Autor: Dopoznania.pl
9 września, 2020Zakup inwestycyjny

Osiedle Nowych Kosmonautów – ostatni etap zrealizowany

Budowa inwestycji na poznańskich Winogradach dobiegła końca. W ramach osiedla Nowych Kosmonautów powstały łącznie 344 nowe mieszkania. Realizująca projekt firma Monday Development, rozpoczęła przekazywanie kluczy do lokali w trzecim – ostatnim etapie przedsięwzięcia.

Wielorodzinne budynki u zbiegu ulic Serbskiej i Naramowickiej zostały ukończone zgodnie z planem. Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie dla ostatniego z etapów inwestycji oznacza jednocześnie zamknięcie realizacji całego osiedla. – Od blisko dwóch dekad realizujemy projekty deweloperskie w stolicy Wielkopolski. Osiedle Nowych Kosmonautów to jedna z największych inwestycji w portfelu naszej spółki. – mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Monday Development. – By zakończyć całą inwestycję i oddać do użytku 344 lokale generalny wykonawca, firma Unibep, potrzebował zaledwie 26 miesięcy. Wiele wydarzyło się w tym czasie, wliczając pojawienie się pandemii Covid-19. Efektywne zarządzanie procesem budowy pozwoliło w pełni wywiązać się z zadeklarowanych klientom terminów i zakończyć projekt zgodnie z zakładanym harmonogramem. Dziś możemy podziwiać funkcjonalne, nowoczesne osiedle z przestrzenią handlowo-usługową na parterze i ciekawym muralem stworzonym przez studentów ASP – dodaje.

Mieszkania na osiedlu Nowych Kosmonautów cieszą się sporym zainteresowaniem klientów i sprzedaż powoli dobiera końca. Osoby zainteresowane szybką przeprowadzką nadal wybierać mogą pomiędzy lokalami w układach 2-, 3- i 4-pokojowych. Co istotne, wszystkie dostępne mieszkania można obejrzeć na żywo. Do dyspozycji klientów deweloper oddaje także architekta wnętrz wraz z atrakcyjnymi pakietami wykończenia lokali pod klucz, co z pewnością jeszcze przyspieszy proces adaptacji mieszkania.

Deweloper w ramach realizacji projektu nie tylko wykonał całą infrastrukturę inwestycji, ale zmodernizował również przystanek autobusowy przy osiedlu, a także przebudował fragment ulicy Serbskiej, dzięki czemu powstał nowy pas ruchu i wjazd na osiedle.

Kolejną zaletą inwestycji Nowych Kosmonautów jest atrakcyjna lokalizacja. Winogrady pochwalić się mogą bogatym zapleczem handlowo-usługowym. W okolicy osiedla znaleźć można sklepy, punkty usługowe, lokale gastronomiczne, placówki edukacyjne oraz dom kultury. Nie bez znaczenia jest również bliskość przystanków autobusowych. Ponadto infrastruktura komunikacyjna poszerzy się dzięki budowanej linii tramwajowej na Naramowice.