Opole - Porady

Porady

 
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Mieszkanie alergika

11-05-2018

Temat alergii jest szczególnie aktualny wiosną, kiedy wiele roślin zaczyna pylić. Ten rodzaj schorzenia dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Szacuje się, że co trzeci Polak ma alergię. Na wszystko jednak można znaleźć sposób. Podstawowym miejscem, które powinno być dostosowane do potrzeb osoby uczulonej jest jej własny dom. Warto tak zorganizować przestrzeń, aby ułatwiała alergikowi codzienne funkcjonowanie.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Zaproś wiosnę na swój balkon

12-03-2017

Pierwsze promienia słońca zdążyły nas już pozytywnie nastroić. Tak, tak, wiosna blisko, pora więc pomyśleć o tym, by zaprosić ją do naszych domów oraz na balkony. Szczególnie te ostatnie sprzyjają wiosennej przemianie, odwdzięczając się nam przepiękną zielenią.

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Wynajmij i zarabiaj - jednak pamiętaj o tym!

25-04-2017

Zakup nowego mieszkania w Opolu na wynajem to jedna z bezpieczniejszych inwestycji, w jakich możesz ulokować swoje pieniądze. W zależności od jego lokalizacji rentowność wynosi od 3 do 7%. Jednak przed podpisaniem umowy na zakup mieszkania warto sprawdzić kilka aspektów, by po kilku latach nie żałować decyzji.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Kupujesz mieszkanie? Oto kilka złotych zasad!

14-08-2017

Gdy podjęliśmy decyzję o nabyciu nowego mieszkania w pierwszej kolejności warto przygotować listę rzeczy o jakich trzeba będzie pamiętać podczas takiego zakupu. Lista na pewno okaże się bardzo długa. Poniżej krótko przedstawiliśmy kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać szukając nowego M.

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Więc chodź, wytapetuj mój świat!

30-01-2017

Tapeta może wystąpić w roli głównej, jako ta, która skupia na sobie wzrok, bądź stanowić dyskretne tło dekoracji. To, jakie zadanie jej przydzielimy, zależy oczywiście od naszego pomysłu na wnętrze. Niezależnie jednak od niego możemy mieć pewność, że tapeta wywiąże się ze swej roli doskonale. Zakładając oczywiście, że dobierzemy ją właściwie.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Tyle wynegocjujesz u dewelopera

23-09-2016

Negocjować można zawsze, w każdej sytuacji, także u dewelopera. Należy jednak to robić z głową. Przede wszystkim na sam początek warto zdać sobie sprawę, że przywykli oni już do negocjacji i tak naprawdę na pewnym etapie rozmów po prostu się ich spodziewają. Podejmując rozmowę o obniżce ceny w żaden sposób nie przełamujemy więc tematu tabu. Poza tym należy pamiętać, że negocjacje to nie walka. Trzeba do nich podejść spokojnie, jak do standardowej rozmowy ze sprzedawcą oferującym swój towar w sklepie, czy na rynku. Na jakie obniżki można liczyć?

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Kredyt mieszkaniowy – jak go zaciągnąć?

11-06-2016

W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć Polaka, czy polską rodzinę, której oszczędności pozwalają na zakup nowego mieszkania. Aby zostać właścicielem własnego M trzeba najczęściej zaciągnąć kredyt. Poniżej krótko podsumowujemy główne etapy drogi jaką musi przejść potencjalny kredytobiorca.

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Wiosenne metamorfozy

25-03-2016

Chyba żadna pora roku nie przynosi tak silnej i naturalnej potrzeby zmiany, jak wiosna. Kiedy tylko pierwsze promienie słońca dopieszczą nasze twarze, dając nadzieję na więcej, natychmiast odczuwamy chęć działania. To znak, że nasz organizm, podobnie zresztą jak cała przyroda, budzi się z zimowego odrętwienia. Ten przypływ energii warto dobrze spożytkować, czyniąc, na przykład, małą rewolucję w swoich czterech kątach. Z kolei jeżeli stoisz przed decyzją o zakupie nowego mieszkania lub nowego domu, czyż wiosna to nie najlepszy czas na tak ważny krok?

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Kupujesz mieszkanie? Pamiętaj o tym!

11-12-2015

Gdy podjęliśmy decyzję o nabyciu nowego mieszkania w pierwszej kolejności warto przygotować listę rzeczy o jakich trzeba będzie pamiętać podczas takiego zakupu. Lista na pewno okaże się bardzo długa. Poniżej krótko przedstawiliśmy kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać szukając nowego M.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Koszty transakcyjne: tyle trzeba doliczyć do ceny mieszkania!

30-10-2015

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania oprócz samej jego ceny warto również dokładnie przyjrzeć się dodatkowym kosztom, z jakimi wiąże się taka decyzja. Łączne wydatki, jakie poniesiemy na zakup lokalu mieszkalnego, nie kończą się bowiem na ustalonej kwocie transakcji.

źródło: Rustykalny Dom
źródło: Rustykalny Dom

Przestrzeń dla alergika

23-09-2015

Alergia jest stanem nadwrażliwości organizmu na działanie alergenu, którym mogą być substancje wdychane, dotykane, wstrzykiwane bądź połykane. Ten rodzaj schorzenia dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Objawia się najczęściej katarem siennym (występującym sezonowo), nieżytem nosa (całorocznym), astmą, występowaniem reakcji uczuleniowych na pokarmy (między innymi wysypki skórne, obrzęki). Należy zaznaczyć, że ostatnimi czasy bardzo często notuje się przypadki uczulenia mleko krowie.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Zdolność kredytowa a zakup nowego mieszkania lub domu

11-09-2015

Starając się o się o kredyt, zwłaszcza ten mieszkaniowy, który zwykle jest zaciągany na kilkanaście, a nieraz nawet na kilkadziesiąt lat warto dobrze przygotować się do pierwszej wizyty w banku. Od tego jak wypadniemy może w dużej mierze zależeć czy dostaniemy upragniony kredyt hipoteczny, czy trzeba będzie obejść się smakiem i spróbować szczęścia gdzie indziej.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

OKIEM ARCHITEKTA, czyli porady prosto z „serca Poznania”

31-07-2015

Zakup mieszkania to wydatek, który nieczęsto ma miejsce w naszym życiu. Warto więc zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad jego aranżacją.  Arkadia Broker w ramach sprzedaży inwestycji Strzelecka w Poznaniu, współpracuje z architektem po to, aby klienci od początku otoczeni byli „opieką” pod kątem projektu i wystroju wymarzonego M.

Osiedle Przylesie, źródło: Blockpol - Developer Sp. z o.o.
Osiedle Przylesie, źródło: Blockpol - Developer Sp. z o.o.

Potrzebujemy coraz więcej przestrzeni

27-07-2015

Pomimo że większość osób poszukujących nowego mieszkania decyduje się na lokale dwu- i trzypokojowe, coraz popularniejsze stają się większe metraże. 

Osiedle Przylesie, źródło: Blockpol - Developer
Osiedle Przylesie, źródło: Blockpol - Developer

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

13-07-2015

Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie nowego mieszkania lub domu z rynku pierwotnego, tak bardzo skupiamy się na realizacji marzenia o własnych czterech kątach, że często nie przywiązujemy wystarczająco dużej wagi do bardzo istotnej kwestii – wiarygodności dewelopera, który odpowiada za wybraną przez nas inwestycję. Podpowiemy Ci jak temu zaradzić. :)

Osiedle Przylesie, źródło: Blockpol - Developer
Osiedle Przylesie, źródło: Blockpol - Developer

Zanim urządzisz – dobrze kup. Jakie mieszkanie dla singla, pary, rodziny?

01-07-2015

Kupno nowego mieszkania czy nowego domu musi być przemyślaną decyzją, jest to inwestycja na lata, dlatego musi spełniać nasze oczekiwania zarówno teraźniejsze, jak i te, które mogą pojawić się z czasem. Tutaj nasuwa się pytanie – jak zatem dobrze wybrać? Zdradzimy Ci jakie mieszkanie jest dobre dla singla, jakie dla pary i rodzin z dziećmi.

www.flickr.comphotoskaren_roe7277949390 (2)
www.flickr.comphotoskaren_roe7277949390 (2)

Ogród, który łączy

26-06-2015

Nic tak nie uspokaja i nie relaksuje jak otoczenie natury.  Podobno najszczęśliwszy człowiek to ten, który zakłada ogród. Niekoniecznie wielki i zaprojektowany przez najznamienitszych ogrodników. Każdy kawałek zieleni może spełniać swoją rolę. Nawet jeśli nie jest nasz własny, ale dzielony z mieszkańcami bloku czy kamienicy. Czas spędzony na grillowaniu bądź organizowaniu przestrzeni zielonej wspólnie z sąsiadami - czemu nie? Dziś wszystko jest możliwe. 

annatabak.pl
annatabak.pl

Twój stylowy, wymarzony pokój – garderoba

19-06-2015

Wśród osób kupujących nowy dom bądź nowe mieszkanie, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest wydzielenie osobnego pokoju z przeznaczeniem na garderobę. Realizacja tego pomysłu wbrew pozorom nie wymaga dużej przestrzeni. Podpowiemy Ci, jak urządzić perfekcyjne wnętrze na przechowywanie odzieży.

yups.pl
yups.pl

Eko meble – zrób to sam!

16-06-2015

Oferta mebli ogrodowych proponowanych przez poszczególne sklepy i firmy jest bardzo szeroka. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety nie należą one do najtańszych. Jednak istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – można wykonać je samodzielnie o wiele niższym nakładem kosztów. Jeżeli posiadasz balkon czy taras lub planujesz zakup nowego mieszkania z tego typu powierzchnią, przyjrzyj się bliżej meblom z recyklingu.

farby-scienne.pl
farby-scienne.pl

Jak zrobić remont i nie zbankrutować

09-06-2015

Pierwszym krokiem jest dokładne oszacowanie swoich potrzeb. Przy większym remoncie mieszkania czy domu jest to bardzo istotne dla naszego portfela. 

regiodom.pl
regiodom.pl

Toaletka - kobiece must have

28-05-2015

Zapewne niejedna kobieta ma problem z przechowywaniem swojej biżuterii, dodatków i kosmetyków. Kochamy kupować te właśnie rzeczy, nawet gdy łazienka pęka już w szwach od przepełnienia balsamami, szamponami, tuszami do rzęs czy lakierami do paznokci. Rozwiązaniem jest stworzenie prywatnego kącika - toaletki. Mebel ten jest na tyle, że sprawdzi uniwersalny się w każdym typie mieszkania.

pixabay.com
pixabay.com

Weszła w życie ustawa o charakterystyce energetycznej budynków

26-05-2015

9 marca 2015 roku weszła w życie ustawa o charakterystyce energetycznej budynków.

pixabay.com
pixabay.com

Mieszkanie dla alergika

21-05-2015

Średnio co czwarty człowiek cierpi na dolegliwości związane z reakcjami alergicznymi, nie jesteśmy od nich wolni nawet we własnych mieszkaniach. Nie ma żadnych perspektyw na poprawę tej liczby, wręcz przeciwnie, ponieważ alergię wyleczyć jest bardzo trudno. Warto jednak ułatwić sobie życie i zastosować się do kilku wskazówek, dzięki którym dowiemy się jak unikać alergenów. 

pixabay.com
pixabay.com

Nowe obowiązki dla banków udzielających kredyty hipoteczne

20-05-2015

Zgodnie z założeniami do projektu ustawy regulującej udzielanie kredytów na finansowanie zakupu nieruchomości, przedstawionymi przez Ministerstwo Finansów, banki będą zobowiązane do szczegółowego informowania o warunkach udzielanych kredytów.

lazienka.pl
lazienka.pl

Wanna czy prysznic? A może 2 w 1?

14-05-2015

Zapewne każdy z nas ma dzień, kiedy marzy o długiej, relaksującej kąpieli w wannie, lecz również taki, kiedy chce szybko odświeżyć się pod prysznicem. Teraz możemy mieć 2 w 1, rozwiązaniem jest wanno-kabina.

flickr.com
flickr.com

Minimalizm – prosto i funkcjonalnie

07-05-2015

Trend na minimalizm nie przemija, wręcz przeciwnie, inspiruje się nim coraz więcej osób. Jeśli lubisz być na czasie ten właśnie styl musi zagościć w Twoim salonie. 

freeimages.com
freeimages.com

Bank naruszający umowę nie dostanie odsetek od kredytu

23-04-2015

Zgodnie z projektem założeń do nowej ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, który został przygotowany przez Ministerstwo Finansów, bank, który naruszy umowę kredytową, nie dostanie odsetek i prowizji. 

Rustykalny Dom
Rustykalny Dom

Wiosna w domu

31-03-2015

Wczesną wiosną, kiedy drzewa za oknami są jeszcze surowe i smutne, warto ożywić wnętrza domu. Nadać im bardziej świeży, ożywczy charakter. Nie potrzeba tu wielkich zabiegów ani sporych nakładów finansowych. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by nasza przestrzeń mieszkalna odżyła na wiosnę.

Cena wywozu śmieci - kwestia warta uwagi

28-10-2014

Temat, który dotyka wielu z nas. Płacimy, a tak naprawdę bardzo często nie zastanawiamy się kto stoi za ustalaniem tych opłat. Poświęć chwilę i poznaj podstawy prawne w zakresie wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

freeimages.com
freeimages.com

Sejm zaakceptował nowelizację przepisów mających uprościć i przyspieszyć proces budowlany

17-03-2015

Co najistotniejsze, przepisy znoszą obowiązek uzyskiwania pozwolenia na budowę lub przebudowę wolnostojącego domu jednorodzinnego, jednak jedynie jeśli nie powoduje to oddziaływania na sąsiednią nieruchomość. W takim przypadku, konieczne będzie zgłoszenie budowy wraz m.in. z projektem budowlanym, zaś starosta zostanie uprawniony do wniesienia sprzeciwu wobec planowanej inwestycji. 

Wyślij zapytanie o dom lub mieszkanie

 

JEDNO zapytanie = WIELE ciekawych ofert
Województwo
Szukam mieszkania/domu
Lokalizacja nieruchomości
 
Typ nieruchomości*
Miejscowość*
1.6