Autor: Dopoznania.pl
30 grudnia, 2019Porady

Toaleta z funkcją bidetu coraz bardziej popularna - dlaczego?

Oglądając przykładowe aranżacje łazienek znajdujących się w magazynach wnętrzarskich, na targach albo bezpośrednio na sklepowych wystawach, można zauważyć, że na rynku pojawił się nowy trend. Jest nim toaleta z funkcją bidetu. Można się zastanawiać, skąd bierze się popularność takiego urządzenia. W końcu nie jest to jakaś wielka innowacja. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. W praktyce bowiem okazuje się, że toaleta z funkcją bidetu jest urządzeniem, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Funkcjonalność, która nie wymaga przestrzeni

Urządzając łazienkę, bardzo często zmagamy się z problemem niewielkiego metrażu. Z tego powodu, w wielu przypadkach w ogóle nie rozważamy wstawienia do niej czegoś więcej, niż absolutnego minimum, takiego jak toaleta, umywalka oraz wanna lub prysznic. Ewentualnie decydujemy się również na jakieś szafki, które pozwolą nam na przechowywanie ręczników, kosmetyków, środków higienicznych i innych niezbędnych przedmiotów. Jeśli jednak zainteresujemy się nowoczesnymi produktami, które obecnie są dostępne na rynku, może się okazać, że znaczne zwiększenie funkcjonalności naszej łazienki wcale nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Wystarczy poszukać odpowiednich rozwiązań podczas wyboru wyposażenia łazienkowego.

Wspomniana wcześniej toaleta z funkcją bidetu jest właśnie takim urządzeniem. Zajmuje dokładne tyle samo miejsca, ile klasyczne WC, co oznacza, że nie będziemy mieli problemów z wstawieniem jej do naszej łazienki. Dzięki łączeniu funkcji toalety i bidetu, urządzenie pomaga w znaczny sposób poprawić standardy związane z możliwością dbania o higienę osobistą. Ciekawi Cię, w jaki sposób toaleta myjąca podnosi standard troski o higienę intymną? Sprawdź i się przekonaj na stronie roca.pl

Estetyka też jest istotna

Posiadanie standardowego, zwykłego bidetu nie jest rozwiązaniem, które odpowiada każdemu, również ze względów estetycznych. Toaleta z funkcją bidetu rozwiązuje ten problem. Chcąc wstawić do łazienki urządzenie tego typu, bez problemu możemy je dopasować do stylu, w jakim chcemy zaaranżować pomieszczenie. Większość producentów doskonale zdaje sobie sprawę, że estetyka jest dla ich klientów niezwykle istotna. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że niektórzy wybierają urządzenia sanitarne uwzględniając design, natomiast ignorując kwestie praktyczne. Projektanci mają świadomość potrzeb konsumentów i starają się wychodzić im na przeciw. Oznacza to, że toalety z funkcją bidetu potrafią zaskakiwać również ze względu na design.

Obecność tak innowacyjnego urządzenia jak toaleta myjąca samo w sobie sprawia, że łazienka wygląda nowocześnie. Jednak niektórzy producenci nie spoczywają na laurach, dokładając starań, aby konstrukcja toalety była wyjątkowa. Dobrym przykładem jest futurystyczna toaleta myjąca In-Wash, o której wspominaliśmy już powyżej. Wpasuje się ona do każdej nowoczesnej łazienki, doskonale sprawdzając się również bardziej tradycyjnie urządzonych przestrzeniach.