Autor: Dopoznania.pl
4 maja, 2020Porady

Wiszące fotele do ogrodu - te 5 porad pozwoli Ci uniknąć wpadki przy zakupie

Fotele ogrodowe wiszące to tegoroczny hit do aranżacji ogrodu w okresie wiosenno-letnim. Nie tylko efektywnie dopełnia wygląd otoczenia, ale także pozwala na przyjemne bujanie się z filiżanką kawy, wypoczynek z książką, odprężenie się i zregenerowanie sił po ciężkim dniu pracy czy na wspólny odpoczynek w towarzystwie najbliższej osoby. Z pewnością zyskasz wiele korzyści. Jeśli szukasz fotela wiszącego do ogrodu, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Zwróć uwagę na materiał wykonania
Jaki będzie więc najlepszy materiał? Klasycznym wyborem są fotele wiszące drewniane. Ich główną zaletą jest łatwość dopasowania do różnych aranżacji, wpasują się zarówno do nowoczesnych przestrzeni, jak i w ogrodzie tradycyjnym. Istnieje wiele wariantów foteli podwieszanych z różnych gatunków drewna, dzięki czemu możemy dopasować ich odcień i wygląd do naszych indywidualnych wymagań. Minusem drewnianych mebli do ogrodu jest to, że wymagają przeprowadzenia okresowej konserwacji przez impregnowanie drewna. Jednak odpowiednio konserwowane fotele z drewna posłużą przez wiele lat.

Alternatywą jest fotele ogrodowe podwieszane wykonane z technorattanu. Prezentują się dość podobnie do wariantu z drewna, a także są lekkie, dzięki czemu można je w łatwy sposób przesuwać. Kosz ogrodowy wiszący z tego materiału doskonale komponuje się w naturalistycznych aranżacjach oraz wiejskich ogrodach. Tego typu fotele możemy zakupić np. w sklepie dollo.pl. Jeśli z kolei chodzi o konserwację, meble z technorattanu są pod tym względem niemalże bezobsługowe – są odporne na uszkodzenia i wymagają jedynie przetarcia z ewentualnych zabrudzeń.

Fotel wiszący na stelażu czy fotel wiszący z sufitu?
Najciekawszą formą fotela podwieszanego jest siedzisko montowane bezpośrednio do sufitu na grubej linie lub na metalowym łańcuchu. Taki mebel zapewni nam dużą swobodę w użytkowaniu kosza – możemy wypocząć i zrelaksować się, delikatnie kołysząc się na wiszącym fotelu lub też intensywniej rozbujać się jak na ogrodowej huśtawce. Wymaga jednak odpowiedniego montażu oraz większej przestrzeni. Decydując się na fotel tego typu, warto kierować się wyłącznie wysoką jakością, z którą wiążą się: solidne wykończenie fotela, stabilny stelaż i mocne mocowania.

Jeśli nie posiadamy dużo miejsca na podwieszany fotel do sufitu, można wybrać fotel wiszący na stelażu nazywany potocznie kokonem. Taki mebel ogrodowy nie zajmuje wiele miejsca i nie wymaga montażu. Składa się z dużego, okrągłego siedziska, które jest zawieszone w powietrzu na metalowej podporze, osadzonej na podłożu.

Jaki design foteli ogrodowych wiszących wybrać?
Kosz ogrodowy wiszący jest dostępny w wielu formach, a jego wygląd jest bardzo zróżnicowany w zależności od wybranego modelu. Wiele osób zastanawia się, na jaki design mebli postawić. Producenci oferują zarówno proste meble o klasycznym wykończeniu, jak i wielofunkcyjne fotele z oryginalnym designem. Jeśli chcemy postawić na uniwersalne rozwiązanie, to doskonałym wyborem będzie fotel wiszący szary, który wkomponuje się do wszystkich aranżacji, a zarazem doda estetyki otoczeniu. Ważnym elementem dodatkowym są poduszki do fotela wiszącego. Warto dobrać według naszego zmysłu dekoratorskiego i nadać charakteru całej aranżacji.

Pamiętaj o doborze wymiarów i opcji regulacji
Fotel ogrodowy podwieszany musi mieć także dopasowane rozmiary do użytkownika. Warto sprawdzić te parametry w opisie podanym przez producenta, by potem nie być zdziwionym, gdy zamówiony fotel wiszący na taras okaże się za mały. Warianty z regulowaną wysokością pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie produktu do potrzeb każdego potencjalnego użytkownika.

Cena fotela podwieszanego – czy warto przepłacać?
Decydując się na zakup kokonu na stelażu lub fotela wiszącego na suficie nie można zapominać o kwestii ceny. Najtańsze fotele wiszące na stelażu kosztują 700 zł, a krzesła wiszące z sufitu 500 zł. Jednak warto kierować się przede wszystkim nie ceną, ale jakością wykonania, funkcjonalnością oraz użytymi materiałami.