Rzeszów - Inspiracje i nowości

Inspiracje i nowości

Źródło: pexels.com

Meble z palet – zrób to sam!

2018-06-27

Meble z palet już od dłuższego czasu goszczą na salonach. Nic dziwnego - pasują do różnego rodzaju wnętrz, można je kupić, jak i również wykonać samemu. A co cieszy bardziej niż udana własnoręczna robota?

Źródło: pixabay.com

Twój świąteczny dom

2017-12-07

Święta coraz bliżej - powoli więc rozpoczynamy rozmyślanie - jak udekorować nasze nowe mieszkanie, tak aby te pierwsze (lub kolejne) święta w nim spędzone były niczym z bajki. Dobrym rozwiązaniem są ozdoby zrobione własnoręcznie - wkładamy w nie dużo serca, mając jednocześnie pewność, że nikt nie zaskoczy nas dokładnie taką samą dekoracją kupioną w sklepie.

Źródło: pexels.com

Zainwestuj i ciesz się korzyściami

2017-06-13

Inwestycja w mieszkanie pod najem okazuje się ostatnimi czasy dużo lepszym rozwiązaniem niż inne sposoby lokowania pieniędzy. Zysk z bezpiecznych i niegdyś opłacalnych lokat dziś jest znacznie niższy, a więc i mniej opłacalny. Zaś zakup "M" pod najem może przynieść dochód stosunkowo wyższy, ponadto, w razie potrzeby, lokal możemy sprzedać, odzyskując wydane na nie pieniądze. Jakie mieszkanie jednak wybrać, aby nie żałować wyboru tego, a nie innego "M"?

Źródło: pixabay.com

SMOG – jak z nim walczyć?

2017-04-18

Problem smogu staje się coraz większą zmorą dużych aglomeracji miejskich, wpływając negatywnie na stan zdrowia a także poziom życia mieszkańców. Jak sobie z nim poradzić?

Źródło: pexels.com

Zakochani w loftach

2017-02-20

O loftach mówi się i pisze w ostatnim czasie sporo, bo też wnętrza te cieszą się wielkim zainteresowaniem. W Polsce są popularne od niedawna, ale w Europie takie stare budynki wykorzystuje się już od ponad stu lat. Zwyczaj ten zapoczątkowała paryska cyganeria, urządzając w tanich pofabrycznych gmachach artystyczne pracownie – pełne światła, oryginalne przestrzenie idealnie nadawały się na do tego celu. 

Źródło: pexels.com

Styl nowojorski versus polskie realia

2017-01-22

Nowy Jork święci triumfy w każdym z obszarów ludzkiej aktywności, również, a może przede wszystkim, w designie. Od pewnego czasu nowojorski sposób kreowania przestrzeni cieszy się popularnością również w naszym kraju. Na jego korzyść przemawia prostota stylu i ponadczasowość form w zestawieniu z niezwykłą dbałością o szczegóły. Dzięki takim uniwersalnym zestawieniom design w stylu nowojorskim zachowuje proporcje i lekkość form. 

Źródło: pexels.com

Trendy w 2017, czyli kolorowy zawrót głowy

2017-01-15

Jeśli można powiedzieć coś pewnego o nowych wnętrzarskich trendach, to to, że będą one barwne, a jednak niekrzykliwe, nieco szalone, lecz stylowe. Tak, ten rok zapowiada się wyjątkowo… inaczej. W designie królować będą przede wszystkim pastele – po latach dominacji czerni, bieli oraz szarości do łask wróci odświeżająca zieleń i spokrewnione z nią tonacje (kolory ziemi, mięta), ale też, uwaga, uwaga – róż, najlepiej brudny, oraz nieziemski błękit. Sprawdź jak modnie wyposażyć swoje nowe mieszkanie

Źródło: pixabay.com

Ogrzewaj z głową

2017-01-10

Kiedy temperatura za oknem spada coraz chętniej spędzamy czas we własnych czterech kątach w towarzystwie gorącej herbaty, ulubionego koca, dobrej książki, najlepiej w pobliżu grzejącego kaloryfera. Z tego ostatniego często korzystamy dość nieekonomicznie, czego skutkiem jest kwota na rachunku, który trzeba zapłacić. Choć sezon grzewczy rozpoczął się już jakiś czas temu, prawdziwa zima zaatakowała stosunkowo niedawno. Warto więc przypomnieć sobie kilka złotych rad, które pozwolą cieszyć się ciepłem bez nadmiernego obciążenia domowego budżetu.   

Źródło: pexels.com

Nadchodzi koniec pośredników kredytowych?

2016-12-30

Dzisiaj chcąc kupić mieszkanie większość udaje się do banku. Po kredyt. Wielu kredytobiorców chcąc oszczędzić na czasie woli skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dzisiaj taka pomoc jest bezpłatna, ale już niedługo może się to zmienić.

Źródło: pexels.com

Idą święta, czyli krótka rzecz o tym, jak stworzyć świąteczną atmosferę

2016-12-12

Święta za pasem, co znaczy, że pora poważnie pomyśleć o stworzeniu odpowiedniej atmosfery w naszym domu. By nie zatracić się w gąszczu ofert, nie ulec konsumpcyjnym atrakcjom, a jednocześnie choć na trochę zatrzymać cenny czas, warto samodzielnie (a najlepiej w gronie rodzinnym) wykonać ozdoby.

Źródło: pixabay.com

Kredyty: zbliża się koniec drobnego druczku w reklamach

2016-12-07

Prace nad projektem Ustawy o kredycie hipotecznym ciągle trwają, ale do opinii publicznej od czasu do czasu trafiają informację na temat kształtu nowego prawa. Zmiany mają dotyczyć m. in. reklamy tego typu produktów. 

Źródło: pexels.com

Jak wybrać płytki do łazienki…

2016-12-01

Dla wielu z nas łazienka to prawdziwe „serce” domu. Uwielbiamy spędzać w niej czas, z przyjemnością oddając się porannym toaletom i wieczornym, relaksacyjnym kąpielom. Ale, jak się nierzadko okazuje, to również miejsce, w którym realizujemy swe „wnętrzarskie” fantazje.  

Źródło: pixabay.com

Jesienne aranżacje, czyli jak się nie dać chandrze

2016-11-03

Kiedy za oknami ciemno, szaro i ponuro, po słońcu ani śladu, a na śnieg zdecydowanie za wcześnie, to znak, że pora… coś zmienić. By nie dać się jesiennej szarudze, dobrze wejść z nią w komitywę. Nie jest to wcale trudne, bo jesień ma mnóstwo czaru, a krótkie dni zmuszają nas do spowolnienia. O tej porze roku znacznie chętniej poddajemy się relaksowi, wtuleni w ciepłe koce marzymy o wakacjach. 

Źródło: pixabay.com

Koniec mieszkań pod miastem?

2016-10-27

Już od pewnego czasu w naszym kraju rozwija się moda na mieszkania w blokach zlokalizowanych na wsi lub niewielkich miasteczkach (tzw. sypialniach), skupionych wokół metropolii. Proces ten, który przywędrował do nas z Europy Zachodniej może jednak już niedługo gwałtownie się zakończyć.

Źródło: pexels.com

Pies w domu, czyli jak przygotować mieszkanie na przyjęcie zwierzęcia

2016-10-24

O tym, że czworonożny przyjaciel w domu to nie tylko pokłady miłości, ale i spore wyrzeczenia wie doskonale każdy właściciel. Ten artykuł nie wniesienie pewnie nic nowego do jego życia. Jest jednak spora grupa osób, które chętnie przygarnęłyby psa, ale wciąż znajdują na swej drodze jakieś przeszkody. Jedną z nich jest obawa przed zniszczeniem nowego mieszkania.

Źródło: pixabay.com

„Iść, ciągle iść w stronę słońca…”

2016-10-04

Wbrew pozorom nie będzie to artykuł o dobroczynnym działaniu promieni słonecznych na naszą dyspozycję psychiczną. Nie będzie też o zaletach płynących z kąpieli słonecznych. Co nie zmienia faktu, że będzie i o słońcu, i o jego pozytywnych skutkach. Tym razem jednak o korzyściach wynikających z zastosowania baterii słonecznych. 

Źródło: pixabay.com

Księgi wieczyste: szybciej znaczy bezpieczniej

2016-09-19

Od 1 lipca bieżącego roku weszły w życie długo wyczekiwane zmiany w sposobie prowadzenia ksiąg wieczystych, które mają usprawnić obrót nieruchomościami w Polsce. Mają one fundamentalne znaczenie przede wszystkim dla osób kupujących mieszkania, zarówno te prosto od dewelopera, jak i te z drugiej ręki.

Źródło: pexels.com

Meblościanka. Reaktywacja.

2016-09-06

Długie lata pozostawała w cieniu. Jedni nie chcieli o niej pamiętać, inni znali tylko z opowieści bądź starych fotografii, na których nie przedstawiała się nadzwyczaj interesująco. Dziś, po niemal czterech dekadach, przeżywa swoisty renesans i coraz częściej zdobi (sic!) nasze nowe mieszkania. Tak, tak, mowa o meblościance! 

Źródło: pexels.com

Trendy w zielonym budownictwie

2016-09-05

W naszym kraju coraz częściej mówi się o rozwoju tzw. zielonego budownictwa, zwanego też budownictwem ekologicznym czy zrównoważonym. W jaki sposób nasi rodzimi deweloperzy podchodzą do tego tematu i na którym etapie rozwoju jesteśmy w stosunku do trendów światowych?

Źródło: pixabay.com

Będzie łatwiej o nowe mieszkanie?

2016-09-02

Polska znajduje się w ogonie krajów Unii Europejskiej pod względem przeciętnej wielkości mieszkania oraz powierzchni użytkowej przypadającej na jedną osobę. Już niedługo czeka nas zmiana przepisów, która raczej nie wpłynie na poprawę takiego stanu rzeczy, a jednocześnie może sprawić, że nowe „M” będą dostępniejsze. 

    

Wyślij zapytanie o dom lub mieszkanie

 

JEDNO zapytanie = WIELE ciekawych ofert
Województwo
Szukam mieszkania/domu
Lokalizacja nieruchomości
 
Typ nieruchomości*
Miejscowość*
7.53