Autor: Dopoznania.pl
26 sierpnia, 2021Porady

Na co zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie?

Zakup nowego mieszkania to bardzo odważna i kosztowna inwestycja, która powinna być skrupulatnie przemyślana. Podczas wyboru nieruchomości warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą mieć kluczowe znaczenie w przypadku nabywania nowego lokum. Dlaczego lokalizacja ma tak duże znaczenie? Jak rozpoznać czy firma deweloperska jest godna zaufania? W jaki sposób obliczyć całkowity koszt nieruchomości? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Dlaczego lokalizacja ma tak duże znaczenie?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do zakupu mieszkania, warto wcześniej zwrócić uwagę na najbliższą okolicę. Okazuje się, że korzystne położenie budynku ma bezpośredni wpływ nie tylko na atrakcyjność naszej nieruchomości, ale także na jej wartość i na nasze samopoczucie. Mieszkania na Zabłociu zachwycają ciekawymi widokami i atrakcyjną lokalizacją. Mieszkańcy powinni mieć szybki dostęp do komunikacji miejskiej, a także do supermarketów i sklepów, w których można dokonać zakupów. Jeśli nieopodal lokum znajduje się park, las lub inny teren zielony, wówczas jest to ogromna zaleta danego miejsca. Więcej na lofthaus-zablocie.pl

Jak rozpoznać czy firma deweloperska jest godna zaufania?

Coraz częściej decydujemy się na zakup nowego mieszkania od dewelopera. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, bowiem warunki współpracy są bardzo korzystne dla obu stron. W jaki sposób możemy jednak upewnić się, że firma z którą dokonujemy transakcji jest godna uwagi? Otóż w pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się, że deweloper może dysponować gruntem. Aby tego dokonać, możemy zajrzeć do ksiąg wieczystych. Sprawdźmy czy inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Prześledźmy również czy działalność gospodarcza widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym- niekiedy może okazać się, że firma jest w stanie upadłości, co nie jest dla nas dobrym prognostykiem.

W jaki sposób obliczyć całkowity koszt nieruchomości?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kupowanie nowego mieszkania to kosztowna inwestycja. Dlatego też decydując się na tak poważne wydatki powinniśmy kierować się także ceną. W tym miejscu należy sobie uświadomić, że całkowity koszt nieruchomości nie jest równoznaczny z kwotą, która znajduje się na umowie. Konieczne jest doliczenie podatku, opłat notarialnych, a także wszystkich kosztów, które są bezpośrednio związane z kwestią wykończenia czy też wyposażenia poszczególnych pomieszczeń.