Szczecin - MDM

MDM

 
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Pula MDM 2018 wyczerpana

04-01-2018

Ostatnia pula środków w ramach programu MDM została rozdysponowana. 3 stycznia 2018 roku Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował o zakończeniu przyjmowania wniosków na dofinansowanie wkładu własnego. Do tego dnia wpłynęło blisko 12,7 tysięcy wniosków. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Nowa pula MDM już w sierpniu – sprawdź aktualne limity

28-07-2017

Bank Gospodarstwa Krajowego potwierdził termin wznowienia przyjmowania wniosków o dopłatę w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Nowa pula MDM zostanie uruchomiona 8 sierpnia 2017 roku. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Sierpniowa pula MDM wyczerpana

09-08-2017

Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków o dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Sierpniowa pula MDM rozeszła się już pierwszego dnia. Kolejna część pieniędzy zostanie odblokowana wraz z początkiem 2018 roku. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Ostatnia szansa na MDM

12-12-2017

Już za niecały miesiąc uruchomiona zostanie kolejna i zarazem ostatnia już pula dopłat w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Chętnych na dofinansowanie nie brakuje i jak szacują eksperci dostępna suma wyczerpie się już w pierwszych dniach stycznia. Jedynie osoby, które złożą wniosek na początku roku mają szansę na otrzymanie dopłaty. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Mieszkanie z dopłatą MDM – to wciąż możliwe!

11-08-2016

Zainteresowanie, jakim w tym roku cieszył się program Mieszkanie dla Młodych zaskoczyło wszystkich, a zawłaszcza tych, którzy chcieli skorzystać z rządowego dofinansowania. Należy jednak pamiętać, że wyczerpanie się sumy przewidzianej na br. nie jest równoznaczne z zamknięciem projektu. Wciąż można składać wnioski i starać się o dopłatę MDM! 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Dodatkowe środki na dopłaty MDM już w sierpniu!

27-06-2017

Program Mieszkanie dla Młodych to ogromna pomoc w spełnieniu marzenia o własnych czterech kątach. Po rządowe dofinansowanie chętnie sięgają osoby, którzy nie dysponują sumą konieczną do pokrycia wkładu własnego. Przypomnijmy, że 2017 rok okazał się rekordowy – operator programu Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków o dopłatę MDM już w kwietniu. Zgodnie z zasadami MDM kolejna pula środków miała zostać odblokowania wraz z dniem 1 stycznia 2018 roku, wszystko wskazuje jednak na to, że otrzymanie dofinansowania będzie możliwe jeszcze w tym roku.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Koniec pieniędzy w MDM! Co dalej?

10-04-2017

Bank Gospodarstwa Krajowego – operator programu Mieszkanie dla Młodych – wstrzymał przyjmowanie wniosków o dopłatę MDM. Po ostatnie pieniądze możliwe do zarezerwowania w tym roku, klienci sięgnęli w miniony czwartek, tj. 6 kwietnia. Kolejna pula środków zostanie odblokowana wraz z dniem 1 stycznia 2018 roku. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

To jeszcze nie koniec MDMu?

22-03-2017

Z końcem stycznia bieżącego roku Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował, iż od 1 lutego nie będzie przyjmował już wniosków o dofinansowanie zakupu mieszkania w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Taka decyzja nie oznacza jednak, że osoby które nie zdążyły złożyć niezbędnych dokumentów raz na zawsze przegapiły swoją szansę. 

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Koniec puli środków na 2017 rok!

02-02-2017

Program Mieszkanie dla Młodych cieszy się bardzo dużą popularnością. W 2016 roku pula pieniędzy przeznaczona na dofinansowanie skończyła się w marcu - wtedy też uruchomiono możliwość rezerwacji części z środków przeznaczonych na 2017 rok. Jednak rozeszły się one równie szybko. Wraz z początkiem nowego roku odblokowana została druga część pieniędzy na br., która skończyła się już w styczniu.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Wyścig po MDM trwa. Pospiesz się!

12-01-2017

Wraz z dniem 1 stycznia uruchomiona została druga część puli przewidzianej na dopłaty MDM w 2017 roku. Ilość klientów chętnych na rządowe dofinansowanie przeszła oczekiwania ekspertów. Dostępne środki topnieją w ekspresowym tempie i wszystko wskazuje na to, że pieniędzy może zabraknąć już w połowie miesiąca. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Limity MDM na IV kwartał 2016 i I kwartał 2017

06-10-2016

Dnia 1 października zostały ogłoszone nowe limity MDM. Co istotne, ustalone wartości będą obowiązywały we wszystkich województwach (z wyjątkiem pomorskiego) nie tylko w IV kwartale br., ale również w trzech pierwszych miesiącach 2017 roku. To szczególnie ważna informacja dla tych, którzy czekają ze złożeniem wniosku o dofinansowanie do początku nowego roku. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Wstrzymano przyjmowanie wniosków o dopłatę MDM na 2017 rok

11-07-2016

Program Mieszkanie dla Młodych, będący nieocenioną pomocą w zakupie własnych czterech kątów wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów rynku mieszkaniowego. Spora ilość osób chcących skorzystać z rządowego dofinansowania sprawiła, że 5 lipca Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków o dopłatę MDM z terminem wypłaty środków planowanym na 2017 rok. Sytuacja ta, choć skomplikowała plany wielu potencjalnych beneficjentów, nie jest sytuacją bez wyjścia. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Limity MDM na III kwartał 2016

06-07-2016

1 lipca 2016 roku opublikowano limity MDM na III kwartał 2016 roku. Zestawienie nowych maksymalnych cen metra kwadratowego mieszkań kwalifikujących się do rządowego programu Mieszkania dla Młodych niewiele różni się od wskaźników obowiązujących w ubiegłym kwartale. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Limity MDM na II kwartał 2016

05-04-2016

1 kwietnia 2016 roku Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował zestawienie nowych maksymalnych cen metra kwadratowego mieszkań kwalifikujących się do rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Co ciekawe, zmiany dotyczą większości głównych miast Polski. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Koniec dopłat MDM w 2016 roku

16-03-2016

Program Mieszkanie dla Młodych cieszył się w tym roku tak dużym zainteresowaniem, że pula środków przeznaczonych na dopłaty MDM w 2016 roku została wyczerpana już w 95%. Co za tym idzie, od 16 marca bieżącego roku, banki odrzucać będą wnioski o kredyt hipoteczny z rządowym wsparciem. Nie oznacza to jednak zamknięcia projektu. Nabywcy wciąż mogą ubiegać się o dofinansowanie, które zostanie wypłacone w 2017 lub 2018 roku.

źródło: stocksnap.io
źródło: stocksnap.io

MDM - dopłaty dla kreatywnych

07-03-2016

Program Mieszkanie dla Młodych, który rozpoczął już trzeci rok funkcjonowania od początku, a właściwie już na etapie prac nad nim, budził spore kontrowersje. Niskie limity cenowe oraz początkowo dość rygorystyczne przepisy ograniczające grupę potencjalnych beneficjentów miały spowodować, że odzew będzie niewielki. Ale od czego Polacy mają pomysłowość!

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

MDM: Czas to pieniądz

04-02-2016

Według danych BGK na koniec ubiegłego roku wykorzystana została już jedna trzecia całej kwoty przeznaczonej na dofinansowania zakupu mieszkania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych w 2016 roku.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Co po MdMie ?

29-01-2016

Rosnąca liczba osób zainteresowanych rządowym programem Mieszkanie dla Młodych sprawiła, że już pod koniec ubiegłego roku pojawiały się informacje o szybko zmniejszającej się dostępnej puli środków. Dziś już wiadomo, że dla osób chcących skorzystać z tego programu jest jeszcze jeden istotny powód do pośpiechu.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Limity MDM w I kwartale 2016 roku

07-01-2016

Bieżący rok niesie ze sobą spore zmiany na rynku nieruchomości. Największą nowością jest podniesienie wymaganego wkładu własnego. Osoba, która planuje zakup nowego mieszkania w najbliższych 12 miesiącach, musi wyłożyć 15% ceny lokalu z własnej kieszeni. Poza rewolucjami na rynku, wraz z początkiem stycznia w życie weszły nowe limity MDM. 

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

MDM: Czy zabraknie pieniędzy?

19-11-2015

Wprowadzone niedawno zmiany zasad udzielania finansowego wsparcia sprawiły, że zainteresowanie programem MDM wyraźnie wzrosło. Kolejne miesiące przynoszą ze sobą informacje o nowych rekordach liczby wniosków od osób ubiegających się o publiczną pomoc przy zakupie lokum. 

pixabay.com
pixabay.com

Limity cen mieszkań w MDM w IV kwartale 2015 roku

08-10-2015
1 września br. weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Na zmianach najbardziej zyskały rodziny wielodzietne, które mogą m.in. ubiegać się o dopłatę MDM w wysokości aż 30% wartości odtworzeniowej mieszkania. Jako inne istotne nowości wskazać należy poszerzenie katalogu tzw. „dodatkowych kredytobiorców” oraz włączenie do programu nieruchomości z rynku wtórnego.
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Zmiany w MDM – to już pewne!

06-08-2015

Prezydent podpisał nowelizację ustawy i pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Niebawem zmiany wejdą w życie, pozostało już tylko 14 dni oczekiwania na uprawomocnienie się ustawy.

mistrzwynajmu.pl
mistrzwynajmu.pl

W 2015 dopłat MDM nie zabraknie

22-07-2015

W tej chwili kwota wniosków o dopłatę do zakupu mieszkania w ramach MDM wynosi o 43% więcej niż w całym roku 2014, co stanowi 300 mln zł. Jednak wnioskodawcy nie muszą się martwić o brak pieniędzy, mimo tego, że program został rozszerzony o rynek wtórny.

pixabay.com
pixabay.com

III kwartał 2015 roku – nowe limity MDM

03-07-2015

Sejm niemal jednogłośnie uchwalił nowelizację ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Poza rewolucyjnymi zmianami przyszedł także czas na te cykliczne. Z nadejściem III kwartału 2015 roku Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował nowe limity cen mieszkań w MDM.

pixabay.com
pixabay.com

Nowelizacja ustawy o MDM uchwalona

26-06-2015

W czwartek odbyło się spotkanie posłów w sprawie rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Poparto ustawę o włączeniu do programu mieszkań z rynku wtórnego. Za ustawą opowiedziało się 403 posłów, 5 było przeciw, 1 poseł wstrzymał się od głosu.

pixabay.pl
pixabay.pl

Rynek wtórny z dopłatą MDM

13-06-2015

Aktualnie trwają prace nad zwiększeniem dostępności programu przede wszystkim dla młodych rodzin wielodzietnych.  10 czerwca bieżącego roku odbyło się posiedzenie podkomisji obradującej nad nowelizacją ustawy o MDMpodczas którego przegłosowana została również propozycja włączenia do programu rynku wtórnego.

freeimages.com
freeimages.com

MdM, czyli: Mieszkanie dla wielodzietnych

18-05-2015

2014 rok, pierwszy w którym funkcjonował rządowy program "Mieszkanie dla młodych" nie był do końca udany. Do osób zainteresowanych zakupem pierwszego M trafiła wówczas jedynie jedna trzecia środków z zarezerwowanej na ten cel puli 600 mln zł. W bieżącym roku należy spodziewać się, że zdecydowanie więcej chętnych będzie chciało skorzystać z dofinansowania na zakup własnych nowych czterech ścian.

freeimages.com
freeimages.com

Coraz więcej osób korzysta z MDM

12-05-2015

Jeśli zastanawiasz się, czy skorzystać z programu MDM, który umożliwia uzyskanie dofinansowania na własne mieszkanie, nie powinieneś dłużej czekać. Tegoroczny limit jest już zarezerwowany w 34%, w samym kwietniu do BGK wpłynęło 1856 wniosków.

freeimages.com
freeimages.com

Nowe limity cen mieszkań w MDM

01-04-2015

Z nadejściem II kwartału 2015 roku Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował nowe limity cen w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych

Wyślij zapytanie o dom lub mieszkanie

 

JEDNO zapytanie = WIELE ciekawych ofert
Województwo
Szukam mieszkania/domu
Lokalizacja nieruchomości
 
Typ nieruchomości*
Miejscowość*
0.63