Autor: Dopoznania.pl
15 lutego, 2022Zakup inwestycyjny

Słowackiego 7 – nowe mieszkania w centrum Poznania

Ograniczona dostępność gruntów sprawia, że w centrum Poznania powstaje mniej inwestycji mieszkaniowych, a jeżeli już takowy projekt się pojawia, szybko znajduje się grupa zainteresowanych nabywców. Jeżeli kochasz klimat Poznania i marzysz o własnych czterech kątach lub planujesz zakup nieruchomości pod wynajem, poznaj bliżej Słowackiego 7 – najnowszą inwestycję Proxin Development.

 

Mariaż z nowoczesnością i przyrodą

Słowackiego 7 to nowa inwestycja deweloperska, powstająca w atrakcyjnej części Jeżyc. Lokalizacja budynku - praktycznie ścisłe centrum Poznania - przyczyniła się do sporego zainteresowania ze strony osób poszukujących nieruchomości na terenie stolicy Wielkopolski.

W ramach projektu oddany zostanie kameralny budynek, składający się z 3 segmentów. Architektura inwestycji Słowackiego 7 łączy w sobie dwa światy. Z jednej strony jest to stare przedmieście i klimat najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania, a z drugiej strony – nowoczesność, jaką zauważyć można u sąsiednich budynków, położonych przy ul. Roosevelta. – To wszystko uwidacznia się w zaprojektowanej bryle naszego budynku oraz elewacji. Doceniają to także klienci w indywidualnych rozmowach, podkreślając wagę estetyki. Ponadto całość uzupełnia zieleń, której w mieście nigdy za wiele – mówi Piotr Łopatka, Członek Zarządu Proxin Development.

W 2 segmentach projektu znajdą się tylko 2 mieszkania na każdym piętrze, co podkreśla kameralność tej inwestycji. Z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców, deweloper zaplanował halę garażową, komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe. Warto zwrócić również uwagę na energooszczędne instalacje oświetlenia części wspólnych oraz przytulny skwer, który zapewni nabywcom możliwość codziennego relaksu na świeżym powietrzu. Deweloper jest świadomy, jak bardzo istotne jest poszanowanie zasobów miejskiej przyrody. Dlatego na terenie inwestycji, na jego froncie zostanie zachowane drzewo rosnące tam od kilkudziesięciu lat.

Trwa budowa i sprzedaż

Przyjrzyjmy się bliżej ofercie Proxin Development. Przy ulicy Słowackiego 7 zrealizowany zostanie budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 61 mieszkań o powierzchni od 25,11 do 91,85 m2. Właściciele najprzestronniejszych spośród proponowanych „M” będą mogli cieszyć się widokiem na atrakcyjne, zielone części wspólne. Na paterze znajdzie się 10 lokali usługowych, liczących od 57 do 96 m2. Każdy z nich cechuje się dużymi przeszkleniami, a wybrane lokale są tak ulokowane, że wpada do nich światło dzienne z dwóch przeciwległych stron świata.

Budowa projektu Słowackiego 7 rozpoczęła się na przełomie sierpnia i września 2021 roku. Prestiżowa lokalizacja oraz jakość z jakiej jesteśmy znani spowodowała, że w bardzo krótkim czasie większość mieszkań została zarezerwowana. Zostało dosłownie 9 ostatnich lokali mieszkalnych – informuje Piotr Łopatka z Proxin Development.

Wszystkie prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym przez dewelopera harmonogramem. W segmencie C zakończono wykonywanie stropu 2. piętra. Jednocześnie trwają tu prace ciesielskie, zbrojarskie i murarskie na kondygnacji trzeciej. W segmencie oznaczonym literą B taki sam zakres prac został wykonany również na trzeciej kondygnacji, a ponadto wykonano strop 1. piętra. Natomiast w segmencie A wykonano strop nad parterem. Rozpoczęto izolację termiczną stropu nad garażem.

Topowa lokalizacja

Mówiąc o zaletach nowych mieszkań przy ul. Słowackiego w Poznaniu, nie można zapomnieć o wyjątkowej lokalizacji. Inwestycja realizowana jest w atrakcyjnej części dzielnicy Jeżyce, bardzo blisko ścisłego centrum Poznania. Położenie to zapewnia nieograniczony dostęp do wszelkich atrakcji i zasobów, jakie oferuje miasto. Ponadto w okolicy nie brakuje obiektów kulturalnych, takich jak choćby, doceniany przez poznaniaków Teatr Nowy czy Kino Rialto. Kolejną zaletą tej części Jeżyc jest szeroki wybór sklepów, punktów usługowych, lokali gastronomicznych czy ośrodków zdrowia. W pobliżu nie brakuje też przystanków komunikacji miejskiej, a rodziny z dziećmi z pewnością docenią sąsiedztwo placówek edukacyjnych. Co istotne, centralna lokalizacja nie oznacza rezygnacji z zieleni. Nabywcy mieszkań w inwestycji Słowackiego 7 będą mogli odpoczywać m.in. w: Parku Mickiewicza, Parku Henryka Wieniawskiego, Parku Stanisława Moniuszki czy Parku im. Karola Marcinkowskiego.

Nowe mieszkanie na Jeżycach? Skontaktuj się z biurem sprzedaży Proxin Development i wybierz nowe „M” skrojone na miarę Twoich potrzeb.