Autor: Dopoznania.pl
21 września, 2020Porady

Rolety zewnętrzne - dekoracja i funkcjonalność

Duże, przeszklone powierzchnie są ważnym elementem nowoczesnej architektury. Wnoszą do budynku dużo światła słonecznego i stwarzają wrażenie zlewania się wnętrza z otoczeniem, co powoduje, że pomieszczenia zyskują na przestronności. Który z wielu dostępnych systemów ochrony przeciwsłonecznej należy więc wybrać, aby podkreślić nowoczesny, geometryczny kształt budynku, zapewniając jednocześnie odpowiednią ilość światła dziennego? Odpowiedzią są rolety zewnętrzne.

Rolety zewnętrzne a dekoracja okien

Schludne rolety zewnętrzne wspaniale wpisują się w trendy i wymagania nowoczesnego budownictwa. Chronią dom przed światłem słonecznym, wandalizmem i jednocześnie dodają elewacji sporo nowoczesnych walorów dekoracyjnych. Są na tyle estetyczne, że eliminują konieczność dodatkowego zasłonięcia okna w postaci np. żaluzji wewnętrznych.

Wykonane z aluminium i dostępne w szerokiej gamie kolorów rolety KARNIX doskonale komponują się z materiałami najczęściej stosowanymi w nowoczesnych budynkach: szkłem, betonem, drewnem, aluminium. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych możemy łatwo stworzyć przemyślane, intrygujące kompozycje.

Rolety zewnętrze świetnie spisują się jako element fasady domów jednorodzinnych, szczególnie w połączeniu z ogrodową zielenią. Wybór odpowiedniego rodzaju rolety zależy od etapu budowy, w którym podejmuje się decyzję o montażu okiennic tego typu. KARNIX oferuje rolety mogące być zamontowane zarówno po, jak i w trakcie budowy domu.

Szeroką ofertę rolet zewnętrznych natynkowych i podtynkowych możecie Państwo znaleźć tutaj: https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne.html.

Estetyka połączona z funkcjonalnością

Wykonane z wysokiej jakości aluminium to prosta i lekka konstrukcja. Dlatego też rolety zewnętrzne nie obciążają ani nie wpływają na fasadę całego budynku. Solidne prowadnice rolet zapewniają stabilność i trwałość systemu, przyczyniając się do niezawodnej ochrony Twojego domu przed światłem słonecznym i wzrokiem sąsiadów. Zastosowanie aluminium odpornego na warunki atmosferyczne oraz pokrycie powierzchni wysokiej jakości powłokami lakierniczymi zabezpiecza rolety przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę, wilgoć lub intensywne działanie promieni słonecznych. Dzięki wytrzymałości całej konstrukcji, produkty KARNIX nie mają konkurencji w swojej dziedzinie.

Systemy sterowania zapewniają płynną pracę żaluzji zewnętrznych. Mogą być obsługiwane ręcznie, za pomocą mechanizmu korbowego lub elektrycznie, za pomocą silnika. Możliwe jest również zintegrowanie mechanizmu sterującego z systemem automatyki pogodowej i inteligentnym systemem zarządzania budynkiem. Elektryczne mechanizmy rolet zewnętrznych mogą być obsługiwane są za pomocą nadajników naściennych, pilotów lub innych urządzeń przenośnych.

Głównym zadaniem rolety jest ochrona wnętrza przed włamaniem i wandalizmem. Roleta po zamknięciu skutecznie zwiększa bezpieczeństwo pomieszczeń położonych na parterze lub pierwszym piętrze budynku. Co więcej, zapewnia o wiele więcej prywatności niż standardowe żaluzje, czy firany.

Termoizolacja i ochrona przed słońcem

Aluminiowe żaluzje zewnętrzne nie tylko skutecznie chronią dom przed nadmiernym nagrzewaniem, ale także umożliwiają kontrolę ilości światła przenikającego do pomieszczeń. W przypadku dużych, przeszklonych fasad tworzą one swego rodzaju izolację, ułatwiając właściwy rozkład temperatury wewnątrz, wspomagając tym samym pracę klimatyzacji.

Rolety po opuszczeniu oferują doskonałe właściwości termoizolacyjne, co chroni wnętrze przed utratą ciepła w zimie i nadmiernymi temperaturami w cieplejszych porach roku. Pomiędzy listwami rolety a szkłem tworzy się poduszka powietrzna, która służy jako skuteczna bariera termiczna spowalniająca przepływ ciepła. Przy wysokiej temperaturze zewnętrznej możliwe jest obniżenie temperatury wewnątrz budynku nawet o kilka stopni.

Rolety pozwalają na zmniejszenie zużycia energii przy jednoczesnym skutecznym obniżeniu poziomu hałasu dochodzącego z zewnątrz. Produkty KARNIX mogą być również zintegrowane z siatkami przeciw owadom, tworząc także jeszcze skuteczniejszą barierę przed owadami i pyłkami kwiatowymi.