Autor: Dopoznania.pl
22 września, 2020Zakup inwestycyjny

W weekend pierwsze targi mieszkaniowe w tym roku

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele dziedzin, w tym także na rynek pierwotny nieruchomości. Klienci przyzwyczajeni do porównywania ofert deweloperów podczas targów nieruchomości musieli sporo poczekać – od ostatnich Targów Mieszkań i Domów minął rok. Tej jesieni impreza wraca do Poznania. Już w najbliższy weekend, tj. 26 i 27 września hala nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni się wystawcami i osobami planującymi zakup nieruchomości na terenie Wielkopolski.

Targi Mieszkań i Domów to najlepsza okazja, aby w jednym miejscu i czasie zapoznać się z propozycjami z lokalnego rynku mieszkaniowego. Zróżnicowana oferta, premiery, promocje, pomoc ekspertów – wszystko to czekać będzie na gości w nadchodzący weekend. Jeżeli zależy Ci na sprawnym i korzystnym zakupie wymarzonych czterech kątów, nie może Cię tam zabraknąć.

Podczas targowego spaceru, polecamy odwiedzić stanowisko firmy Monday Development, należącej do grupy Unidevelopment. Deweloper przygotował aż dwie premiery. – Po raz pierwszy na targach zaprezentujemy pełną ofertę mieszkań osiedla Fama Jeżyce. To jedna z największych, a zarazem najbardziej wyczekiwanych inwestycji w tej dzielnicy. Nowoczesna architektura osiedla, nawiązująca do charakteru Jeżyc, a także ciekawie zaprojektowane części wspólne stworzą, niezwykły klimat tego miejsca. Aktualnie powstają dwa pierwsze budynki, w których znajdzie się łącznie 251 mieszkań o powierzchni od 30 do 117 m kw. - mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Monday Development. – Kolejnym  ciekawym projektem prezentowanym przez nas podczas targów mieszkań będzie powstająca na tyłach zabytkowej Wili Flora Bookowska 18. Projekt zakłada realizację dwóch czteropiętrowych budynków, w których znajdzie się łącznie 170 mieszkań. Niezwykłości Bookowskiej 18 dodaje fakt, że dziedziniec osiedla w dużej mierze wypełni istniejący w tym miejscu starodrzew, który płynnie przechodzić będzie w kameralny park. To część cennego przyrodniczo historycznego założenia ogrodowego. Co istotne wszystko to powstanie w samym sercu Poznania, kilkaset metrów od terenów targowych. – dodaje.

Osoby poszukujące nowego mieszkania na Winogradach w Poznaniu, również znajdą coś dla siebie. Monday Development prowadzi sprzedaż gotowych do odbioru mieszkań na osiedlu Nowych Kosmonautów. Dla zainteresowanych ostatnimi wolnymi „M” przygotowano promocyjne warunki zakupu.

Premierę przygotowała także firma BudnexNa MTP premierę będzie miał nasz najnowszy projekt czyli Literacka Skwer. Inwestycja powstaje na poznańskim Strzeszynie. W pierwszym etapie zrealizujemy 99 mieszkań o powierzchni od 35 do 72 m kw. Lokale będą dostępne w wersjach od kawalerek po cztery pokoje. Przekazanie kluczy przewidujemy na II kwartał 2022 roku. Docelowo w tym miejscu powstanie 190 lokali, a inwestycja realizowana będzie w trzech etapach – mówi Damian Mirek, Kierownik Sprzedaży Budnex w Poznaniu. – Dodatkowo podczas targów zaprezentujemy również trzeci etap dobrze znanej inwestycji, czyli Starołęckiej Doliny. Tutaj mieszkania będą gotowe do odbioru już w kwietniu przyszłego roku. Istotne jest również to, że wszyscy targowi goście mogą liczyć na specjalne rabaty. Ci, którzy podczas targów zadeklarują chęć zakupu wybranego lokalu, mogą liczyć na upust sięgający nawet 15 tys. zł – dodaje. Warto zaznaczyć, że Starołęcka Dolina ostatnio dodatkowo zyskała na atrakcyjności dzięki uruchomieniu w pobliżu inwestycji nowej linii tramwajowej z pętlą przy ulicy Falistej. 

Jak podkreśla organizator, najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo gości i wystawców, dlatego zainstalowane zostaną bramki termowizyjne, mierzące temperaturę ciała wszystkim wchodzącym na teren targów. Ponadto organizator zapewnił dozowniki z płynem dezynfekcyjnym przy wszystkich ciągach komunikacyjnych, a same targowe alejki są szerokie, co pozwala uniknąć tłoku i ścisku.

 

Targowa hala będzie dostępna dla odwiedzających w sobotę w godzinach 10-17 i w niedzielę od 10-16.