Autor: Dopoznania.pl
15 czerwca, 2021Porady

Stelaż z regulacją - jakie modele dostępne są w Poznaniu?

Stelaż z regulacją to rozwiązanie dedykowane dla najbardziej wymagających użytkowników. Doskonale sprawdza się w również w przypadku osób chorych, które dużo czasu spędzają w łóżku. Jak działa regulacja? Na co zwrócić uwagę wybierając stelaż z regulacją? Odpowiedzi na te inne pytania można znaleźć w niniejszym artykule.

Dlaczego ważny jest wybór odpowiedniego stelaża pod materac?

Wybór odpowiedniego stelaża do łóżka jest istotny, ponieważ element ten odpowiada bezpośrednio za komfort snu i odpoczynku. Stelaż pełni funkcję podparcia pod materac oraz zapewnia mu równomierną powierzchnię. Odpowiada również za regulację i odprowadzanie wilgoci, co ogranicza ryzyko rozwoju grzybów i pleśni.

Odpowiednio dobrany stelaż zapewnia również lepsze funkcjonowanie materaca oraz wydłuża jego żywotność. Obecnie w sprzedaży dostępna jest szeroka gama stelaży, która obejmuje modele tradycyjne oraz produkty z możliwością regulacji. Decyzja o zakupie konkretnego stelażu powinna wynikać z indywidualnych potrzeb użytkownika oraz rodzaju materaca, który posiada.

Stelaże z regulacją ręczną i elektryczną

Wśród stelaży regulowanych dostępne są produkty z regulacją manualną i elektryczną. Te pierwsze umożliwiają ręczną regulację zagłówka co zapewnia właściwy komfort przy oglądaniu telewizji, czy czytaniu książki. Droższe modele posiadają również regulowany podnóżek, co ma przynieść ulgę zmęczonym po całym dniu nogom. Najbardziej komfortowe są jednak stelaże z regulacją elektryczną. Umożliwiają one regulację wysokości zagłówka, czy podnóżka przy użyciu pilota, co jest bardzo proste i nie wymaga wysiłku. 

Stelaż z regulacją to produkt, za który warto zapłacić. Polecany jest szczególnie osobom, które w łóżku nie tylko śpią, ale również się relaksują, np. czytając książkę, czy oglądając telewizję. W tego typu stelaż powinny zainwestować również osoby starsze i schorowane, które spędzają większość czasu w łóżku. W ich przypadku doskonałym wyborem będzie zakup stelaża z regulacją elektryczną, co umożliwi im samodzielne zmiany pozycji bez zbędnego wysiłku.

Jak dobrać materac przez Internet - zobacz video 

Stelaż regulowany a stelaż z regulacją twardości - w czym tkwi różnica?

Wiele osób myli stelaż regulowany ze stelażem z regulacją twardości. Są to dwa różne produkty, które różnią się swoją funkcjonalnością. Stelaż regulowany umożliwia regulację wysokości zagłówka, czy podnóżka w sposób, który został opisany w poprzednim akapicie. Stelaż z regulacją twardości pozwala natomiast na ustawienie właściwego stopnia twardości na środkowych listwach stelaża – czyli w części biodrowej. Taką możliwość daje zamontowanie w stelażu przesuwanych nakładek na listwach. Na każdej listwie znajdują się dwie nakładki, których przesunięcie do zewnątrz (w kierunku listwy bocznej) nadaje stelażowi większej twardości. W przypadku przesunięcia nakładek do środka, stelaż staje się bardziej miękki i elastyczny. Rozwiązanie to można spotkać zarówno w stelażach regulowanych (z regulowanym zagłówkiem), jak i tradycyjnych modelach bez regulacji zagłówka.

Wybierając stelaż do swojego łóżka warto postawić na wysoką jakość oraz renomowanego producenta, jakim jest Hilding Anders. Firma produkuje zarówno różnego rodzaju stelaże pod materac, jak i same materace, czy łóżka. Produkty tej marki charakteryzują się najwyższą jakością przy stosunkowo niskiej cenie.