Autor: Dopoznania.pl
5 stycznia, 2021Zakup inwestycyjny

Wiecha na budowie PINEA Resort&Apartments

Pomimo pandemii budowa pierwszego budynku apartamentowego w kompleksie PINEA wyprzedza założony harmonogram. 22 grudnia, na tydzień przed umownym terminem zakończono prace żelbetowe łącznie z betonowaniem dachu, osiągając etap „wiechy”, czyli tzw. stan zero. Zgodnie z planem realizacja budynku zakończy się w pierwszej połowie 2021 roku. Również w tym roku wystartują prace związane z kolejnym i zarazem ostatnim etapem kompleksu hotelowo-uzdrowiskowego, obejmującym hotel sieci Hilton, część rekreacyjno-rehabilitacyjną oraz condohotel.

Uroczysta wiecha to okazja do podziękowania wszystkim podmiotom współpracującym przy projekcie za ich wkład w realizację przedsięwzięcia. PINEA Resort & Apartments to duża inwestycja, angażująca 28 podmiotów i 182 pracowników różnych branż. Mimo niełatwego czasu, przy zachowaniu podwyższonych standardów bezpieczeństwa udało nam się spokojnie zmieścić w harmonogramie – co zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu
i dyscyplinie wszystkich pracujących ekip
. – mówi kierownik budowy Bogumił Perliński, przedstawiciel generalnego wykonawcy STRABAG Polska.

W ramach inwestycji PINEA oddane zostaną trzy budynki: prywatne apartamenty wakacyjne zlokalizowane w pierwszym obiekcie, apartamenty wakacyjne w systemie condo
w środkowym, a także całoroczny hotel Hilton Garden Inn z towarzyszącymi mu rozbudowanymi usługami gastronomicznymi, okołomedycznymi, fitness, beauty oraz SPA, w tym zespołem krytych basenów.  W obiektach dostępnych od strony dróg prowadzących nad morze przewidziano miejsce pod lokale usługowo-handlowe, w tym te dedykowane małej gastronomii.

Mówiąc o zaletach projektu PINEA nie można zapomnieć o lokalizacji. Inwestycja usytuowana jest w centrum Pobierowa pomiędzy dwoma zejściami na plażę, przy samym brzegu, od którego oddziela ją jedynie wąska, porośnięta zagajnikiem wydma. Pierwsi nabywcy odbiorą klucze już w latem bieżącego roku.

Teren PINEA Resort & Apartments został spójnie zaaranżowany i zagospodarowany pod kątem wypoczynkowego wykorzystywania przestrzeni dziedzińców przez mieszkańców i gości – autorem projektu tzw. małej architektury jest projektant Paweł Grobelny, laureat nagród za najlepszą polską (2018 i 2019) i światową przestrzeń publiczną (2019). Dla zachowania kameralnego charakteru miejscowości, pod budynkami zaplanowano obszerne hale garażowe.

Autorem projektu PINEA jest międzynarodowe biuro projektowe Chapman Taylor. Za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Inwestorem odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest belgijska firma Fenixco.