Autor: Dopoznania.pl
28 lipca, 2020Porady

Remont sypialni niskim kosztem – od czego zacząć?

Remont sypialni nie musi być dużym obciążeniem dla naszego portfela, jeżeli właściwie się do niego przygotujemy. Najważniejsze jest stworzenie kosztorysu prac i niezbędnych materiałów. Możemy sporo zaoszczędzić, porównując oferty usługodawców pod względem kosztów i zakresu robocizny.

Remont wnętrz warto zacząć od dokładnej wizualizacji tego, co chcemy osiągnąć. Ograniczymy w ten sposób nieoczekiwane wydatki, na które nie jesteśmy przygotowani i których wcześniej nie planowaliśmy.

Porównywanie cen materiałów i kosztów robocizny

Pierwszym krokiem w kierunku ograniczenia wydatków związanych z remontem sypialni jest dokładne zaplanowanie prac i stworzenie szczegółowego kosztorysu. Dzięki temu będziemy mogli oszacować, jak długo potrwa remont, a także stworzymy listę niezbędnych zakupów. Będziemy mieć też większe szanse, aby znaleźć ciekawe promocje materiałów budowlanych w sklepach internetowych i stacjonarnych. Czas poprzedzający rozpoczęcie remontu warto poświęcić na przeglądanie i porównanie cen materiałów budowlanych w różnych miejscach. Podobnie jest w kwestii zatrudnienia fachowców, którzy zajmą się realizacją naszego projektu. Korzystając z internetowych wyszukiwarek usługodawców, mamy możliwość sprawdzenia kilku przykładowych ofert ekip z naszego regionu pod względem zakresu usług oraz kosztów robocizny. 

Jak tanio i z pomysłem urządzić sypialnię?

W trakcie remontu najłatwiej jest zaoszczędzić przy etapach finalnych. Lepiej poświęcić większą część finansów na materiały budowlane wysokiej jakości, a mniej wydać na tekstylia, meble i dodatki. Jednym z pomysłów na niskobudżetową wymianę łóżka jest zakup zwykłego materaca ze stelażem i samodzielne wykonanie tapicerowanego zagłówka. Zamiast kupować gotowy mebel z kunsztownym oparciem, można zamówić pojedyncze panele tapicerowane pod wymiar i przykleić je na ścianie za łóżkiem. Metamorfoza sypialni mniej obciąży nasz budżet, jeśli zamiast wymieniać okładzinę podłogową (np. panele), pomalujemy ją lub przykryjemy puszystą wykładziną. Oszczędności przyniesie też rezygnacja z materiałów wykończeniowych takich jak panele ścienne, cegła dekoracyjna czy beton architektoniczny i zastąpienie ich nowoczesną tapetą lub fototapetą. W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór wzorów, kolorów i struktur, które z łatwością wkomponujemy we wnętrze urządzone w każdym stylu. Sposobem na oszczędności jest zminimalizowanie ilości mebli. W sypialni poza łóżkiem niezbędne są szafki nocne, ale warto też znaleźć tam miejsce na szafę. Jeżeli dysponujemy wnęką ścienną lub mamy możliwość wygospodarowania fragmentu przestrzeni, zamiast tradycyjnej szafy wolnostojącej możemy wybrać szafę wnękową. Najtańszą opcją jest rezygnacja z wewnętrznej obudowy szafy. Wystarczy, że zamówimy skrzydła drzwi przesuwnych na wymiar, zamocujemy specjalne prowadnice, a w środku mebla poprowadzimy drążki od ściany do ściany. Dzięki temu maksymalnie wykorzystamy metraż, nasze ubrania będą posegregowane, a kompletne wykonanie mebla nie będzie bardzo kosztowne.