Spójrz na przedwojenne warszawskie kamienice. Co widzisz? Na pierwszy rzut oka to tylko odrapane, stare mury, jednak pod tą zewnętrzną fasadą, drzemią uśpione dusze, które przy odpowiednim podejściu, poszanowaniu historii i ich niepowtarzalnych charakterów, można przywołać do życia. Wybudzanie ze snu zabytkowej zabudowy stolicy, to misja jaką z powodzeniem realizuje firma Fenix Group. Połączenie pasji odtwarzania i współpraca z najlepszymi pozwala cofnąć czas i przywrócić dawny blask zapomnianym na długie lata budynkom.

Prowadzone przez spółkę Fenix Group działania w tkance miejskiej, za cel mają postawienie warszawskiego Śródmieścia na równej pozycji estetycznej z innymi europejskimi stolicami. Pełne czaru  i życia przedwojenne kamienice przypominają, że Warszawa to nie tylko biurowce i wieczny pęd, ale przede wszystkim miasto, które posiada własną tożsamość. Efektem pracy Fenix Group jest połączenie nieśmiertelnego charakteru kamienic z funkcjonalnymi rozwiązaniami, skrojonymi na miarę potrzeb współczesnych mieszkańców. W tym celu Spółka wnikliwie selekcjonuje budynki, a następnie poddaje je renowacji, zarówno estetycznej, jak i technicznej. Gwarancją najwyższej jakości, jest nie tylko pasja i profesjonalne podejście, ale także współpraca z wyspecjalizowanymi podmiotami. „Elegancja w każdym detalu” – oto motto jakim w swojej pracy kieruje się firma. Jednym z dowodów niezwykłej staranności i dbałości o szczegóły jest odwzorowanie posadzek, nawet tych najbardziej zrujnowanych.
 
Jeden z odnowionych budynków zlokalizowany jest na ulicy Hożej, gdzie swego czasu działały liczne sklepy i cukiernie oraz dwa kina. Tutaj także urodził się Stanisław Ignacy Witkiewicz. Obiektem pracy Fenix Group stała się kamienica Hoża 50, która powstała w 1893 roku. Kolejną perełką na koncie firmy jest gmach znajdujących się na Poznańskiej 16, który został wzniesiony w 1910 roku dla braci Adolfa i Hermana Knothe. Przywracane do życia budynki, pochwalić się mogą nie tylko przepiękną, unikalną architekturą, ale także nietuzinkowymi mieszkańcami – warszawską inteligencją. W kamienicy przy Noakowskiego 16 mieszkał m.in. kompozytor Karol Szymanowski czy dyrygent Kazimierz Wiłkomirski. Na uwagę zasługuje również projekt przy Koszykowej 49A, który w zachwycający sposób połączy styl neorenesansu ze stylem modernistycznym. Prowadzone z sukcesem inwestycje w Śródmieściu stały się bodźcem do pracy także w innych częściach stolicy. Firma Fenix Group może pochwalić się działaniami na Pradze (Okrzei 26, Jagiellońska 22, Kępna 15).
 
Oryginalna architektura przedwojennego budownictwa to ogromny skarb, który należy pielęgnować. Wielka staranność i pasja Fenix Group pozwala łączyć tradycję z teraźniejszością, czyniąc ponownie z zapomnianych kamienic, wizytówki Warszawy.