Autor: Dopoznania.pl
30 września, 2020Newsy

Nowe standardy, niezmienna popularność - Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu już za nami. Odbywająca się w dniach 26 i 27 września impreza przyciągnęła klientów poszukujących własnych czterech kątów na terenie Poznania i okolic. Niezależnie od trudnego czasu i okoliczności, nie zabrakło ciekawych ofert, promocji i premier.

Organizatorem wydarzenia był Nowy Adres S.A., członek grupy MTP. - Jeśli chodzi o logistykę i przygotowanie całego przedsięwzięcia, to trzeba przyznać, że ta edycja Targów Mieszkań i Domów była bardziej wymagająca niż poprzednie. Naszym priorytetem było spełnienie wszelkich obowiązujących zaleceń dotyczących bezpieczeństwa i higieny, i tak też się stało. Zadbaliśmy o dostępność środków dezynfekujących oraz maseczki dla wszystkich uczestników. Cieszymy się, że mimo tych obostrzeń chętnych do udziału w Targach było wiele. Wszyscy chyba już oswoiliśmy się z nową rzeczywistością – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres.

Znane marki, znane inwestycje

Wśród wystawców nie zabrakło deweloperów, którzy od lat cieszą się uznaniem na rynku. Jedną z nich jest firma Agrobex, która w tym roku zaprezentowała następujące inwestycje: Kleszczewo Park, Radosna IV, Wilczak 20, Nowe Żegrze i Zielone Pobiedziska. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana przez nas promocja na wykończenie pod klucz mieszkań w inwestycji Wilczak 20. Pozostałe nasze propozycje również stanowiły atrakcję pod względem ceny i lokalizacji – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.

Wielu odwiedzających zwróciło także uwagę realizowane przez Sky Investments osiedle Rodzinne Podolany. Niedawno wystartował II etap budowy, w ramach którego deweloper oddana atrakcyjne mieszkanie i domy.

Zainteresowani zakupem mieszkania u dewelopera o sprawdzonej marce mogli odwiedzić stoisko EBF Development. – W tym roku zaprezentowaliśmy budynek nr 9 w inwestycji Reduta Nowe Podolany. Było w czym wybierać, ponieważ docelowo w tej części znajdą się 142 mieszkania – zdradza Agata Nowaczyk, specjalista z  biura sprzedaży EBF Development.

Projekty z promocjami

Tradycyjnie już nie zabrakło promocji. W tym roku wielu deweloperów kusiło rabatami na miejsca postojowe. Dla zainteresowanych kupnem mieszkania w inwestycji Śródka Od Nowa 2 obowiązywała promocja: 5000 zł rabatu na zakup miejsca postojowego oraz komórka lokatorska - Jest to dodatkowy przywilej dla naszych klientów, warto decyzję dotyczącą przyszłości podjąć tej jesieni. Promocja obowiązuje aż do odwołania. Warto zapytać też o nową ofertę dla Nadolnik Compact Apartments – informuje Michał Wawrzyniak z Grupy Partner.

Inwestor osiedla Enklawa Winogrady, zlokalizowanego przy ulicy Czarna Rola w Poznaniu, również zaplanował promocję targową. Kupując mieszkanie w tej inwestycji, zaoszczędzić można aż 16 000 zł na miejscu parkingowym naziemnym. Ofertą objęto wybrane lokale, niektóre z nich zostały  zarezerwowane, a niektóre czekają na nabywców, także w najbliższych tygodniach z przedłużoną promocją.

Targowe nowości

Targi Mieszkań i Domów to także doskonała okazja, aby zapoznać się z nowościami na rynku deweloperskim. Aż dwie premiery przygotowała firma Grupa Inwest. W tym roku po raz pierwszy zaprezentowano Horyzont Naramowice (159 mieszkań) oraz Wilda Corner (70 mieszkań). Poza nowościami, Grupa Inwest proponuje znane już projekty: Harmonia + Karpia 27 (ostatnie mieszkania gotowe do odbioru) i Nova Łacina, która jest bliska finalizacji.

Premierowe inwestycje znaleźć można było także na stoisku Proxin Investment – osoby zainteresowanie zakupem mieszkania na Jeżycach przyciągnęła inwestycja Nowe Ogrody 6.0. Warto dodać, że klienci, którzy zdecydowali się na nieruchomość z poprzedniego, V etap, mogli skorzystać z rabatu 50% na miejsce postojowe. Deweloper zaprezentował także powstającą nad morzem inwestycję Nautic Park.

Osoby planujące przeprowadzkę na przedmieścia, chętnie odwiedzały stoisko dewelopera Greenbud Development. – Oprócz lubianych Zielonych Rabowic II i nowoczesnego Młodego Gwiazdowa, w tym roku proponujemy nowość – premierę II etapu osiedla Nowy Jasin – podsumowuje Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu w firmie Greenbud Development.