Autor: Dopoznania.pl
11 sierpnia, 2021Porady

Pomysł na modne kafelki do łazienki i kuchni w stylu glamour

Styl glamour zdecydowanie nie jest dla każdego. Jedni go kochają, a inni uważają za zbyt pałacowy i przytłaczający. Czy kuchnia lub łazienka w tym stylu to dobry pomysł? Tak, jeśli lubisz się wyróżniać.

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Luksus, przepych i bogactwo - to pierwsze skojarzenia ze stylem glamour. Jak sprawić, by wnętrze nie wyglądało tandetnie? Ten styl nie lubi improwizacji i przypadkowości. Bardzo łatwo przesadzić, dlatego wszystko powinno być starannie przemyślane. Warto wcześniej zapoznać się z cechami tego stylu i wybrać tylko to w czym czujesz się najlepiej.

Styl glamour to szlachetne, wysokiej jakości materiały, takie jak: egzotyczne gatunki drewna, szkło, satyna, aksamit, kryształy, marmur. Można postawić na neutralne (beże, kremowa biel, jasne szarości) lub mocne, ale eleganckie (czerń, granat, szmaragd, burgund, fiolet, róż) kolory. Świetnie sprawdzają się kontrasty, zarówno w odniesieniu do kolorów (czerń i biel), faktur (błyszczące i matowe), jak i kształtów, np. bufiasty, okazały fotel i prosty stolik. Nie powinno zabraknąć złota, srebra i brokatu.

Bardzo ważna jest dbałość o detale. Najbardziej pożądane dodatki to, m.in.:

  • kryształowe lampy;
  • dekoracyjne ramy;
  • grube zasłony;
  • lustra;
  • biżuteryjne klamki i uchwyty;

Jakie kafelki do kuchni i łazienki w stylu glamour?

Dobrym sposobem na podkreślenie stylu glamour we wnętrzu będą odpowiednio dobrane płytki podłogowe. Na rynku jest mnóstwo wzorów, kolorów i rozmiarów. Jak, więc wybrać płytki łazienkowe i kuchenne, aby wyeksponować ten styl?

Strzałem w dziesiątkę będzie gres polerowany i szkliwiony w odcieniach beżu, bieli lub czerni. Błysk to nieodłączny element stylu glamour, dlatego zarówno meble, jak i wykończenie podłóg na wysoki połysk dodadzą elegancji. Ciekawym pomysłem są również lustrzane kafelki, a wrażenie luksusu pozwolą osiągnąć płytki marmurowe lub imitujące marmur.

Jaki rozmiar wybrać? Płytki w dużym formacie to nie tylko praktyczny, ale również spektakularny sposób wykończenia. Wyglądają niezwykle efektownie i powiększają optycznie wnętrze. W styl glamour świetnie wpisują się drobne, dekoracyjne mozaiki, które spotęgują efekt "wow". 

Pamiętaj, że kuchnia i łazienka to najrzadziej remontowane pomieszczenia, dlatego ich wykończenie warto dobrze przemyśleć. Styl glamour jest dla Ciebie, jeśli lubisz błysk i charakterne wnętrza urządzone z rozmachem.