Autor: Dopoznania.pl
9 marca, 2021Porady

Gdzie szukać nieruchomości do kupienia

Wynajem mieszkania lub domu to ważna decyzja w życiu każdej osoby. Wymarzone cztery kąty powinny spełniać wiele warunków - jednym z nich jest korzystna cena, odpowiedni metraż i dobra lokalizacja. Jak znaleźć wymarzoną nieruchomość w dobrej cenie? Gdzie szukać najkorzystniejszych ofert? Na co zwrócić uwagę wynajmując mieszkanie? Podpowiadamy poniżej.

 

Kryteria przy wyborze mieszkania

O czym pamiętać szukając mieszkania

Jak wynająć mieszkanie w dobrej cenie

Kryteria przy wyborze mieszkania

Każda osoba ma zupełnie inne kryteria, które będzie brała pod uwagę przy poszukiwaniu mieszkania. Wszystko zależy przede wszystkim od oczekiwań względem nowego lokum. Na grupach w różnych miastach można znaleźć oferty, które obejmują zarówno wynajem - od pokoi, poprzez mieszkania, a na domach czy lokalach użytkowych kończąc. Dobrym pomysłem może być strona https://allegro.pl/dzial/nieruchomosci, gdzie można znaleźć zarówno domy, jak i mieszkania w Polsce i zagranicą, a także innego rodzaju nieruchomości - jak działki lub garaże.

Poszukiwania można zacząć poprzez wpisanie w wyszukiwarkę podstawowych informacji o mieszkaniu. Dla wielu osób najwygodniejszą opcją  wyszukiwania jest możliwość wyboru lokalizacji. Co ciekawe w zależności od wieku i statusu rodzinnego różne są oczekiwania osób wynajmujących. Jedni preferują mieszkania w centrum, inni na obrzeżach, a jeszcze inni poza miastem. Istotny jest przede wszystkim również układ mieszkania i ilość pokoi. Wielu wynajmującym zależy na mieszkaniach, które będą w pełni wyposażone. W sieci można znaleźć oferty, które są dobrze opisane i mają wiele zdjęć. To dobry pomysł - można przejrzeć przed podjęciem decyzji o kontakcie ze sprzedającym - co pozwoli zaoszczędzić rozczarowania na miejscu. Trzeba też zwrócić uwagę czy oferty są prywatne, czy pochodzą z agencji nieruchomości. Jeśli przeglądanie ofert lub użycie wyszukiwarki do znalezienia interesującej oferty nie powoduje znalezienia tego właściwego - wówczas można także ogłosić chęć znalezienia nieruchomości w konkretnej okolicy, z wymaganiami i ceną.

O czym pamiętać szukając mieszkania

Przy szukaniu wygodnego mieszkanie na wynajem bierzemy pod uwagę kilka aspektów. Zwykle chcemy po prostu, żeby było w dobrej lokalizacji, bez kłopotów. Przy przeglądaniu oferty nieruchomości w serwisach ogłoszeniowych czy na portalach społecznościowych, należy uważnie czytać opisy mieszkań . Zdarza się bowiem, że właściciel nie podaje wielu informacji na początku ogłoszenia, a na końcu. Tam też pojawiają się haczyki – jak brak mebli lub dodatkowe szczegóły. Wiele osób w opisie pomija niewygodne informacje. Szukając mieszkania z dwoma oddzielnymi pokojami można znaleźć mnóstwo ofert dwupokojowych z pokojem przechodnim lub z kuchniosalonem i jedną sypialnią. Warto dokładnie oglądać zdjęcia i czytać ogłoszenia, żeby oszczędzić sobie niepotrzebnych wypraw. Należy także dokładnie czytać informacje o cenie. Czasem okazuje się, że oprócz najmu należy zapłacić czynsz do spółdzielni mieszkaniowej oraz dodatkowe rachunki. Należy sprawdzić jakie ogrzewanie jest w mieszkaniu. Czy woda jest w cenie czynszu? Czy ciepła woda pochodzi z wodociągu, czy może jest ogrzewana elektrycznością lub piecykiem gazowym.

Jak wynająć mieszkanie w dobrej cenie

Mieszkanie w dobrej cenie może być zależne od pory roku. Zwykle najdroższe mieszkania są latem, w okresie, kiedy studenci poszukują lokali na wynajem. Teraz sytuacja może wyglądać odrobinę inaczej. Nie jest tajemnicą, że najtańsze oferty wynajmu pojawiają się w dzielnicach na obrzeżach miasta. Czasem jednak może się okazać, że z tego miejsca można pieszo dojść do biura lub, że komunikacja z centrum jest szybka.