Autor: dopoznania.pl
16 marca, 2023Newsy

Na Rynku Wschodnim prace trwają w najlepsze!

Poznaniacy już od jakiegoś czasu mogą podziwiać postępy budowy u zbiegu ulic Głównej i Smolnej. Właśnie tam deweloper Quadro Development realizuje inwestycję Rynek Wschodni – projekt obejmujący 47 mieszkań, których powierzchnie mieszczą się w zakresie od 29 do 89 m2. Inwestycja osiągnęła już niemal założoną przez dewelopera wysokość, tym samym sięgając stanu surowego. Postęp prac daje więc jasno do zrozumienia, że zaplanowane na ten rok zakończenie działań jest jak najbardziej realne.

 

Rynek Wschodni swoją nazwę zasięgnął od pobliskiego, kameralnego rynku. Od momentu rozpoczęcia prac budynek, z miesiąca na miesiąc, rośnie w oczach. Aktualnie można podziwiać osiągniętą już czwartą kondygnację, trwają prace nad montażem stolarki okiennej i pokrycia dachowego. Jasne jest więc, że już niebawem budynek osiągnie stan surowy zamknięty. Mieszkania mają już postawione ścianki działowe, a niebawem nastąpi wylewanie posadzek. Zakończono również prace w hali garażowej w podziemiu.

 

W praktyce to oznacza, że zostanie „zamknięty” stan surowy. Wówczas, już po montażu stolarki okiennej, skupimy się na pracach wewnątrz, jak i na elewacji budynku wielorodzinnego. W drugiej połowie tego roku zakończymy realizację, a następnie dokonamy wszelkich odbiorów, zgodnie z przepisami i przekażemy klucze klientom. Natomiast teraz skupiamy się na bieżących działaniach i obsłudze klientów, których przybywa, także za sprawą łagodzenia kryteriów kredytowych przez banki – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

Sprzedaż nowych mieszkań w Rynku Wschodnim już trwa, a kolejne z nich są regularnie rezerwowane i znikają z ofert. – Zwłaszcza mniejsze przestrzenie cieszą się popularnością, ponieważ doceniają je nie tylko klienci indywidualni, ale też inwestycyjni. Poza tym wzrasta zainteresowanie apartamentami powyżej 80 mkw. Widać, że propozycji dla osób poszukujących takiej nieruchomości brakuje na poznańskim rynku. Stąd w naszym budynku zaprojektowaliśmy trzy wyjątkowe, duże mieszkania. Jedno z nich ma taras o powierzchni ponad 36 mkw., a dwa pozostałe po dwa balkony. Cechą charakterystyczną dużych mieszkań są możliwości aranżacyjne, co dla wymagającego klienta z pewnością ma znaczenie – podkreśla Marek Smogór.

Nie zapomnijmy, że Rynek Wschodni to inwestycja, w ramach której klienci mogą liczyć na dodatkowe korzyści. Pośród nich wymienić można cichobieżną windę czy hala garażowa na 31 aut, z możliwością wydzielenia komórek lokatorskich. – Nowe budownictwo to nowoczesność i solidność. Jako deweloper mamy już na koncie udane inwestycje w Poznaniu, chociażby na Grunwaldzie, czy Winiarach – podsumowuje Marek Smogór z Quadro Development.