Autor: Dopoznania.pl
16 października, 2020Zakup inwestycyjny

Opłacalna inwestycja z przyszłością? Apartamenty wakacyjne nad morzem

Inwestowanie w nieruchomości wakacyjne to coraz częściej wybierana opcja w zakresie lokowania nadwyżki kapitału. W ten sposób zapewniamy sobie stałe dochody. Apartament sam w sobie jest lokatą oszczędnościową, często bardziej opłacalną, niż ta w banku – bezpieczniejszą i rentowniejszą. Przykładem takiej inwestycji jest projekt Nautic Park realizowany przez Proxin Investment w Darłowie. 

Kupno apartamentu w jednej z turystycznych miejscowości zapewnia nie tylko stałe miejsce dla swoich własnych, wakacyjnych pobytów, ale także dochód z wynajmu. Zaletą jest szacunkowy zysk. W odniesieniu do Nautic Park rentowność wynosi od 5% do kilkudziesięciu procent w skali roku. Stąd można mieć pewność, że niezależnie od obłożenia turystycznego w danym roku, zysk pozostanie stabilny, bowiem wzrasta popularność polskiego morza, liczba turystów zwiększa się, a ich oczekiwanie względem standardu wynajmowanych lokali rośnie. – Biorąc za przykład Nautic Park średni przychód z jednego apartamentu każdego roku może osiągnąć nawet 6-7%. A standard, który proponujemy jest wysoki, wszyskie apartamenty zostaną wykończone pod klucz, na terenie inwestycji powstanie basen czy wygodna loggia, a do tego bezpośredni widok na Bałtyk z większości lokali – zaznacza Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.

Powodów, dla których warto kupić apartament wakacyjny nad morzem jest wiele. Po pierwsze, biorąc pod uwagę fakt, iż ludzie częściej podróżują (weekendowo, w różne święta), najem krótkoterminowy jest korzystną opcją z punktu widzenia inwestorów – zysk będzie znaczący nie tylko w hig sezon, ale również mid i low sezon. Po drugie, apartamenty wakacyjne to nieruchomości o wysokiej wartości rynkowej (i stale rosnącej). Po trzecie, nawet minimalny nakład pracy może zapewnić naprawdę atrakcyjny przychód pasywny. W Nautic Park, kompleksie apartamentów z widokiem na morze, przewidziano kompleksowe wsparcie operatora. Co to oznacza? To operator poszukuje najemców, dba o wygodny przebieg pobytu gości, reguluje sprawy finansowe oraz zajmuje się wysokim standardem lokalu.

Jaka inwestycja wakacyjna zapewnia największy zysk? Ta dobrze zlokalizowana, o wysokim standardzie wykończenia oraz wygodnym układzie pomieszczeń i przystępnym metrażu.  Projekt Proxin Investment to apartamenty z widokiem na morze. Łącznie w ramach Nautic Park powstanie 68 apartamentów – z ogródkami, tarasami lub balkonami – o zróżnicowanej powierzchni. W sprzedaży pozostały lokale o metrażu wahającym się między 45 a 83 mkw. Zostaną one wykończone w jednej z dwóch opcji pod klucz – Piasek lub Morze. Ponadto deweloper zadba o dodatkowe udogodnienia, takie jak: strefa relaksu, zewnętrzny basen, wygodne lobby oraz podziemna hala garażowa i boksy rowerowe.