Autor: Dopoznania.pl
6 grudnia, 2021Newsy

ST_ART Piątkowo z pozwoleniem na użytkowanie

Zakończyła się budowa wieżowca ST_ART Piątkowo, będącego inwestycją poznańskiej firmy deweloperskiej Nickel Development. W ostatnim tygodniu października budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Wkrótce pierwsze mieszkania zostaną przekazane nowym właścicielom.

Pozwolenie na użytkowanie dla budynku ST_ART Piątkowo, zlokalizowanego u zbiegu ulic Wojciechowskiego i Lechickiej w Poznaniu, zostało wydane w dniu 26 października 2021. Aktualnie trwa porządkowanie samego obiektu, a także okalającego go terenu. Biuro Obsługi Klienta Nickel Development przygotowuje się natomiast do pierwszych odbiorów mieszkań przez klientów.

Tak, jak wcześniej zapowiadaliśmy, pierwsze spotkania z klientami w sprawie odbiorów mieszkań mamy zaplanowane w pierwszym tygodniu grudnia – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. – Jednak zanim to nastąpi, porządkujemy otoczenie budynku, a przede wszystkim jego wnętrze, aby swoje miejsce mogły zająć współczesne dzieła sztuki, które na nasze zamówienie wykonuje dwóch artystów plastyków, związanych z Poznaniem – dodaje.

Mowa o kojarzonych z miejskimi krajobrazami pracach Noriakiego – twórcy słynnej postaci Watchera, a także o miejskich pejzażach Grzegorza Gruzy. Przyszli mieszkańcy ST_ART Piątkowo będą mogli podziwiać je na co dzień w częściach wspólnych nieruchomości.

W związku z tym, że pierwsze odbiory są już powoli planowane, pozostające w ofercie mieszkania z pewnością zyskają na popularności wśród klientów, którzy potrzebują zobaczyć na własne oczy przyszłe lokum. W obecnej chwili takich mieszkań jest ponad 30. To głównie przestronne trzy- i czteropokojowe lokale o powierzchniach od 57 do 92 mkw. Co istotne – część z nich jest ulokowana na najwyższych piętrach, które gwarantują spektakularne widoki na panoramę Poznania, w każdą z czterech stron świata, co mieszkańcy mogą zawdzięczać świetnemu umiejscowieniu wieżowca względem sąsiadujących budynków.