Autor: Dopoznania.pl
6 marca, 2020Porady

Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii

Ogromny kryzys finansowy w Hiszpanii, który w latach 2004-2008 był spowodowany bańką spekulacyjną na rynku hipotecznym sprawił, że dzisiaj Hiszpania jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie swojej przygody z inwestycjami w nieruchomości. Kraj podnosi się po ogromnym kryzysie gospodarczym, sytuacja rynku nieruchomości powoli wraca do normy, chociaż w dalszym ciągu jest możliwość zakupu ciekawych nieruchomości po bardzo niskiej cenie, która z czasem nabierze na wartości nawet kilkukrotnie.

W jakie nieruchomości warto zainwestować

Zastanawiając się nad tym, jakie nieruchomości do kupienia w Hiszpanii wybrać, staniemy przed dużym wyborem, którego decyzje powinniśmy uzależnić od naszych planów oraz zasobów inwestycyjnych. Hiszpania oferuje sprzedaż nieruchomości od pustostanów, których budowa rozpoczęła się w czasie boomu finansowego, a następnie inwestycja została porzucona aż po ekskluzywne hotele oraz restauracje ulokowane w bardzo atrakcyjnych dzielnicach największych ośrodków turystycznych Hiszpanii. Od stanu budynku i jego lokalizacji uzależniona będzie cena całej inwestycji, jednak w porównaniu z innymi regionami Europy Południowej, Hiszpania jest ewidentnie najbardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów w nieruchomości. 

W jaki sposób można sfinansować zakup nieruchomości

Sam rząd oraz sektor bankowy, pragnąć zaktywizować rynek nieruchomości w Hiszpanii, oferuje wiele form finansowania tego typu inwestycji. Banki oferują kredyty hipoteczne na bardzo preferencyjnych warunkach, co pozwoli w szybki i stosunkowo tani sposób rozpocząć inwestycje w konkretną nieruchomość. W przypadku zakupu nieruchomości nastawionej na wynajem bądź otwarcie firmy, rząd Hiszpanii oferuje również pewne ulgi, które są bardzo dużym ułatwieniem dla wszystkich obcokrajowców planujących rozpocząć działalność w Hiszpanii. 

Inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii może być doskonałą szansą na to, by w krótkim czasie osiągnąć stopę zwrotu, na którą w Polsce pracowalibyśmy znacznie dłużej. Dlatego warto poszerzyć horyzonty na inne kraje europejski i spróbować rozwinąć swój biznes w Hiszpanii.