Autor: Dopoznania.pl
7 lipca, 2020Porady

Wypożyczenie sprzętu budowlanego, czy zakup własnego? Podpowiadamy kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni

Ciepłe dni sprawiają, że coraz chętniej bierzemy się za remonty, prace naprawcze oraz wykończeniowe. Planujemy majsterkowanie w domu i w ogrodzie. Niezależnie od wielkości przeprowadzanych realizacji, nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Jakie narzędzia kupić, a które lepiej wypożyczyć? Czego nie może zabraknąć w rękach majsterkowicza, który chce samodzielnie zająć się dawno planowanymi projektami?

Niezbędne do remontu narzędzia

W pierwszej kolejności należy przemyśleć, jakie prace i kiedy będą przeprowadzane. Od tego zależy powodzenie całego planu, ale i dobór konkretnych narzędzi, urządzeń czy maszyn. Wiąże się to z koniecznością odłożenia w czasie pewnych prac, np. nim dany materiał nie wyschnie, zastygnie lub nabierze odpowiedniej konsystencji/struktury. Druga kwestia – również związana z odkładaniem prac w czasie – to wypożyczanie sprzętów i narzędzi budowlanych oraz przeznaczonych do prac remontowych i wykończeniowych. Od oferty danej firmy, ponadto dostępności danych sprzętów, zależy planowanie zadań.

Jakie narzędzie są niezbędne w przypadku przeprowadzania remontu?

Zdecydowana większość przeprowadzanych prac remontowych wiąże się z wkręcaniem i wykręcaniem, chociażby śrub czy wkrętów. To jedne z najprostszych zadań, ale mając do dyspozycji wkrętarkę można sprawić, że przebiegną one znacznie szybciej, wygodniej i również bezpieczniej. Ręczne składanie szafek, wykonywanie niewielkich otworów lub wykręcanie starych śrub, jest uciążliwe i łatwo o skaleczenia. Mając do dyspozycji wkrętarkę oraz komplet różnego rodzaju wkrętaków, remonty, prace wykończeniowe, składanie niektórych mebli, a nawet wykonanie niewielkiego otworu, by móc zawiesić obraz na ścianie, to zadanie zdecydowanie prostsze.

Nie z każdym zadaniem poradzi sobie zwykła wkrętarka, a nawet wiertarko-wkrętarka. Jeśli raz na jakiś czas lub regularnie podejmujemy prace, które wymagają wiercenia w twardych materiałach, nie obejdzie się bez wiertarki. Można o niej powiedzieć, że jest podstawowym i najważniejszym urządzeniem każdego majsterkowicza. Wiertarka posłuży nie tylko do wiercenia w różnych surowcach, ale i do mieszania.

Szlifierka to z kolei narzędzie dwojakiego rodzaju. Możemy bowiem wybrać tę kątową oraz stołową. Przyda się do ostrzenia, szlifowania, polerowania, szczotkowania oraz cięcia materiałów. Od wybranej konstrukcji zależy, jakie zadanie uda się wykonać za jej pomocą.

Najczęstsze problemy z narzędziami

Majsterkowicze wielokrotnie zderzają się z rzeczywistością, czyli problemami z narzędziami. Pośród tych najczęstszych wymienia się awarie urządzeń elektrycznych, za słabą moc sprzętów, nieodpowiednie końcówki lub akcesoria, łamliwość i kruchość poszczególnych komponentów. Ponadto zbyt krótką żywotność i trwałość.

Cena

Nowe narzędzia to dla majsterkowiczów zbyt duży wydatek. Szczególnie wtedy, gdy dane urządzenie lub narzędzie niezbędne jest tylko jednorazowo lub na czas remontów bądź napraw, które przeprowadzane są co kilka lat.

Potrzeba jednorazowego zastosowania narzędzia

Zdecydowana większość majsterkowiczów ma tylko jednorazowe potrzeby przeprowadzenia prac remontowych czy wykończeniowych  lub instalacyjnych. Zakup nowych maszyn, specjalistycznych urządzeń czy narzędzi, nie wchodzi zatem w grę, nie tylko ze względu na budżet.

Niska jakość i wydajność sprzętu w niskiej cenie

Dyskonty i markety budowlane bardzo często kuszą promocjami na produkty budowlane. Użytkownicy szybko jednak się przekonują, że w niskiej cenie nie mogą liczyć na odpowiednią jakość oraz wydajność. Takie sprzęty łatwo się psują, nie nadają się do wielu zadań mimo zapewnień producentów, a co za tym idzie, prace przebiegają wolniej, stają się uciążliwe i majsterkowicze nie mogą liczyć na oszczędności.

Optymalne rozwiązanie w kontekście drogiego sprzętu – Wypożyczenie

Alternatywą dla zakupu drogiego sprzętu jest jego wypożyczenie. Korzystając z wynajmu można liczyć najczęściej na urządzenia i narzędzia pochodzące od renomowanych producentów, sprawdzone, regularnie serwisowane i poddawane konserwacji.

Takie rozwiązanie proponuje Wypożyczalnia Renta. Klienci mogą liczyć na szeroką ofertą – zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Długa lista podstawowych narzędzi, których potrzebują amatorzy majsterkowania, ale i profesjonalne ekipy budowlane, nie musi oznaczać wysokich kosztów związanych z ich zakupem.  Usługa wynajmu oferowana przez wypożyczalnię sprzętu budowlanego, to uniwersalne rozwiązanie dla każdego.