Autor: dopoznania.pl
28 marca, 2023Inne

"Teraz matura" - nieoceniona pomoc naukowa

Skrupulatne przygotowanie do egzaminu maturalnego jest ważnym krokiem w dalszej ścieżce edukacji gwarantujący uzyskanie zadowalających wyników i dostanie się na wymarzone studia. Korzystanie z właściwych i rzetelnych materiałów poprawi efektywność nauki, zintensyfikuje proces zapamiętywania oraz zminimalizuje stres.

Utrwalona wiedza na wystarczającym poziomie merytorycznym możliwa jest do uzyskania dzięki systematycznej nauce oraz wykorzystywaniem dodatkowych narzędzi. Odpowiadającą na potrzeby uczniów jest seria książek "Teraz matura" przygotowaną przez wydawnictwo Nowa Era. 

Pomoce naukowe - dlaczego warto? 

Przygotowywanie do matury musi odbywać się różnokierunkowo. Wyłączne korzystanie z podręczników szkolnych nie jest wystarczające z uwagi na brak możliwości zweryfikowania obecnego stanu wiedzy w praktyce. Seria repetytoriów "Teraz matura" skupia się tylko na tematyce maturalnej. W każdej pozycji zawarte są informacje wprowadzające, które w prosty i przejrzysty sposób przedstawiają krok po kroku, jak wygląda egzamin maturalny oraz jak przebiega ocena wykonanego zadania. Znajdziemy w nich także wskazówki od egzaminatorów, na co najbardziej należy zwracać uwagę oraz jak wypełniać dane polecenia, aby uzyskać maksymalną ilość punktów. Przekazywane informacje wskazują, jakich najczęściej występujących błędów nie popełniać. 

Niekwestionowaną zaletą repetytoriów jest możliwość samodzielnego sprawdzenia umiejętności wypełniania arkusza oraz zapoznanie się ze specyfiką zadań każdego typu dzięki załączonym przykładowym arkuszom maturalnym. Niektóre z pomocy naukowych "Teraz matura" zawierają tylko testowe egzaminy, a inne są połączeniem wiedzy teoretycznej oraz arkuszy, na przykład Vademecum. Jest to duży atut, gdyż wszystko, co niezbędne skondensowane jest w jednej książce.

"Teraz matura" - każdy przedmiot maturalny 

W serii "Teraz matura" dostępne są książki z każdego przedmiotu, który można zdawać na egzaminie maturalnym. Są to pozycje z przedmiotów humanistycznych, na przykład języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, z przedmiotów ścisłych takich jak chemia, fizyka, matematyka, geografia oraz językowych (język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i inne). Dzięki kompleksowej ofercie każdy uczeń może znaleźć książkę odpowiadającą indywidualnym wymaganiom oraz potrzebom. Nauka w praktyce pozwoli oswoić się z egzaminem maturalnym i nabyć umiejętnego, poprawnego wypełniania zadań zgodnych z wytycznymi. Dlatego też warto wspomóc się serią "Teraz matura", aby zapewnić sobie jak najlepsze przygotowanie i uzyskanie jak najwyższego wyniku. 

Seria "Teraz matura" to nieoceniona pomoc naukowa, która kompleksowo wspomaga uczniów przygotowujących się do matury.