Poznań - Porady

Porady

 
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Mieszkanie alergika

11-05-2018

Temat alergii jest szczególnie aktualny wiosną, kiedy wiele roślin zaczyna pylić. Ten rodzaj schorzenia dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Szacuje się, że co trzeci Polak ma alergię. Na wszystko jednak można znaleźć sposób. Podstawowym miejscem, które powinno być dostosowane do potrzeb osoby uczulonej jest jej własny dom. Warto tak zorganizować przestrzeń, aby ułatwiała alergikowi codzienne funkcjonowanie.

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Wynajmij i zarabiaj - jednak pamiętaj o tym!

25-04-2017

Zakup nowego mieszkania w Poznaniu na wynajem to jedna z bezpieczniejszych inwestycji, w jakich możesz ulokować swoje pieniądze. W zależności od jego lokalizacji rentowność wynosi od 3 do 7%. Jednak przed podpisaniem umowy na zakup mieszkania warto sprawdzić kilka aspektów, by po kilku latach nie żałować decyzji.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Targowy niezbędnik – sprawdź jak znaleźć mieszkanie idealne

20-02-2017

Nadchodząca wiosna to doskonały czas na zmiany, również te związane z miejscem zamieszkania. Jeżeli planujesz zakup własnych czterech kątów w Poznaniu lub okolicy, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – w weekend 25 i 26 lutego na terenie hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Mieszkań i Domów. 

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Więc chodź, wytapetuj mój świat!

30-01-2017

Tapeta może wystąpić w roli głównej, jako ta, która skupia na sobie wzrok, bądź stanowić dyskretne tło dekoracji. To, jakie zadanie jej przydzielimy, zależy oczywiście od naszego pomysłu na wnętrze. Niezależnie jednak od niego możemy mieć pewność, że tapeta wywiąże się ze swej roli doskonale. Zakładając oczywiście, że dobierzemy ją właściwie.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Tyle wynegocjujesz u dewelopera

23-09-2016

Negocjować można zawsze, w każdej sytuacji, także u dewelopera. Należy jednak to robić z głową. Przede wszystkim na sam początek warto zdać sobie sprawę, że przywykli oni już do negocjacji i tak naprawdę na pewnym etapie rozmów po prostu się ich spodziewają. Podejmując rozmowę o obniżce ceny w żaden sposób nie przełamujemy więc tematu tabu. Poza tym należy pamiętać, że negocjacje to nie walka. Trzeba do nich podejść spokojnie, jak do standardowej rozmowy ze sprzedawcą oferującym swój towar w sklepie, czy na rynku. Na jakie obniżki można liczyć?

Portowo, źródło: Vastint Poland
Portowo, źródło: Vastint Poland

Miejsce warte poznania!

08-07-2016

Atrakcyjności stolicy Wielkopolski, nawet jeśli by się bardzo tego chciało, nie sposób podać w wątpliwość. Nie bez powodu Poznań lubią to nie tylko sami poznaniacy, ale też mieszkańcy innych grodów – niejeden z zazdrością kręci głową, patrząc, w jakim tempie, ale też z jakim pomysłem rozwija się to miasto. 

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Kredyt mieszkaniowy – jak go zaciągnąć?

11-06-2016

W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć Polaka, czy polską rodzinę, której oszczędności pozwalają na zakup nowego mieszkania. Aby zostać właścicielem własnego M trzeba najczęściej zaciągnąć kredyt. Poniżej krótko podsumowujemy główne etapy drogi jaką musi przejść potencjalny kredytobiorca.

Ogrody Różane, źródło: Konimpex-Invest Sp. z o.o.
Ogrody Różane, źródło: Konimpex-Invest Sp. z o.o.

Naramowice – tu naprawdę można odpocząć

04-05-2016

Historia Naramowic sięga XIV wieku, kiedy to były one jeszcze małą wsią. Obecnie, wedle obowiązującego od 2011 roku podziału administracyjnego Poznania, tworzą tzw. jednostkę pomocniczą - osiedle administracyjne, lecz zwyczajowo nazywane są dzielnicą. Położone w północnej części miasta, graniczą z Umultowem i Różanym Potokiem na północy, Piątkowem na zachodzie, Winogradami, Wilczym Młynem i Osiedlem Władysława Łokietka na południu oraz z doliną Warty na wschodzie.

Nowe Winogrady, źródło: Murapol
Nowe Winogrady, źródło: Murapol

Poznańskie Winogrady – tu żyje się dobrze

15-04-2016

Współczesne Winogrady cieszą się opinią bezpiecznych i atrakcyjnych dla mieszkańców. Kuszą przede wszystkim swą lokalizacją – w centralnej części Poznania, tuż przy Starym Mieście. Dodatkowo obszar dzielnicy jest jednocześnie najwyższym punktem miasta, dzięki czemu nie tylko jest doskonale widoczny z innych dzielnic, ale cechuje się specyficznym klimatem. Wysokie położenie to dobra wentylacja i większa ekspozycja na promienie słoneczne, w efekcie czego Winogrady są najcieplejszym rejonem miasta, pełnym świeżego powietrza. 

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Wiosenne metamorfozy

25-03-2016

Chyba żadna pora roku nie przynosi tak silnej i naturalnej potrzeby zmiany, jak wiosna. Kiedy tylko pierwsze promienie słońca dopieszczą nasze twarze, dając nadzieję na więcej, natychmiast odczuwamy chęć działania. To znak, że nasz organizm, podobnie zresztą jak cała przyroda, budzi się z zimowego odrętwienia. Ten przypływ energii warto dobrze spożytkować, czyniąc, na przykład, małą rewolucję w swoich czterech kątach. Z kolei jeżeli stoisz przed decyzją o zakupie nowego mieszkania lub nowego domu, czyż wiosna to nie najlepszy czas na tak ważny krok?

Nowy Marcelin I, źrodło: ATANER Sp. z o.o.
Nowy Marcelin I, źrodło: ATANER Sp. z o.o.

Grunwald – twoje miejsce w Poznaniu

22-02-2016

Dzielnica Grunwald, położona w południowo-zachodniej części Poznania, stanowi wspaniałą przestrzeń życiową dla rodzin z dziećmi oraz osób aktywnie spędzających czas wolny. Dzieli się na cztery osiedla, a każde z nich jest samowystarczalnym obszarem miasta, z rozbudowaną infrastrukturą, zapewniającą jej mieszkańcom możliwość załatwienia najważniejszych spraw na miejscu. W okolicy znajduje się wiele dużych obiektów handlowych, jak np. Piotr i Paweł, Tesco, czy King Cross Marcelin, punktów usługowych, obiektów sportowych, przedszkoli oraz placówek edukacyjnych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, zespoły szkół ponadgimnazjalnych, szkoły wyższe). Nic dziwnego, że wiele osób poszukujących nowego mieszkania i domu w Poznaniu, stawia na Grunwald.

Domy w Sierosławiu, źródło: KONKOL Development
Domy w Sierosławiu, źródło: KONKOL Development

Tarnowo Podgórne – Miejsce do pracy, zamieszkania i odpoczynku

15-02-2016

Tarnowo Podgórne to miejscowość pod Poznaniem oraz siedziba gminy o tej samej nazwie – jednej z najbogatszych i najszybciej rozwijających się w kraju. Dostęp do pełnej infrastruktury zapewnia jej mieszkańcom właściwy komfort życia, a Karta Mieszkańca gwarantuje dodatkowo liczne ulgi. Między innymi za to Tarnowo Podgórne odznaczone zostało wyróżnieniem ZŁOTY DOM, przyznawanym przez niezależny blog branżowy BliskoPoznania.pl najlepszym miejscom i inwestycjom deweloperskim w okolicy Poznania.

źródło: Rustykalny Dom
źródło: Rustykalny Dom

Przestrzeń dla alergika

23-09-2015

Alergia jest stanem nadwrażliwości organizmu na działanie alergenu, którym mogą być substancje wdychane, dotykane, wstrzykiwane bądź połykane. Ten rodzaj schorzenia dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Objawia się najczęściej katarem siennym (występującym sezonowo), nieżytem nosa (całorocznym), astmą, występowaniem reakcji uczuleniowych na pokarmy (między innymi wysypki skórne, obrzęki). Należy zaznaczyć, że ostatnimi czasy bardzo często notuje się przypadki uczulenia mleko krowie.

Na Sołaczu, źródło: Vastbouw Poznań Sp. z o.o.
Na Sołaczu, źródło: Vastbouw Poznań Sp. z o.o.

Sołacz – dzielnica zatopiona w zieleni

02-02-2016

Sołacz to jedna z ciekawszych oraz najbardziej prestiżowych części miasta. Położony jest w pobliżu wspaniałych parków - Parku Sołackiego i Parku Wodziczki, a także niesamowitych zielonych terenów należących do Uniwersytetu Przyrodniczego - ogrodu farmakognostycznego i dendrologicznego oraz terenów jeziora Rusałka. Ta wyjątkowa lokalizacja nadaje spokojny, nieśpieszny rytm jego mieszkańcom. Przenikająca się z willową architekturą bogata przyroda jest alternatywą dla większości miejskich dzielnic, których przytłaczający krajobraz wieżowców oraz budynków z wielkiej płyty nie pozwala cieszyć się urokami natury.

Oaza Piątkowo, źródło: J.W. Construction Holding S.A.
Oaza Piątkowo, źródło: J.W. Construction Holding S.A.

Piątkowo – wymarzona przestrzeń dla ludzi aktywnych

12-01-2016

Piątkowo jest wyjątkową, dynamicznie rozwijająca się dzielnicą miasta, która przez ostatnie lata stała się niezwykle atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, w szczególności dla ludzi młodych, aktywnych zawodowo, którzy dużo czasu spędzają w pracy, na uczelni, prowadząc przy tym bogate życie towarzysko-kulturalne, jakie oferuje Poznań. 

Kamienica Jeżyce, źródło: Ronson Development
Kamienica Jeżyce, źródło: Ronson Development

Jeżyce – historia, alternatywa i natura

09-09-2015

Jeżyce, jedna z najstarszych dzielnic Poznania, do niedawna owiana niezbyt dobrą sławą, dziś rozkwita na nowo. Pojawiają się nowe, modne miejsca – restauracje, knajpki, centra kultury, do których oprócz mieszkańców Jeżyc, chętnie zaglądają także poznaniacy z pozostałych zakątków miasta. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Kupujesz mieszkanie? Pamiętaj o tym!

11-12-2015

Gdy podjęliśmy decyzję o nabyciu nowego mieszkania w pierwszej kolejności warto przygotować listę rzeczy o jakich trzeba będzie pamiętać podczas takiego zakupu. Lista na pewno okaże się bardzo długa. Poniżej krótko przedstawiliśmy kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać szukając nowego M.

Riverpark, źródło: Immofinanz Group
Riverpark, źródło: Immofinanz Group

Wilda – historyczna dzielnica nowych możliwości

10-12-2015

Wilda jest dzielnicą pełną kontrastów. Z jednej strony tętni wielkomiejskim życiem, lecz mimo pospiechu, który towarzyszy mieszkańcom wielkich miast, na Wildze możemy spotkać się z przejawami licznych inicjatyw społecznych mieszkańców, którym zależy na przestrzeni, w której żyją. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Koszty transakcyjne: tyle trzeba doliczyć do ceny mieszkania!

30-10-2015

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania oprócz samej jego ceny warto również dokładnie przyjrzeć się dodatkowym kosztom, z jakimi wiąże się taka decyzja. Łączne wydatki, jakie poniesiemy na zakup lokalu mieszkalnego, nie kończą się bowiem na ustalonej kwocie transakcji.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Zdolność kredytowa a zakup nowego mieszkania lub domu

11-09-2015

Starając się o się o kredyt, zwłaszcza ten mieszkaniowy, który zwykle jest zaciągany na kilkanaście, a nieraz nawet na kilkadziesiąt lat warto dobrze przygotować się do pierwszej wizyty w banku. Od tego jak wypadniemy może w dużej mierze zależeć czy dostaniemy upragniony kredyt hipoteczny, czy trzeba będzie obejść się smakiem i spróbować szczęścia gdzie indziej.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

OKIEM ARCHITEKTA, czyli porady prosto z „serca Poznania”

31-07-2015

Zakup mieszkania to wydatek, który nieczęsto ma miejsce w naszym życiu. Warto więc zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad jego aranżacją.  Arkadia Broker w ramach sprzedaży inwestycji Strzelecka w Poznaniu, współpracuje z architektem po to, aby klienci od początku otoczeni byli „opieką” pod kątem projektu i wystroju wymarzonego M.

Słoneczne Tarasy mieszkania w Plewiskach, źródło: Twoje M
Słoneczne Tarasy mieszkania w Plewiskach, źródło: Twoje M

Potrzebujemy coraz więcej przestrzeni

27-07-2015

Pomimo że większość osób poszukujących nowego mieszkania decyduje się na lokale dwu- i trzypokojowe, coraz popularniejsze stają się większe metraże. 

Nowe Ogrody, źródło: Proxin Ogrody Sp. z o.o.
Nowe Ogrody, źródło: Proxin Ogrody Sp. z o.o.

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

13-07-2015

Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie nowego mieszkania lub domu z rynku pierwotnego, tak bardzo skupiamy się na realizacji marzenia o własnych czterech kątach, że często nie przywiązujemy wystarczająco dużej wagi do bardzo istotnej kwestii – wiarygodności dewelopera, który odpowiada za wybraną przez nas inwestycję. Podpowiemy Ci jak temu zaradzić. :)

Za Cytadelą, źródło: WECHTA Sp. z o.o. Sp. J.
Za Cytadelą, źródło: WECHTA Sp. z o.o. Sp. J.

Zanim urządzisz – dobrze kup. Jakie mieszkanie dla singla, pary, rodziny?

01-07-2015

Kupno nowego mieszkania czy nowego domu musi być przemyślaną decyzją, jest to inwestycja na lata, dlatego musi spełniać nasze oczekiwania zarówno teraźniejsze, jak i te, które mogą pojawić się z czasem. Tutaj nasuwa się pytanie – jak zatem dobrze wybrać? Zdradzimy Ci jakie mieszkanie jest dobre dla singla, jakie dla pary i rodzin z dziećmi.

pixabay.com
pixabay.com

Weszła w życie ustawa o charakterystyce energetycznej budynków

26-05-2015

9 marca 2015 roku weszła w życie ustawa o charakterystyce energetycznej budynków.

www.flickr.comphotoskaren_roe7277949390 (2)
www.flickr.comphotoskaren_roe7277949390 (2)

Ogród, który łączy

26-06-2015

Nic tak nie uspokaja i nie relaksuje jak otoczenie natury.  Podobno najszczęśliwszy człowiek to ten, który zakłada ogród. Niekoniecznie wielki i zaprojektowany przez najznamienitszych ogrodników. Każdy kawałek zieleni może spełniać swoją rolę. Nawet jeśli nie jest nasz własny, ale dzielony z mieszkańcami bloku czy kamienicy. Czas spędzony na grillowaniu bądź organizowaniu przestrzeni zielonej wspólnie z sąsiadami - czemu nie? Dziś wszystko jest możliwe. 

annatabak.pl
annatabak.pl

Twój stylowy, wymarzony pokój – garderoba

19-06-2015

Wśród osób kupujących nowy dom bądź nowe mieszkanie, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest wydzielenie osobnego pokoju z przeznaczeniem na garderobę. Realizacja tego pomysłu wbrew pozorom nie wymaga dużej przestrzeni. Podpowiemy Ci, jak urządzić perfekcyjne wnętrze na przechowywanie odzieży.

yups.pl
yups.pl

Eko meble – zrób to sam!

16-06-2015

Oferta mebli ogrodowych proponowanych przez poszczególne sklepy i firmy jest bardzo szeroka. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety nie należą one do najtańszych. Jednak istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – można wykonać je samodzielnie o wiele niższym nakładem kosztów. Jeżeli posiadasz balkon czy taras lub planujesz zakup nowego mieszkania z tego typu powierzchnią, przyjrzyj się bliżej meblom z recyklingu.

farby-scienne.pl
farby-scienne.pl

Jak zrobić remont i nie zbankrutować

09-06-2015

Pierwszym krokiem jest dokładne oszacowanie swoich potrzeb. Przy większym remoncie mieszkania czy domu jest to bardzo istotne dla naszego portfela. 

regiodom.pl
regiodom.pl

Toaletka - kobiece must have

28-05-2015

Zapewne niejedna kobieta ma problem z przechowywaniem swojej biżuterii, dodatków i kosmetyków. Kochamy kupować te właśnie rzeczy, nawet gdy łazienka pęka już w szwach od przepełnienia balsamami, szamponami, tuszami do rzęs czy lakierami do paznokci. Rozwiązaniem jest stworzenie prywatnego kącika - toaletki. Mebel ten jest na tyle, że sprawdzi uniwersalny się w każdym typie mieszkania.

Wyślij zapytanie o dom lub mieszkanie

 

JEDNO zapytanie = WIELE ciekawych ofert
Województwo
Szukam mieszkania/domu
Lokalizacja nieruchomości
 
Typ nieruchomości*
Miejscowość*
0.72