Autor: Dopoznania.pl
10 stycznia, 2023Newsy

Osiedle polecane przez mieszkańców – Nowe Ogrody

Jak znaleźć w Poznaniu przyjazne, kompleksowo zagospodarowane osiedle? Wystarczy wybrać się na Ogrody, gdzie z dala od miejskiego zgiełku znaleźć można Nowe Ogrody – inwestycję komfortową i funkcjonalną, a nade wszystko – polecaną przez jej mieszkańców.

Nieco ponad 10 lat minęło od startu realizacji pierwszych budynków przy ul. Meissnera. Przez ten czas osiedle cieszyło się nieprzerwanym zainteresowaniem, a realizacja kolejnych etapów była działaniem oczekiwanym przez klientów rynku pierwotnego nieruchomości. W tym przypadku zdecydowanie należy powiedzieć, że deweloper w pełni wykorzystał potencjał miejsca.

Do realizacji trafił VII etap, którego zakończenie zaplanowano na luty tego roku. Wtedy to do rąk nowych mieszkańców oddane zostaną klucze od 130 mieszkań, których powierzchnie mieszczą się w zakresie od 27 do 90 m2. Nie zabraknie również propozycji lokali usługowych – w tym etapie powstaną aż 4, o powierzchni od 57 do 64 m2. To jednak nie koniec – przed deweloperem pozostanie do realizacji jeszcze ostatni, VIII etap. – Przed nami nieco ponad rok prac budowlanych i wówczas zakończymy cały proces inwestycyjny. Od 2012 roku, kiedy ruszył projekt zrealizowaliśmy już sześć etapów, kończymy siódmy, a w 2024 roku dopełnimy całości przekazując mieszkańcom lokale z ostatniego ósmego etapu. Łącznie będzie to 768 mieszkań – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin.

W ostatnim etapie powstanie 107 lokali o powierzchniach od 26 do 95 m2 i układach od kawalerek aż do 4-pokojowych, przestronnych „M”. Każde z nich, w zależności od usytuowania, posiadać będzie dostęp do ogródka, balkonu lub tarasu. Podobnie jak w przypadku poprzednich budynków, również tutaj zastosowanych zostanie sporo rozwiązań, decydujących o komforcie i bezpieczeństwie lokatorów. Nie zabraknie również energooszczędnych instalacji oświetleniowych, miejsc postojowych z ładowarkami do aut elektrycznych, rowerowni czy stojaków na rowery. Mieszkańców cieszyć będzie również wewnętrzy dziedziniec, elementy małej architektury, zieleń i plac zabaw, czyli miejsca, gdzie, zgodnie z koncepcją inwestora, tworzyć się mają relacje międzysąsiedzkie. Nie zabraknie też hali garażowej, naziemnych miejsc postojowych oraz lokali usługowych. Ceny mieszkań w VIII etapie rozpoczynają się od 9700 zł/m2.

Warto pochylić się nad samą lokalizacją osiedla – ul. Meissnera na Jeżycach to miejsce położone wyjątkowo blisko terenów zielonych, mające jednocześnie bardzo dobry dostęp pod centrum miasta, również dzięki pobliskim przystankom komunikacji miejskiej. Okolica bogata jest także w infrastrukturę usługowo-handlową, nie braknie również basenu, klubu fitness czy kortu tenisowego. Miłośników rekreacji na świeżym powietrzu z pewnością ucieszą tamtejsze trasy  rowerowe. Sąsiedztwo Nowych Ogrodów to także uczelnie wyższe i kompleks biurowy.