Autor: Dopoznania.pl
2 października, 2020Zakup inwestycyjny

Winogrady – lokalizacja, którą doceniają poznaniacy

Winogrady cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób planujących zakup nowego mieszkania w Poznaniu. Położona w północnej części miasta dzielnica łączy w sobie wiele zalet. Mieszkańcy doceniają m.in. dobry dostęp do komunikacji, bogate zaplecze handlowo-usługowe i edukacyjne oraz bliskość terenów zielonych.

Gdzie warto zamieszkać? To pytanie zadają sobie nabywcy, bez względu na to, czy pochodzą z Poznania czy dopiero wprowadzają się do stolicy Wielkopolski. Każdy szuka lokalizacji idealnej – czy to mieszkania na wynajem, czy własnego. To oczywiste, że chcemy mieć wszystko w zasięgu ręki – szkoły i sklepy, wygodny dojazd do centrum miasta, najlepiej w ramach komunikacja publicznej, a jednocześnie dostęp do terenów rekreacyjnych. W końcu jesteśmy w mieście.

Wiele klientów decyduje się na Winogrady, dzielnicę bardzo popularną, która spełnia wszystkie ważne kryteria. To właśnie tu powstaje inwestycja deweloperska Enklawa Winogrady. Krystian Cebulski, inwestor osiedla podkreśla, że lokalizacja projektu została starannie przemyślana i dobrana pod potrzeby dzisiejszych kupujących.  – Wiemy, jak ważna w życiu codziennym jest kwestia dojazdu do pracy czy szkoły, dlatego postawiliśmy na lokalizację blisko linii tramwajowych i autobusowych oraz ważnych w tej części miasta ulic: Serbskiej, Naramowickiej oraz Słowiańskiej. – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla.

Dogodna komunikacja z centrum miasta to jeden z kluczowych aspektów, który wpływa na komfort życia. Mieszkańcy Enklawy Winogrady do dyspozycji będą mieć między innymi tramwaje (linie 3, 4, 10) i przede wszystkim „Pestkę”, czyli trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (linie 12, 14, 15 i 16). To najlepszy sposób na szybką komunikację z sercem Poznania, jak i jego obrzeżami. Poza tramwajami dostępne są również połączenia autobusowe – aż 15 różnych linii.

Również same Winogrady mają sporo do zaoferowania. W pobliżu działają liczne punkty handlowe i usługowe (Tesco, Carrefour Market, Castorama) oraz placówki edukacyjne na różnych poziomach kształcenia.

Po pracy czy zajęciach w szkole warto spędzić trochę czasu wśród zieleni. Enklawa Winogrady otoczona jest licznymi parkami: Władysława Czarneckiego, Gagarina, Szęlągowskim oraz Cytadelą, która od lat jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku poznaniaków. – Nasze osiedle od wschodu graniczy z rzeką Wartą, a od południa z Parkiem Cytadela. To dowód na to, że inwestycja jest prawdziwą „enklawą”, zacisznym punktem w samym centrum Poznania. – dodaje Krystian Cebulski.

Ze względu na popularność dzielnicy oraz wysoką jakość inwestycji, zakup mieszkania w Enklawie Winogrady polecić należy także prywatnym inwestorom, którzy chcą zarobić na wynajmie nieruchomości.

Docelowo na osiedlu Enklawa Winogrady powstanie 120 mieszkań, a lista tych wolnych z dnia na dzień się skraca. – Obecnie dostępne mamy już ostatnie lokale, w tym objęte promocją na zakup miejsca postojowego – podsumowuje Krystian Cebulski.