Autor: Dopoznania.pl
30 września, 2019Zakup inwestycyjny

Wiecha na Fyrtlu Wilda

Duda Development Fyrtel WildaFyrtel Wilda uwieńczony! W środę 25 września na placu budowy inwestycji Fyrtel Wilda świętowano wiechę. To stara, sięgająca średniowiecza, tradycja budowlana polegająca na ozdobieniu jednego z najwyższych punktów budynku specjalnie przygotowanym wieńcem. Zawieszenie wiechy symbolicznie oznaczana moment, w którym budynek przestaje piąć się górę, a tym samym jego realizacja wyraźnie zbliża się do końca. Ponadto na 25 września przypada także Dzień Budowlańca, co dostarczyło dodatkowych powodów do hucznego świętowania sukcesu na Wildzie.

Wiecha ma przynieść szczęście i słusznie kojarzona jest ze zmierzającą do końca budową. Tradycyjnie obrzęd ten świętowany jest przez gospodarza budowlanego oraz robotników. Tym razem w roli gospodarza wystąpiła firma developerska Duda Development oraz generalny wykonawca inwestycji, Erbud, którzy postanowili podzielić się swoją radością z pracownikami, lokalnymi władzami oraz przedstawicielami mediów. DOPOZNANIA.PL Duda Development Fyrtel Wildarównież miało zaszczyt brać udział w tak ważnym dla Fyrtla Wilda wydarzeniu.

Podczas imprezy obecni byli przedstawiciele władz miasta: Katja Lõžina, dyrektorka poznańskiego Biura Obsługi Inwestorów, oraz Piotr Sobczak, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta. Krótkie przemówienia na temat funkcji inwestycji w żywej tkance dzielnicy i miasta wygłosili radny Poznania Łukasz Mikuła oraz przewodnicząca Rady Osiedla Wilda, Dorota Bonk-Hammermeister. Głos zabrał również Karol Fiedor z odpowiedzialnego za Duda Development Fyrtel Wildaprojekt budynku biura architektonicznego CDF Architekci oraz Jakub Balawander, przedstawiciel generalnego wykonawcy Fyrtla Wilda, firmy Erbud SA. W imieniu Duda Development mówił Wojciech Duda, wiceprezes zarządu spółki.

Całość uświetnił poczęstunek przygotowany przez wildecką restaurację Zadyma oraz napoje z pobliskiego, cenionego przez Poznaniaków Nocnego Targu Towarzyskiego.

Zgodnie z planem nabywcy nowych mieszkań w inwestycji Fyrtel Wilda odbiorą klucze już w drugiej połowie przyszłego roku. Aktualna oferta sprzedaży obejmuje lokale o zróżnicowanych układach i metrażach. Na zainteresowanych czekają kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. Dzięki temu swoje miejsce na Wildzie znajdzie zarówno singiel, para, jak i rodzina z dziećmi. Zwłaszcza, że zróżnicowana, rozbudowana infrastruktura dzielnicy sprzyja codziennej wygodzie. W okolicy znaleźć można m.in. sklepy, punkty usługowe, modne lokale gastronomiczne oraz placówki edukacyjne. Dodając do tego bliskość centrum Poznania i dobry dostęp do rozwiniętej komunikacji miejskiej otrzymujemy miejsce warte zamieszkania, w którym wszystko jest pod ręką.