Autor: Dopoznania.pl
4 grudnia, 2020Porady

Posadzki poliuretanowe do nowoczesnych wnętrz

Posadzki poliuretanowe to rodzaj pokrycia podłogowego, który z roku na rok zyskuje na coraz to większej popularności. Podłoga wykonana z żywicy poliuretanowej jest niezwykle elegancka i estetyczna. Jakimi jeszcze cechami się charakteryzuje? Jakie ma właściwości? Dlaczego dobrze jest zdecydować się właśnie na nią? Warto bliżej zapoznać się z tym tematem, ponieważ posadzki poliuretanowe to wręcz idealne rozwiązanie do każdego stylowego wnętrza.

 

Posadzki poliuretanowe, jako najlepsze rozwiązanie dla domów.

Niegdyś posadzki z żywicy stosowane były głównie w obiektach przemysłowych, dziś na rynku dostępne są tak zwane dekoracyjne posadzki poliuretanowe, które to posiadają bardzo wysokie walory estetyczne i z tego powodu są chętnie stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych, zwłaszcza w reprezentacyjnych częściach domu takich jak np. salon. Czym oprócz atrakcyjności wizualnej wyróżniają się tego typu podłogi? Dekoracyjne posadzki poliuretanowe są niezwykle trwałe i solidne. Współgrają z ogrzewaniem podłogowym, są odporne na promienie UV, dobrze tłumią odgłosy kroków, a ponadto dzięki temu, iż charakteryzują się duża elastycznością pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia, ponieważ chodząc po nich odciążamy nasze stawy. Jak więc widać tego typu pokrycie ma naprawdę wiele zalet. Ponadto warto dodać, że dzięki temu, iż takie posadzki nie posiadają łączeń i spoin są wyjątkowo proste w utrzymaniu czystości. Nie trzeba w ich przypadku dokonywać okresowego czyszczenia fug, co bez wątpienia doceni każda pani domu. Jest to także bardzo higieniczne rozwiązanie, posadzki poliuretanowe posiadają właściwości antystatyczne, dlatego też chętnie w swoich mieszkaniach stosują je alergicy.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup posadzki poliuretanowej?

Posadzki poliuretanowe to produkt, który w pełni możemy dostosować do swoich oczekiwań. Tego typu podłogi w zależności od naszych indywidualnych potrzeb mogą być tworzone w wersjach wygłuszających, antypoślizgowych czy też nawet bakteriostatycznych.  Szeroka paleta barw i wzorów sprawi, że bez problemu dopasujemy je do stylu pomieszczenia, w którym maja być położone. Dzięki nim nasze wnętrza nabiorą prawdziwego charakteru i będą prezentować się nowocześnie i elegancko. Podłogi te są idealną ozdobą dużych pokoi, ale znakomicie wyglądają również w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ optycznie je powiększają. Posadzki poliuretanowe współgrają z ogrzewaniem podłogowym, ponadto są odporne na różnego rodzaju zarysowania i pęknięcia. Ich wysoką jakością możemy cieszyć się przez naprawdę wiele lat. Pamiętajmy jednak, że tego typu pokrycie podłogowe warto zakupić w sprawdzonej i doświadczonej firmie, która oferuje produkty najwyższej klasy. Taką firma jest np. firma JAK POSADZKI, która to w swojej ofercie posiada zarówno dekoracyjne posadzki poliuretanowe, jak i posadzki wykonane z żywicy epoksydowej czy też posadzki imitujące beton. Warto przy tym dodać, że firma ta jest w stanie spełnić nawet najbardziej oryginalne pomysły inwestorów, a przy tym swoje usługi świadczy na najwyższym poziomie.