Warszawa - Porady

Porady

 
źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Mieszkanie alergika

11-05-2018

Temat alergii jest szczególnie aktualny wiosną, kiedy wiele roślin zaczyna pylić. Ten rodzaj schorzenia dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Szacuje się, że co trzeci Polak ma alergię. Na wszystko jednak można znaleźć sposób. Podstawowym miejscem, które powinno być dostosowane do potrzeb osoby uczulonej jest jej własny dom. Warto tak zorganizować przestrzeń, aby ułatwiała alergikowi codzienne funkcjonowanie.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Zaproś wiosnę na swój balkon

12-03-2017

Pierwsze promienia słońca zdążyły nas już pozytywnie nastroić. Tak, tak, wiosna blisko, pora więc pomyśleć o tym, by zaprosić ją do naszych domów oraz na balkony. Szczególnie te ostatnie sprzyjają wiosennej przemianie, odwdzięczając się nam przepiękną zielenią.

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Wynajmij i zarabiaj - jednak pamiętaj o tym!

25-04-2017

Zakup nowego mieszkania w Warszawie na wynajem to jedna z bezpieczniejszych inwestycji, w jakich możesz ulokować swoje pieniądze. W zależności od jego lokalizacji rentowność wynosi od 3 do 7%. Jednak przed podpisaniem umowy na zakup mieszkania warto sprawdzić kilka aspektów, by po kilku latach nie żałować decyzji.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Kupujesz mieszkanie? Oto kilka złotych zasad!

14-08-2017

Gdy podjęliśmy decyzję o nabyciu nowego mieszkania w pierwszej kolejności warto przygotować listę rzeczy o jakich trzeba będzie pamiętać podczas takiego zakupu. Lista na pewno okaże się bardzo długa. Poniżej krótko przedstawiliśmy kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać szukając nowego M.

Lake Park Apartments, źródło: Marvipol S.A.
Lake Park Apartments, źródło: Marvipol S.A.

Ursynów – dobre miejsce do życia dla każdego

04-07-2016

Warszawska dzielnica Ursynów wzbudzała ambiwalentne uczucia wśród mieszkańców stolicy. Wielka sypialnia, betonowa pustynia z labiryntem ulic, w których trudno się odnaleźć, a przede wszystkim zlokalizowana bardzo daleko od centrum – tak była postrzegana. Niewątpliwie nie było to ulubione miejsce do zamieszkania. To już przeszłość. Obecnie Ursynów ma coraz więcej do zaoferowania swoim mieszkańcom. Obok blokowisk z końca XX wieku czy dawnego budownictwa podmiejskiego, pojawia się tu coraz więcej nowoczesnych osiedli. Dzielnica ma już nieźle rozwiniętą infrastrukturę oraz dobre połączenie ze Śródmieściem. 

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Więc chodź, wytapetuj mój świat!

30-01-2017

Tapeta może wystąpić w roli głównej, jako ta, która skupia na sobie wzrok, bądź stanowić dyskretne tło dekoracji. To, jakie zadanie jej przydzielimy, zależy oczywiście od naszego pomysłu na wnętrze. Niezależnie jednak od niego możemy mieć pewność, że tapeta wywiąże się ze swej roli doskonale. Zakładając oczywiście, że dobierzemy ją właściwie.

dopoznania.pl
dopoznania.pl

Zielone tereny Warszawy, czyli gdzie w stolicy można odpocząć na świeżym powietrzu

26-09-2016

Warszawiacy raczej nie mają powodów, by narzekać na niedostatek miejsc do odpoczynku czy uprawiania sportów rekreacyjnych. W stolicy nie brakuje terenów zielonych, zarówno rozległych parków, jak i małych enklaw osiedlowej zieleni. Cały czas powstają też nowe, w miarę rozbudowy miasta i zagospodarowywania nadal istniejących nieużytków. Odnawiane są również parki istniejące od wielu lat. Opisanie wszystkich zajęłoby wiele miejsca, wspomnijmy zatem tylko o tych najbardziej popularnych.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Tyle wynegocjujesz u dewelopera

23-09-2016

Negocjować można zawsze, w każdej sytuacji, także u dewelopera. Należy jednak to robić z głową. Przede wszystkim na sam początek warto zdać sobie sprawę, że przywykli oni już do negocjacji i tak naprawdę na pewnym etapie rozmów po prostu się ich spodziewają. Podejmując rozmowę o obniżce ceny w żaden sposób nie przełamujemy więc tematu tabu. Poza tym należy pamiętać, że negocjacje to nie walka. Trzeba do nich podejść spokojnie, jak do standardowej rozmowy ze sprzedawcą oferującym swój towar w sklepie, czy na rynku. Na jakie obniżki można liczyć?

źródło: www.pixabay.com
źródło: www.pixabay.com

Warszawskie nabrzeża – miejsce relaksu dla każdego

04-08-2016

Warszawa jest miastem, które szybko się rozwija i pięknieje z każdym rokiem. Przybywa nie tylko nowoczesnych osiedli mieszkaniowych, ale również atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych, a te już istniejące są odnawiane. Przykładem mogą być położone na lewym brzegu Wisły warszawskie bulwary. Zawsze należały do ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców stolicy, ale do niedawna nie wyglądały zachęcająco. Na szczęście to już przeszłość.

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Kredyt mieszkaniowy – jak go zaciągnąć?

11-06-2016

W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć Polaka, czy polską rodzinę, której oszczędności pozwalają na zakup nowego mieszkania. Aby zostać właścicielem własnego M trzeba najczęściej zaciągnąć kredyt. Poniżej krótko podsumowujemy główne etapy drogi jaką musi przejść potencjalny kredytobiorca.

źródło: Pixabay.com
źródło: Pixabay.com

Bielany – Zielona dzielnica Warszawy

01-06-2016

Czy można mieszkać w wielkim mieście, czując się niemal jak na przedmieściach? Można! Wystarczy kupić mieszkanie na Bielanach – jednej z najpiękniejszych z dzielnic Warszawy. Choć jest ona najbardziej wysuniętym na północ obszarem stolicy, do centrum stąd całkiem blisko. To idealne miejsce dla każdego, kto kocha zieleń i spokój, ale też nie wyobraża sobie życia na wsi lub w małym miasteczku. Dobrze się tu będzie czuć zarówno wielodzietna rodzina, starsza osoba, jak i prowadzący aktywne życie student. 

źródło: SDM Development
źródło: SDM Development

Warszawskie Włochy – dzielnica z klimatem

04-05-2016

Warszawskie Włochy leżą na południowo-zachodnim skraju miasta. Oddalone są od centrum na tyle, by odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku śródmieścia, ale i szybko do niego dojechać. Ostatnimi czasy znacznie zyskały na popularności. Jak wykazują statystyki, Włochy znajdują się w czołówce dzielnic stolicy pod względem atrakcyjności warunków życia, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. 

Zielona Dolina, źródło: J.W. Construction Holding S.A.
Zielona Dolina, źródło: J.W. Construction Holding S.A.

Białołęka – młoda dzielnica młodych ludzi

04-04-2016

Gdzie warto zamieszkać w Warszawie? Może na Białołęce, która cieszy się ostatnio dużą popularnością wśród warszawiaków. To najmłodsza, ale druga, co do wielkości dzielnica miasta. Swojego własnego nowego mieszkania w Warszawie szukają tu przede wszystkim ludzie młodzi, których kuszą głównie niezwykle atrakcyjne ceny mieszkań – statystycznie najniższe w całym mieście.

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Wiosenne metamorfozy

25-03-2016

Chyba żadna pora roku nie przynosi tak silnej i naturalnej potrzeby zmiany, jak wiosna. Kiedy tylko pierwsze promienie słońca dopieszczą nasze twarze, dając nadzieję na więcej, natychmiast odczuwamy chęć działania. To znak, że nasz organizm, podobnie zresztą jak cała przyroda, budzi się z zimowego odrętwienia. Ten przypływ energii warto dobrze spożytkować, czyniąc, na przykład, małą rewolucję w swoich czterech kątach. Z kolei jeżeli stoisz przed decyzją o zakupie nowego mieszkania lub nowego domu, czyż wiosna to nie najlepszy czas na tak ważny krok?

Osiedle Zielona Italia, źródło: Marvipol
Osiedle Zielona Italia, źródło: Marvipol

Zakochaj się w Mokotowie

24-09-2015

Mokotów to jedna z większych i najchętniej zamieszkiwanych dzielnic Warszawy. Według szacunków brokerów mieszkaniowych co piąty klient poszukujący nowego mieszkania w Warszawie, chciałby osiedlić się na Mokotowie. Co sprawia, że tak wiele osób marzy o zamieszkaniu w tej części miasta? Niewątpliwą zaletą Mokotowa jest jego centralne położenie i dobre skomunikowanie z resztą miasta. Jednak mieszkańcy kochają tę dzielnicę przede wszystkim za jej wyjątkowy urok. Na Starym Mokotowie czuć przedwojenną atmosferę – na ulicy Narbutta zachowały się modernistyczne kamiennice z lat 30-tych, a na Łowickiej i Madalińskiego eleganckie wille. Niska zabudowa oraz bliskość i mnogość zielonych terenów, chociażby słynnego Pola Mokotowskiego, to kolejny atut tej prestiżowej dzielnicy. 

Bliska Wola, źródło: J.W. Construction
Bliska Wola, źródło: J.W. Construction

Warszawska Wola – dzielnica na miarę nowoczesnej stolicy

27-01-2016

Niegdyś typowo przemysłowa, z wieloma zakładami i fabrykami, warszawska Wola dziś uchodzi za najszybciej rozwijającą się dzielnicę stolicy. To tu buduje się najwięcej nowoczesnych biurowców i osiedli mieszkalnych. Wola jest miejscem, w którym – jak pokazują badania – coraz więcej warszawiaków chciałoby mieszkać i pracować, zarówno z powodu położenia dzielnicy, jak i coraz lepszej infrastruktury.

Rezydencja Arteco, źródło: Marvipol S.A.
Rezydencja Arteco, źródło: Marvipol S.A.

Żoliborz – Piękny Brzeg Warszawy

29-12-2015

Przylegający do Wisły Żoliborz jest miejscem, gdzie stare miesza się z nowym. Wydawać by się mogło, że na tak małej (raptem 8,47 km2) i wiekowej powierzchni nie ma już miejsca na nowoczesne kompleksy mieszkaniowe. Nic bardziej mylnego. Dzielnica cały czas się rozbudowuje i przebudowuje. Nadal bowiem istnieją tu tereny jeszcze niezagospodarowane, na których wciąż powstają nowe osiedla mieszkaniowe lub pojedyncze bloki. Istotnym jest przy tym to, że zabudowa dzielnicy, ani ta powstała tuż po wojnie, ani wznoszona obecnie nie przytłacza. Zdecydowana większość domów jest niska, albo nawet bardzo niska. Żyje się tu spokojnie, jakby wcale nie mieszkało się w wielkim mieście, w dodatku tak blisko jego centrum. To miejsce dla ludzi ceniących sobie ciszę i lubiących żyć w otoczeniu zieleni.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Zdolność kredytowa a zakup nowego mieszkania lub domu

11-09-2015

Starając się o się o kredyt, zwłaszcza ten mieszkaniowy, który zwykle jest zaciągany na kilkanaście, a nieraz nawet na kilkadziesiąt lat warto dobrze przygotować się do pierwszej wizyty w banku. Od tego jak wypadniemy może w dużej mierze zależeć czy dostaniemy upragniony kredyt hipoteczny, czy trzeba będzie obejść się smakiem i spróbować szczęścia gdzie indziej.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Kupujesz mieszkanie? Pamiętaj o tym!

11-12-2015

Gdy podjęliśmy decyzję o nabyciu nowego mieszkania w pierwszej kolejności warto przygotować listę rzeczy o jakich trzeba będzie pamiętać podczas takiego zakupu. Lista na pewno okaże się bardzo długa. Poniżej krótko przedstawiliśmy kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać szukając nowego M.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Koszty transakcyjne: tyle trzeba doliczyć do ceny mieszkania!

30-10-2015

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania oprócz samej jego ceny warto również dokładnie przyjrzeć się dodatkowym kosztom, z jakimi wiąże się taka decyzja. Łączne wydatki, jakie poniesiemy na zakup lokalu mieszkalnego, nie kończą się bowiem na ustalonej kwocie transakcji.

źródło: Rustykalny Dom
źródło: Rustykalny Dom

Przestrzeń dla alergika

23-09-2015

Alergia jest stanem nadwrażliwości organizmu na działanie alergenu, którym mogą być substancje wdychane, dotykane, wstrzykiwane bądź połykane. Ten rodzaj schorzenia dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Objawia się najczęściej katarem siennym (występującym sezonowo), nieżytem nosa (całorocznym), astmą, występowaniem reakcji uczuleniowych na pokarmy (między innymi wysypki skórne, obrzęki). Należy zaznaczyć, że ostatnimi czasy bardzo często notuje się przypadki uczulenia mleko krowie.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

OKIEM ARCHITEKTA, czyli porady prosto z „serca Poznania”

31-07-2015

Zakup mieszkania to wydatek, który nieczęsto ma miejsce w naszym życiu. Warto więc zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad jego aranżacją.  Arkadia Broker w ramach sprzedaży inwestycji Strzelecka w Poznaniu, współpracuje z architektem po to, aby klienci od początku otoczeni byli „opieką” pod kątem projektu i wystroju wymarzonego M.

Osiedle Bluszczańska II, źródło: APM Development
Osiedle Bluszczańska II, źródło: APM Development

Potrzebujemy coraz więcej przestrzeni

27-07-2015

Pomimo że większość osób poszukujących nowego mieszkania decyduje się na lokale dwu- i trzypokojowe, coraz popularniejsze stają się większe metraże. 

Krasińskiego 58, źródło: Home Invest Sp. z o.o.
Krasińskiego 58, źródło: Home Invest Sp. z o.o.

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

13-07-2015

Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie nowego mieszkania lub domu z rynku pierwotnego, tak bardzo skupiamy się na realizacji marzenia o własnych czterech kątach, że często nie przywiązujemy wystarczająco dużej wagi do bardzo istotnej kwestii – wiarygodności dewelopera, który odpowiada za wybraną przez nas inwestycję. Podpowiemy Ci jak temu zaradzić. :)

Na Sokratesa, źrodło: Home Invest Sp. z o.o.
Na Sokratesa, źrodło: Home Invest Sp. z o.o.

Zanim urządzisz – dobrze kup. Jakie mieszkanie dla singla, pary, rodziny?

01-07-2015

Kupno nowego mieszkania czy nowego domu musi być przemyślaną decyzją, jest to inwestycja na lata, dlatego musi spełniać nasze oczekiwania zarówno teraźniejsze, jak i te, które mogą pojawić się z czasem. Tutaj nasuwa się pytanie – jak zatem dobrze wybrać? Zdradzimy Ci jakie mieszkanie jest dobre dla singla, jakie dla pary i rodzin z dziećmi.

regiodom.pl
regiodom.pl

Toaletka - kobiece must have

28-05-2015

Zapewne niejedna kobieta ma problem z przechowywaniem swojej biżuterii, dodatków i kosmetyków. Kochamy kupować te właśnie rzeczy, nawet gdy łazienka pęka już w szwach od przepełnienia balsamami, szamponami, tuszami do rzęs czy lakierami do paznokci. Rozwiązaniem jest stworzenie prywatnego kącika - toaletki. Mebel ten jest na tyle, że sprawdzi uniwersalny się w każdym typie mieszkania.

www.flickr.comphotoskaren_roe7277949390 (2)
www.flickr.comphotoskaren_roe7277949390 (2)

Ogród, który łączy

26-06-2015

Nic tak nie uspokaja i nie relaksuje jak otoczenie natury.  Podobno najszczęśliwszy człowiek to ten, który zakłada ogród. Niekoniecznie wielki i zaprojektowany przez najznamienitszych ogrodników. Każdy kawałek zieleni może spełniać swoją rolę. Nawet jeśli nie jest nasz własny, ale dzielony z mieszkańcami bloku czy kamienicy. Czas spędzony na grillowaniu bądź organizowaniu przestrzeni zielonej wspólnie z sąsiadami - czemu nie? Dziś wszystko jest możliwe. 

annatabak.pl
annatabak.pl

Twój stylowy, wymarzony pokój – garderoba

19-06-2015

Wśród osób kupujących nowy dom bądź nowe mieszkanie, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest wydzielenie osobnego pokoju z przeznaczeniem na garderobę. Realizacja tego pomysłu wbrew pozorom nie wymaga dużej przestrzeni. Podpowiemy Ci, jak urządzić perfekcyjne wnętrze na przechowywanie odzieży.

yups.pl
yups.pl

Eko meble – zrób to sam!

16-06-2015

Oferta mebli ogrodowych proponowanych przez poszczególne sklepy i firmy jest bardzo szeroka. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety nie należą one do najtańszych. Jednak istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – można wykonać je samodzielnie o wiele niższym nakładem kosztów. Jeżeli posiadasz balkon czy taras lub planujesz zakup nowego mieszkania z tego typu powierzchnią, przyjrzyj się bliżej meblom z recyklingu.

pixabay.com
pixabay.com

Nowe obowiązki dla banków udzielających kredyty hipoteczne

20-05-2015

Zgodnie z założeniami do projektu ustawy regulującej udzielanie kredytów na finansowanie zakupu nieruchomości, przedstawionymi przez Ministerstwo Finansów, banki będą zobowiązane do szczegółowego informowania o warunkach udzielanych kredytów.

Wyślij zapytanie o dom lub mieszkanie

 

JEDNO zapytanie = WIELE ciekawych ofert
Województwo
Szukam mieszkania/domu
Lokalizacja nieruchomości
 
Typ nieruchomości*
Miejscowość*
0.64