Autor: Dopoznania.pl
4 stycznia, 2023Porady

Wygodna i komfortowa łazienka – jakie produkty z danej serii wybrać?

Zastosowanie serii produktów w łazience to bardzo dobry sposób na jej aranżację. Dzięki takiemu podejściu zawsze uzyska się spójny design oraz wrażenie uporządkowania i równowagi estetycznej w pomieszczeniu. Sprawdź, jak urządzić serią produktów małą, a jak dużą łazienkę. Dowiedz się, z których elementów skorzystać, a z których zrezygnować!

Aranżacja niewielkiej łazienki

Przeważająca większość łazienek, zwłaszcza tych w mieszkaniach, jest stosunkowo niewielka. Urządzając taką łazienkę zwykle nie skorzystamy z serii, która oferuje przepastne wanny i ogromną liczbę wariantów bidetów. Raczej będziemy szukać wyposażenia zapewniającego różnorodność stosunkowo niedużych szafek i kabin prysznicowych. Doskonałym przykładem może tu być Cersanit Moduo.

Decydując się na tę serię możemy skorzystać z rozwiązań zapewniających oszczędność miejsca:

  • kabin prysznicowych narożnikowych z brodzikiem – takie rozwiązanie pozwoli na zainstalowanie wygodnej kabiny nawet w bardzo małej łazience,
  • stosunkowo wąskich przeszkleń do kabin typu walk-in – dzięki nim można wykorzystać nawet wąskie wnęki lub niewielkie przestrzenie między ścianami usytuowanymi naprzeciw siebie,
  • szafek podumywalkowych z umywalkami o zróżnicowanych szerokościach – od 50 cm do 80 cm,
  • płytkich szafek wiszących – można je zamocować nad umywalką, ale także na ścianie wzdłuż wąskiego przejścia. Takie szafki to wspaniałe rozwiązanie do wąskich łazienek, w których meble o standardowych głębokościach się nie zmieszczą,
  • szafek wiszących z lustrem – idealnych nad umywalkę i nie tylko. W małych łazienkach warto zastosować wiele luster – dzięki temu zyskamy wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni.

Urządzanie dużej łazienki

Choć mogłoby się wydawać, że urządzanie dużej łazienki jest proste, to jednak nie musi być to regułą. Kluczową kwestią jest w tym przypadku wybór odpowiedniej serii produktów. Co to oznacza? Przede wszystkim dużą dostępność różnych wariantów wyposażenia. Duże łazienki pełnią rolę pokojów kąpielowych, w których zwykle poza toaletą, umywalką i kabiną prysznicową znajduje się komfortowa wanna, a także druga umywalka i bidet. Nie każda seria łazienkowa zapewnia taki wariant wyposażenia, a warto z niego skorzystać.

Jeśli należymy do szczęśliwców, którzy mogą zagospodarować dużą przestrzeń łazienki, warto to zrobić tak, żeby zapewnić sobie maksymalny komfort użytkowania. Niech więc kabina prysznicowa będzie duża i wygodna, podobnie jak umywalki, a liczba szafek w łazience niech wystarczy na wszystkie niezbędne przedmioty.