Autor: Dopoznania.pl
27 czerwca, 2022Porady

Pergola ogrodowa - drewniana czy aluminiowa?

Planujesz budowę pergoli ogrodowej, ale jeszcze nie wiesz, z czego powinna być ona dokładnie wykonana? Okazuje się, że do wyboru masz najczęściej pergole drewniane, a także aluminiowe. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad tym, który materiał okaże się najlepszy, warto zapoznać się ze specyfikacją każdego z nich, dzięki czemu łatwiej będzie Ci podjąć właściwą decyzję.

Co wyróżnia pergole drewniane?

Jeżeli jesteś zwolennikiem wykorzystaniem naturalnych surowców, to z pewnością spodoba Ci się koncepcja posiadania pergoli ogrodowej z drewna. Rzeczywiście drewno wyróżnia naturalne piękno, szczególnie gdy nie będziemy przykrywać występujących w belkach oraz deskach słojów, ale je wręcz podkreślisz, wybierając odpowiednie impregnaty. Kolejną zaletą drewnianej pergoli jest jej łatwość wykonania. Często bywa tak, że właściciel domu, który posiada odpowiednie narzędzia, a także ma odpowiednie zdolności, może z powodzeniem wykonać drewnianą pergolę we własnym zakresie.

Warto jednak pamiętać o tym, iż drewniana pergola musi być koniecznie impregnowana co jakiś czas. Zaleca się, aby cały proces przeprowadzać raz w roku. Tylko dzięki systematycznej impregnacji zapewnisz odpowiednią ochronę przed wilgocią. Jednak, jeżeli zdecydujesz się na uprawę roślin pnących, dla których pergola z drewna może stać się podporą, to niestety może zacząć dochodzić do gnicia desek.

Zalety pergoli aluminiowych

Innym rodzajem pergoli ogrodowych, które cieszą się ogromną popularnością, są pergole aluminiowe. To, czym wyróżniają się pergole wykonane z aluminium, to przede wszystkim niesamowita wytrzymałość na niecodzienne warunki pogodowe. Konstrukcja jest w stanie wytrzymać silne porywy wiatru osiągające prędkość nawet do 120 km/h. Ponadto pergola ogrodowa wykonana z aluminium również doskonale poradzi sobie z bardzo dużymi obciążeniami, co jest szczególnie ważne przy zalegającym śniegu.

Decydując się na aluminiową pergolę ogrodową, jednocześnie dbasz o wyjątkowo estetyczny i minimalistyczny wygląd konstrukcji. Ponadto w przypadku aluminiowej pergoli masz również możliwość jej osłonięcia na różne sposoby, nie tylko wybierając zasuwane tkaniny. Jedną z nowoczesnych propozycji są systemy przeszkleń, które jeszcze bardziej chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo zabezpieczają taras przed pyłem i kurzem.

Gdzie zamówić pergole ogrodowe?

Podejmując decyzję o budowie pergoli ogrodowej, z powodzeniem możesz skorzystać z gotowych rozwiązań. Jest to niezwykle pomocne, ponieważ nie musisz się trudzić z wykonaniem własnego projektu, a następnie wykonaniem poszczególnych elementów z drewna. Nowoczesne pergole aluminiowe możesz zamówić na stronie producenta Systemysurma.pl. W ten sposób zyskujesz gwarancję rzetelnego wykonania, a także dostępu do kilku sprawdzonych i jednocześnie niezwykle eleganckich projektów. Zobaczysz, że po postawieniu pergoli ogrodowej, Twój wypoczynek stanie się naprawdę komfortowy. Nie będziesz już w żaden sposób zależny od różnych warunków pogodowych, a także zmienisz swoje otoczenie przed domem na bardziej nowoczesne.