Autor: Dopoznania.pl
24 czerwca, 2021Porady

Najpopularniejsze modele krzeseł ogrodowych

Krzesła ogrodowe stanowią cenne uzupełnienie aranżacji przydomowej altany, tarasu, a także balkonu. Mogą być to pojedyncze sztuki, które komponujesz z małym stolikiem, jak i większe zestawy pozwalające na organizację letniego garden party.

Podstawa aranżacji

Przy tworzeniu wymarzonego ogrodu czy też aranżacji tarasu nie sposób zapomnieć o meblach ogrodowych. Obok wygodnego fotela do wypoczynku często, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji nieco większą przestrzeń, stawiamy na wygodne zestawy ogrodowego stołu i krzeseł. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie, jeśli chcemy podejmować w ogrodzie większą liczbę gości, podawać tutaj letni obiad albo po prostu pracować.

Pomysłów na aranżacje jest tyle, co właścicieli tarasów i ogrodów. Nie daj się przekonać, że wszystko musi pochodzić z jednego spójnego zestawu. Właśnie w ogrodowo-tarasowych aranżacjach możesz zaszaleć. Do klasycznego ogrodowego stołu możesz zaproponować bardziej designerskie krzesła albo też stworzyć zestaw składający się z zupełnie odmiennych od siebie modeli. Tutaj naprawdę wiele chwytów jest dozwolonych. Zainspiruj się stylem śródziemnomorskim, afrykańskim czy kubańskim i stwórz sobie przestrzeń autentycznego relaksu. Pamiętaj, że ogród czy taras to miejsce, które ma wprowadzić spokój, harmonię i poczucie komfortu.

Z czego wykonane są krzesła ogrodowe?

Krzesła ogrodowe podobnie jak fotele na zewnątrz mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Bardzo popularne są oczywiście meble drewniane, natomiast furorę w ostatnich latach robi eko-rattan, który jest znacznie trwalszy i bardziej odporny od tradycyjnej wikliny, natomiast równie jak ona ciekawy od strony wizualnej. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, który cenią sobie klimat boho czy inspiracje afrykańskie. Nie brakuje także krzeseł z materiałowymi wykończeniami, których podstawę stanowi trwałe aluminium. Wiele tutaj zależy od tego, w jaki sposób chcesz przechowywać krzesła, czy jesteś gotowy codzienne znosić je z tarasu, czy masz nad nim roztoczony parasol, który chroni przed nadmiernym działaniem promieniowania słonecznego.

Najciekawsze inspiracje

Przyglądając się ofercie od Miloo Home nie sposób ustrzec się przed refleksją, że taras z takimi meblami można urządzić na 1000 różnych sposobów: https://www.miloohome.pl/ogrod/krzesla-ogrodowe.html.

Nas jednak urzekło kilka najciekawszych propozycji.

  • Krzesła obiadowe wykonane z drzewa akacjowego i ekorattanu, które zapewniają trwałość oraz ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi; uwagę zwraca niejednokrotnie bardzo ciekawa konstrukcja inspirowana wpływami afrykańskimi, które uzyskują nieco bardziej nowoczesny design, całość uzupełniają poduszki w odpowiednio dobranych kolorach.
  • Krzesła ogrodowe o białej aluminiowej konstrukcji, które jest przełamana żółtym lub różowym siedziskiem – to propozycja dla wszystkich ceniących sobie niebanalne rozwiązania, a przy tym bardzo funkcjonalne formy.
  • Krzesła ogrodowe nawiązujące stylistyką do ponadczasowych mebli z giętego drewna, inspirowanych amerykańską prerią; często w mało oczywistym kolorze.
  • Modernistyczne krzesło łączące etniczne plecione ze sznurka w naturalnym, beżowym kolorze oraz biały, metalowy i stabilny stelaż; propozycja tyle uniwersalna, co nieoczywista i natychmiast zwracająca uwagę.