Autor: Dopoznania.pl
27 września, 2019Newsy

Murowana Goślina - nowe mieszkania w sieci cittàslow

Linea Murowana Goślina ul. Stolarska i PogodnaCittàslow to koncepcja miast żyjących wolniej. W Wielkopolsce ambasadorem tego nurtu, a zarazem jedyną miejscowością z mianem cittàslow jest Murowana Goślina. To właśnie tutaj – przy ul. Stolarskiej i Pogodnej - Spółka Linea buduje osiedle nowych mieszkań.

Międzynarodowe stowarzyszenie Cittàslow powstało w 1999 roku we Włoszech. Inspiracją do utworzenia nurtu była organizacja Slow Food gromadząca zwolenników, a zarazem obrońców tradycyjnej kuchni. Z kolei ideą miast dobrej jakości życia jest wspieranie potencjału niewielkich miejscowości (do 50 tys. mieszkańców) zgodnie z podstawami zrównoważonego rozwoju.

Murowana Goślina jest jednym z 26 miast Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittàslow i tym samym odpowiada m. in. za: promowanie postaw ekologicznych, rozpowszechnianie lokalnych produktów, dbanie o miejskie zabytki, kreowanie rozwiązań przyjaznych osobom niepełnosprawnym, tworzenie miejsc odpoczynku i rekreacji, które w efekcie przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców. Na Linea Murowana Goślina ul. Stolarska i Pogodnadowód wywiązywania się z założeń ruchu cittàslow należy wspomnieć chociażby o bogatej ofercie edukacyjnej gminy (od przedszkoli aż po szkoły średnie), wspieraniu aktywnego spędzania czasu (turystyka rowerowa, ogólnodostępna hala sportowa), pielęgnowaniu przyrody (rezerwat „Śnieżycowy Jar”) czy promowaniu wydarzeń kulturalnych (np. festiwal muzyczny „Musica Sacra, Musica Profana”).

Warto zwolnić tempo życia, poprawić jego jakość i odnaleźć równowagę. Przepis na szczęście wydaje się prostszy niż kiedykolwiek – nowe mieszkanie w Murowanej Goślinie od dewelopera Linea. Aktualna oferta przy ul. Stolarskiej i Pogodnej zawiera lokale o powierzchniach od 27,47 do 74,94 m2 i liczbie pokoi od 1 do 4. Skusisz się?