Autor: Dopoznania.pl
26 stycznia, 2023Newsy

Rok 2022 nie taki straszny dla dewelopera Proxin

Minionych 12 miesięcy 2022 roku było w branży deweloperskiej dużym wyzwaniem. Pandemia, wojna, inflacja, wysokie stopy procentowe oraz problemy z otrzymaniem kredytu sprawiły, że wiele osób marzenia o nowym „M” musiało odłożyć na dalszy plan. - Z powodu dynamiki zmian otaczającej nas rzeczywistości, którą zdominowały koronawirus i wojna w Ukrainie, dokonaliśmy korekt w naszej strategii inwestycyjnej. Jest to jednak strategia nastawiona na rozwój. Dzięki niej oraz wysiłkowi całego zespołu radziliśmy sobie z wyjątkowo niekorzystną sytuacją jaka dotknęła naszą branże. Wiele zapytań o realizowane projekty oraz duże grono klientów gotówkowych potwierdziło, że obrana strategia sprawdziła się. – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin.

Z początkiem roku 2022 deweloper Proxin zakończył budowę VI etapu poznańskiego osiedla Nowe Ogrody, a wiosną mieszkańcy otrzymali klucze do swoich nowych mieszkań. W ramach tego etapu powstały 62 nowe „M” oraz lokale usługowe.

2022 rok to jednak nie tylko zakończenie budowy VI etapu, ale również początek prac nad ostatnim, VIII etapem Nowych Ogrodów. Oferta tej części osiedla obfituje w większe niż zwykle metraże, co jest odpowiedzią na potrzeby klientów dewelopera. Jak zwykle nowi lokatorzy liczyć będą mogli na wysoką jakość wykonania każdego z mieszkań. Zgodnie ze standardem deweloperskim, w każdym z nich zamontowane zostaną parapety, płytki na balkonach oraz oświetlenie. Mieszkańcy będą mogli również korzystać z wewnętrznego dziedzińca, na którym znaleźć można małą architekturę, energooszczędne instalacje oświetlenia, miejsca postojowe z możliwością ładowania pojazdów elektrycznych czy rowerownie dla fanów dwóch kółek.

Rok 2022 to również okres, w którym klucze do swoich mieszkań otrzymali nabywcy lokali w Nautic Park – atrakcyjnej lokalizacji zlokalizowanej w Darłówku. W tym projekcie, w 7-kondygnacyjnym budynku znaleźć można aż 68 apartamentów.

Jednak deweloper nie skupia się jedynie na realizacji swoich przedsięwzięć. Proxin bierze udział bowiem również w akcjach charytatywnych, takich jak Szlachetna Paczka czy Deweloperzy Dzieciom. - Wartość firmy należy oceniać nie tylko poprzez wyniki sprzedażowe, ale również na podstawie pozytywnego wpływu jej działalności na społeczeństwo. Od wielu lat z dużym zaangażowaniem i ochotą wspieramy różne inicjatywy z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – dodaje Piotr Łopatka.