Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowy Dom

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowy Dom w Chodzieży zawiązała się w kwietniu 2001 roku z inicjatywy właścicieli i pracowników grupy Nowy Dom. Rejestracja spółdzielni nastąpiła 25 kwietnia 2001 roku.

Pierwotnym założeniem działalności miało być budowanie mieszkań w oparciu o środki z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Okazało się jednak, że trudności w pozyskiwaniu funduszy z KFM wydłużały znacznie proces budowania mieszkań a ich status i koszty użytkowania nie były atrakcyjne dla członków spółdzielni. W związku z tym Zarząd podjął decyzję o budowaniu mieszkań własnościowych, na gruncie będącym własnością Spółdzielni w oparciu o nowoczesne technologie gwarantujące zachowanie wszelkich norm budowlanych i komfort późniejszej eksploatacji mieszkań.

Pierwsza realizacja to budynek 31-rodzinny w Chodzieży przy ulicy Budzyńskiej. Oddany został do użytku w czerwcu 2007 roku. Duże zainteresowanie zakupem własnego nowego M skłoniło zarząd do intensywnego poszukiwania gruntów w obrębie miasta na którym możliwe byłyby kolejne realizacje. W sierpniu 2007 roku podpisano akt notarialny zakupu gruntu przy ulicy Składowej. W okresie od marca do listopada 2008 roku Przedsiębiorstwo Budowlane "PEBEROL Sp. z o.o. realizowało budowę budynku wielorodzinnego, mieszkalno-usługowego. W lutym 2009 roku zamieszkali w nim pierwsi mieszkańcy.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowy Dom, najmłodsza w Chodzieży, chce budować kolejne mieszkania w ilości i standardzie takim, jakie wynikają z zainteresowania nowych członków spółdzielni. Pod koniec 2010 roku przystąpimy do budowy kolejnych mieszkań w rejonie ulicy Leśnej. Ciekawe położenie z dala od zgiełku miasta, wśród lasów i w pobliżu jezior to największa wizytówka.

Chodzież, ul. Siejaka 29

64-800 Chodzież
wielkopolskie

Zapytaj o szczegóły

  • Zapytaj o rabat lub ofertę specjalną.
  • Zapytaj o preferencje dla kupujących za gotówkę
  • Zapytaj o dostępność pomieszczeń dodatkowych (komórka lokatorska, miejsce postojowe, wózkarnia)

Mapa inwestycji

Lista inwestycji

Osiedle Leśna Polana Chodzież

Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowy Dom

Chodzież, Chodzież

Powierzchnia:45,96  - 83,28 m2
Termin oddania:II kwartał 2019
Liczba pokoi:2 - 4