Autor: Dopoznania.pl
22 czerwca, 2020Porady

Poduszki na meble ogrodowe - praktyczne i dekoracyjne akcesoria

To właśnie w okresie letnim praktycznie każdą wolną chwilę spędzamy na świeżym powietrzu. Jeśli zainwestowaliśmy w komplet mebli ogrodowych, powinniśmy dokupić także poduszki na tego typu akcesoria. To właśnie one sprawiają, że możemy komfortowo wypocząć na łonie natury. Pamiętajmy jednak o tym, że w tym przypadku niezwykle ważny jest także dobór odpowiedniego materiału i kształtu. Z tego tekstu dowiesz się jak wybrać idealne poduszki na krzesła ogrodowe.

Jaki materiał będzie najlepszy? 

Najważniejszą cechą poduszek ogrodowych jest ich odporność na działanie warunków atmosferycznych. Musimy mieć jednak na uwadze fakt, że istnieją dwa typy materiałów odpowiadające za ich jakość - ten stosowany w poszewkach oraz ten, który jest odpowiedzialny za wypełnienie. Pierwszy z nich musi być wytrzymały, a także dość twardy, aby po dłuższym użytkowaniu nie ulegał odkształceniom. Z uwagi na to, że na co dzień będzie on poddawany działaniom przeróżnych czynników atmosferycznych, nie może chłonąć wilgoci ani blaknąć pod wpływem słońca. Pamiętajmy też o tym, że latem i wiosną drewniane meble ogrodowe dość często stają się plenerową jadalnią, przez co praktycznie wszystkie elementy stają się podatne na zabrudzenia. Dlatego tkaniny, z których produkuje się poszewki poduszek, muszą być plamoodporne. 

Uściślając - w przypadku poduszek ogrodowych najlepiej szukać tych, w których poszewki zostały wykonane ze sztucznych materiałów - mogą być to produkty akrylowe bądź poliestrowe. Świetnym rozwiązaniem okaże się też teflon, ponieważ posiada on naturalną zdolność do odprowadzania wody, dzięki czemu zabrudzenia nie są w stanie przenikać w głębsze struktury włókien i możemy z łatwością je wyczyścić. Okazuje się jednak, że niewielka domieszka naturalnych materiałów też jest wskazana, jednak nie powinna być to baza poszewek. Wyżej wymienione poduszki ogrodowe na krzesła i leżaki kupisz tutaj

Nie da się ukryć, że przewaga włókien sztucznych nad naturalnymi materiałami ujawnia się także w wypełnieniach poduszek. Aktualnie tworzy się je z waty silikonowej bądź poliuretanowej pianki i to właśnie połączenie tych dwóch tkanin sprawdza się najlepiej w codziennym życiu. Tego typu materiały nie absorbują wody, co ma ogromny wpływ na ich żywotność, a dzięki miękkiej strukturze oraz optymalnej gęstości dbają o użytkowość drewnianych krzeseł, zmieniając ich twarde konstrukcje w coś naprawdę wygodnego. 

A może zdejmowana poszewka? 

Poduszki na fotele ogrodowe są narażone na nieustanne zaplamienie. Nawet jeśli zainwestujemy w wysokiej jakości tkaniny, może się zdarzyć, że nie unikniemy zabrudzeń. Dlatego ciekawym rozwiązaniem są poduszki z wymiennymi poszewkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko i łatwo wypierzemy wierzchnią warstwę bez konieczności długotrwałego czyszczenia całej poduchy. Warto dodać, że wymienne poszewki to także szansa na szybkie wprowadzenie zmian aranżacyjnych. Z tego faktu będą zadowolone przede wszystkim osoby, które szukają sposobu na metamorfozę mebli bez wydawania horrendalnych kwot. 

Poduszki ogrodowe - jakie kolory wybrać? 

Poduszki na meble ogrodowe warto dopasować do naszego prywatnego zielonego zakątka. Ciekawym wyborem są nakrycia na fotele w ciemnej i minimalistycznej wersji. Dla fanów eleganckich i romantycznych rozwiązań z pewnością spodobają się poduszki na krzesła ogrodowe w pudrowym odcieniu. Jednak musimy pamiętać o tym, że ciężko będzie nam utrzymać je w idealnej czystości. Możemy zdecydować się także na motyw oraz kolorystykę, która wtopi się w liściasty deseń w zielonych barwach. 

Poduchy ogrodowe dodają meblom charakteru i stają się przysłowiową kropką nad “i” w naszych zestawach wypoczynkowych. Warto z nich korzystać, chociażby z uwagi na to, że nadają one ciekawy wygląd przydomowej przestrzeni.