Autor: Dopoznania.pl
5 listopada, 2019Newsy

Nie zwlekaj z wyborem. Te mieszkania sprzedają się najszybciej

RED Real Estate Development Red ParkWedług najnowszego raportu Narodowego Banku Polskiego, dotyczącego sytuacji na polskim rynku nieruchomości, w drugim kwartale bieżącego roku rynek mieszkaniowy wciąż znajdował się w fazie ekspansji. Klientów zainteresowanych zakupem nowego mieszkania nie brakuje także w Poznaniu. Jakie lokale sprzedają się najszybciej?

W raporcie pn. Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w II kwartale 2019 r. czytamy, że w analizowanym okresie zanotowano historycznie wysoką liczbę zarówno mieszkań oddanych do użytkowania, jak i mieszkań, których budowę rozpoczęto. Pomimo ekspansji, podaż wciąż jest niedostateczna w stosunku do popytu. Warto więc rezerwować mieszkania na wczesnym etapie sprzedaży. Najbardziej interesujące metraże i układy znikają w ciągu pierwszych miesięcy.

Niesłabnącą popularnością wśród nabywców cieszą się małe mieszkania – Najszybciej sprzedają się mieszkania od 34 do 45 metrów kwadratowych, których w powstającym czwartym budynku mamy 40 procent – informuje Roma Peczyńska, marketing manager Red Parku. – Po dwóch miesiącach RED Real Estate Development Red Parkod początku budowy zarezerwowanych jest prawie połowa z nich. Są to mieszkania 2-pokojowe z aneksem kuchennym, świetne dla młodych par lub niewielkich rodzin, szukających czegoś na start. Wzbudzają one zainteresowanie także inwestorów – dodaje.

Co ciekawe, budowa ostatniego budynku na osiedlu Red Park dopiero ruszyła, a już prawie jedna czwarta lokali objęta jest rezerwacjami. To najlepszy dowód na to, że popyt na nowe inwestycje deweloperskie jest naprawdę wysoki.

Spore zainteresowanie budzą również nowe „M” rozmieszczone na najwyższych piętrach – Przyszli mieszkańcy cieszyć się będą cudownymi, nieograniczonymi widokami na Zielony Dębiec i Poznań. To niewątpliwy atut i doceniany atrybut, który podnosi atrakcyjność – zauważa Roma Peczyńska.

Trzecią grupę najchętniej kupowanych mieszkań stanowią te, które wyróżniają się na tle konkurencji specjalnym walorem. Uwagę kupujących zwraca m.in. niebanalny układ, metraż, taras czy duży ogród. Dobrym przykładem są przestronne 4-pokojowe mieszkania. – Przygotowaliśmy je w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów i wzrastającą aktywność osób z grupy wiekowej 40+ - wyjaśnia Roma Peczyńska.

Zakup nowego mieszkania w Poznaniu na wczesnym etapie budowy wiąże się z licznymi korzyściami. Najbardziej oczywistą jest większy wybór lokali. Poza tym klienci liczyć mogą na oferty specjalne. W przypadku Red Parku jest nią wygodny harmonogram płatności 20/80 (sprawdź szczegóły promocji 20/80 w Red Parku). Dzięki temu systemowi przy rezerwacji płaci się 20% wartości mieszkania, a resztę dopłaca się przed odbiorem, czyli po zakończeniu budowy. Co w praktyce oznacza, że cały koszt budowy jest po stronie dewelopera i znacznie zwiększa bezpieczeństwo transakcyjne. Na koniec warto dodać, że początek realizacji łączy się często z niższymi cenami.

Źródło PR Expert