Autor: Dopoznania.pl
17 listopada, 2022Inne

Świece na randkę – jakie zapachy wybrać?

To, że zapachy wpływają na nasze samopoczucie, przywołują miłe wspomnienia i działają na wyobraźnię, wiadomo już od dawna. Nie od dziś uważa się je także za nieodzowny element sztuki uwodzenia. Jeśli więc masz w planach zaaranżowanie randki, świece zapachowe sprawdzą się na niej doskonale. To właśnie one, w zależności od wybranych aromatów, stworzą idealny nastrój. Jakie wybrać świece na romantyczny wieczór, a jakie na randkę? Oto kilka zmysłowych propozycji zapachowych.

Romantyczny nastrój dzięki zapachowi róż

Zacznijmy od lekkiego i subtelnego, kwiatowego aromatu. Bo czyż jest coś bardziej romantycznego od kwiatów właśnie? To one kojarzą się z wiosną, kiedy to rozkwita nie tylko przyroda, ale i miłość. Romantyczny nastrój na randce zapanuje na pewno za sprawą królowej kwiatów, czyli róży. Pięknem różanego zapachu zachwycał się już Szekspir w słynnej sztuce o kochankach z Werony. O pęku czerwonych melancholii, oznaczającym bukiet róż, śpiewał też Marek Grechuta. Nie trzeba Cię zatem chyba dłużej przekonywać, że świece o zapachu róży będą wprost idealne na romantyczny wieczór. Spośród różanych zapachów na randkę polecamy np. świecę zapachową Róże w prostym szkle z wzorem, z domieszką aromatów gardenii, migdałów i goździków. Świece Aura z drewnianym knotem Cut Roses maja za to piękny zapach ciętej róży.

Waniliowe świece na romantyczny wieczór

Równie dobrym, acz nieco odważniejszym pomysłem, będą takie świece na randkę, w których pierwsze skrzypce gra zapach wanilii. Wanilia z jednej strony kojarzona jest z pożądaniem i zmysłowością, z drugiej – z subtelnością i łagodnością. Czy da się to połączyć? Oczywiście. Zmysłowość może być właśnie taka jak zapach wanilii, słodka i delikatna, a jednocześnie, w połączeniu z uważnością, stanowić źródło niezapomnianych wrażeń. Waniliowe świece zapachowe lub takie z domieszką tego aromatu to zatem doskonały wybór na romantyczny wieczór we dwoje. Na randkę polecamy np. świecę zapachową trójkolorową Wanilia. Ma ona w sobie też m.in. nutę żywiczną. Możesz wybrać także świecę zapachową z drewnianym knotem Cedarwood Vanilla, poza wanilią pachnącą również cedrem, paczulą i sandałowcem.

Świece na randkę o sensualnym zapachu piżma

A może szukasz zapachu bardziej zdecydowanego i sprzyjającego miłosnym uniesieniom? Jeśli tak, świetnym wyborem będą świece pachnące piżmem. To przecież ono od stuleci uchodzi za jeden z najmocniejszych afrodyzjaków. Dzięki niemu atmosfera na randce stanie się naprawdę gorąca. Woń piżma kusi, uwodzi i roztacza w pomieszczeniu sensualną aurę tajemniczości. Uwalnia zmysłowość, sprawiając, że miłość wręcz wisi w powietrzu. Jakie świece na randkę o zapachu piżma wybrać? Wypróbuj świece Aura List Miłosny w prostym szkle z wzorem, które poza piżmem pachną też cyklamenem, jabłkiem, frezją i mchem. Na namiętny wieczór doskonała będzie także świeca z drewnianym knotem Musk & Citrus, zachwycająca piżmowo-cytrusowym zapachem z domieszką woni waniliowej i kwiatowej.

Stwórz dzięki świecom zapachowym niepowtarzalny klimat, w którym nakarmicie wszystkie swoje zmysły i będziecie czerpać garściami z doznań. Bo przecież romantyczny nastrój na randce w dużej mierze budują detale, a zapach jest jednym z nich.