11 maja, 2015Strona główna

Uroki życia za miastem

Trend osiedlania się pod miastem utrzymuje się już od kilku lat. Do ucieczki z metropolii skłania klientów głównie potrzeba większej przestrzeni, własnego ogródka oraz zmęczenie wielkomiejskim zgiełkiem. Jednym z deweloperów doskonale rozumiejących oczekiwania tej grupy nabywców jest firma Novum Plus, która ma na swoim koncie Osiedle Rozalin w Lusówku oraz Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku

Trend osiedlania się pod miastem utrzymuje się już od kilku lat. Do ucieczki z metropolii skłania klientów głównie potrzeba większej przestrzeni, własnego ogródka oraz zmęczenie wielkomiejskim zgiełkiem. Jednym z deweloperów doskonale rozumiejących oczekiwania tej grupy nabywców jest firma Novum Plus, która ma na swoim koncie Osiedle Rozalin w Lusówku oraz Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku.

 

Życie w małej miejscowości może kojarzyć się z odcięciem od atrakcji i długimi dojazdami do centrum. Nic bardziej mylnego. Deweloper stawia sobie za cel tworzenie inwestycji, które pozwalają na rozkoszowanie się ciszą i spokojem bez rezygnacji z pracy, szkoły czy innych miejskich udogodnień. Oczywiście, gdyby zmierzyć linijką odległość od Lusówka do centrum, mniejsza miejscowość przegrywa z innymi częściami Poznania. Jednak odległość należy mierzyć czasem spędzonym na codziennych dojazdach, a te dzięki wyremontowanym drogom oraz obwodnicom zajmują około 20 minut. To całkiem dobry wynik przy czasie, jaki wielkomiejscy lokatorzy muszą spędzić w korkach.

Novum Plus proponuje produkt będący idealną alternatywą dla mieszkania w bloku. W ofercie sprzedaży znajdują się domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej, szeregowej oraz domy wolnostojące o powierzchni od 80 do 180 m2. Jak przyznaje Dawid Sztandera – prezes zarządu Novum Plus – wybór typu budynku zależy od indywidualnych preferencji, ale dużo ważniejsze od tego jest poczucie posiadania własnej przestrzeni. Jednak Poznaniacy coraz częściej przekonują się do bliźniaków, które są mniejsze i tańsze, a do tego nie trzeba przejmować się brakiem prywatności, gdyż domy połączone są garażami, dzięki czemu nie dzieli się ściany z sąsiadem. Rodzinną atmosferę najlepiej idzie odczuć w przynależnych do domach ogródkach – miejscach idealnych na grilla, spotkania ze znajomymi czy po prostu relaks po aktywnym dniu.

Jednak życie za miastem może mieć również swoje minusy. Piękny, ogrodzony dom z zadbanym ogrodem to nie wszystko. Często sielanka kończy się wraz z przekroczeniem furtki, za którą zamiast asfaltowych dróg znaleźć można błoto, a poszukiwanie najbliższego sklepu pozbawione jest sensu. Na szczęście problemy te nie dotyczą klientów Novum Plus. Doskonale rozwinięta infrastruktura (dobrze zorganizowane drogi, szkoły, przedszkola, plac zabaw, sklepy i inne usługi) gwarantuje komfort i pozwala brać z podmiejskiego życia pełnymi garściami.

Wystąpienie Dawida Sztandery dostępne tutaj.

Zobacz inne inwestycje w Poznaniu i okolicach.