25 sierpnia, 2014Strona główna

Podróż po krainie jezior

Mimo że sezon urlopowy ma się ku końcowi, my zapraszamy na wyprawę po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich – szlakiem godnych polecenia inwestycji na Warmii i Mazurach.

Mimo że sezon urlopowy ma się ku końcowi, my zapraszamy na wyprawę po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich – szlakiem godnych polecenia inwestycji na Warmii i Mazurach. 
 
Podróż rozpoczyna się w miejscu zwanym Bramą Mazur – uroczym miasteczku Węgorzewo, które jest świetnym punktem startowym do wszelkiego rodzaju pieszych, żeglarskich, konnych czy łowieckich wędrówek. To tutaj usytuowana jest jedyna w swoim rodzaju inwestycja Apartamenty Żeglarskie Vęgoria. Nie dość, że budynek proponowany przez dewelopera WAN SA mieści się przy samym Porcie Jachtowym, to dodatkowo z jego okien roztacza się romantyczny widok na XIV-wieczny zamek krzyżacki i skansen. Amatorów sportów wodnych z pewnością ucieszy też bliskość nowo otwartej plaży miejskiej nad Mamrami – z nadmorskim piaskiem i czystym kąpieliskiem. Do inwestycji bez problemu można dotrzeć samochodem (4 godziny jazdy z Warszawy, 2 z Gdańska i Olsztyna) lub… helikopterem – w sąsiedztwie apartamentów znajduje się lądowisko.
 
Kolejnym obowiązkowym przystankiem na deweloperskiej mapie Warmii i Mazur jest Orzysz – miejscowość położona pomiędzy przepięknymi Jeziorami Śniardwy, Wierzbińskim i Orzysz. Z dala od turystycznego ruchu, ale nadal w pobliżu centrum, mieści się inwestycja dewelopera Pribo EPB – Ełcka 24. Warto zwrócić na nią uwagę choćby z powodu przyjaznych rozwiązań – obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dla dzieci wzniesiono bezpieczny plac zabaw. Prócz tych funkcjonalności, inwestycja charakteryzuje się też ciekawą kompozycją i eleganckim wykończeniem.
 
Pora zawitać do Ełku. To najludniejsze i największe miasto na Mazurach może poszczycić się niejedną udaną inwestycją. W dużym mieście trzeba jednak kłaść większy nacisk na zadbane otoczenie wokół inwestycji. Ważne, by plany budowlane obejmowały też zagospodarowanie skrawka przyjemnego, zielonego terenu, gdzie można wypocząć i nacieszyć oczy. O takie rozwiązanie w swojej inwestycji Ogrody Tuwima II zadbał Rutkowski Development. W jej pobliżu nie zabraknie ozdobnych krzewów, drobnych form architektonicznych, drzew, a obok nich – ławeczek. Wszystko będzie przepięknie oświetlone. Wzniesiony zostanie także plac zabaw dla dzieci.
 
Nie można zakończyć podróży bez wizyty w Mrągowie. Najlepiej przyjechać tu jednak koleją lub PKS-em i przekonać się samemu, jak blisko inwestycji dewelopera Budextan PB znajdują się dworce kolejowy i autobusowy! Wspomniany kompleks tworzy 5 budynków usługowo-mieszkalnych usytuowanych przy ul. Piaskowej. To naprawdę dogodny punkt miasta. Nieopodal mieści się hala sportowa, placówki edukacyjne i duża sieć sklepów. Mieszkańcy osiedla wszystko będą mieli na wyciągnięcie ręki.