Autor: Dopoznania.pl
26 stycznia, 2021Porady

Co można przechowywać w magazynach samoobsługowych?

Wynajem magazynów samoobsługowych w Poznaniu jest rozwiązaniem, które zdobywa coraz większą popularność. Wszystko ze względu na to, że ten sposób na przechowywanie jest niezwykle uniwersalny i okazuje się pomocny w wielu różnych sytuacjach – dlatego też korzystają z niego zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Co można składować w takich magazynach? Jakie jest ich najpopularniejsze przeznaczenie?

Self Storage w Poznaniu – gdzie warto szukać magazynów samoobsługowych?

Self Storage króluje w Stanach Zjednoczonych od ponad 70 lat. Wynajmowanie przestrzeni magazynowych okazało się niezwykle korzystną metodą na gromadzenie przedmiotów, na które zwykle brakuje nam miejsca w domu czy mieszkaniu. Od niedawna tego typu przechowalnie cieszą się dużym zainteresowaniem również w Polsce – wciąż jednak wiele osób nie wie, na czym dokładnie polega ta usługa i jakie płyną z niej korzyści.

W ramach self storage można uzyskać dostęp do pomieszczenia o wybranym rozmiarze, które posłuży nam jako tymczasowy składzik. Możemy tam umieścić rzeczy, dla których coraz trudniej wygospodarować nam przestrzeń, nawet jeśli mamy do dyspozycji garaż bądź piwnicę. Wynajmujący podpisuje umowę – obowiązującą do wybranego terminu lub na czas nieokreślony – po czym może niemal dowolnie dysponować przechowalnią.

Również mieszkańcy Poznania i okolic mogą zdecydować się na skorzystanie z usługi self storage – jest ona dostępna za pośrednictwem firmy Less Mess Storage. W tej lokalizacji dostępne są dwie placówki:

  • przy ulicy Ostrowskiej 515;
  • przy ulicy Dąbrowskiego 550.

więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://www.lessmess.storage/self-storage-poznan/.

Jak wykorzystać magazyn samoobsługowy?

Ile pomysłów, tyle zastosowań – tak w skrócie można określić self storage. Przykładowo w ofercie Less Mess Storage znajdują się pomieszczenia o bardzo zróżnicowanych rozmiarach: od niedużych schowków wynoszących jedynie 0,5 m² do bardzo dużych magazynów o powierzchni przekraczającej 25 m². Tym sposobem można w pełni dopasować do przechowalnię do indywidualnych potrzeb.

Magazyn samoobsługowy może posłużyć do składowania ozdób sezonowych, które zazwyczaj zajmują sporo miejsca. Znajdziemy tam też dodatkową przestrzeń na sprzęt sportowy czy elektroniczny, którego aktualnie nie używamy, a nie chcemy się go pozbywać. To rozwiązanie okaże się też szczególnie przydatne w przypadku remontu bądź przeprowadzki – jeśli chcemy tymczasowo wynieść z mieszkania swój dobytek, tak by nie utrudniał prac remontowych bądź był gotowy na przenosiny do nowego lokum.

Z self storage chętnie korzystają także przedsiębiorcy, szczególnie gdy siedziba ich firmy nie pozwala na gromadzenie wszystkich ważnych dokumentów czy elementów wyposażenia. Przykładowo magazyn samoobsługowy może posłużyć jako skład towaru dla sklepu internetowego. Na terenie obiektów Less Mess Storage działają sklepy wyposażone w materiały niezbędne do pakowania: kartony, folie zabezpieczające, naklejki. Dzięki temu produkty można przygotowywać na bieżąco do wysyłki, co znacząco usprawni pracę i wpłynie na pozytywną opinię wśród klientów.