Autor: Dopoznania.pl
4 sierpnia, 2021Porady

Jak wybrać właściwy obraz do pokoju?

Obrazy ścienne to doskonały sposób na ożywienie aranżacji w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Właściwie dobrany obrazy urozmaici wnętrze, nada ścianom nowych barw, zwróci uwagę gości i przede wszystkim będzie cieszył oko domowników za każdym razem, kiedy na niego spojrzą. Sprawdź, jak wybrać idealny obraz do pokoju i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Stylowy obraz do sypialni

Sypialnia to jedno z najbardziej prywatnych pomieszczeń w domu. Tam odpoczywamy, ładujemy baterie, śpimy i wbrew pozorom spędzamy tylko i aż wieczory, noce i poranki. Warto zadbać o odpowiedni nastrój w tym pomieszczeniu. Na co w takim razie zwrócić uwagę wybierając do niego obraz?

Motyw przewodni obrazu

Wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest urządzona Twoja sypialnia. Jeżeli jesteś tradycjonalistą, to wybierz obraz w motywach przedstawiających krajobrazy, martwą naturę, pejzaże, kwiaty, drzewa lub zwierzęta. Wszystko, co powiązane jest z naturą. W sypialni urządzonej w stylu nowoczesnym polecamy obrazy abstrakcyjne o żywych i intensywnych barwach, które dodadzą wnętrzu dynamizmu. Dobrym rozwiązaniem będą również figury geometryczne, które mają nieregularne kształty i również sprawiają wrażenie ruchu. Tutaj - https://muralo.pl/obrazy - znajdziesz szeroką gamę obrazów do każdego pomieszczenia z różnorodnymi motywami.

Kolorystyka

Jeśli Twoja sypialnia jest w barwach szarości lub bieli, to problemu z doborem kolorystyki obrazu nie będziesz miał, ponieważ do tego koloru pasuje większość innych. Możesz połączyć je na przykład z fioletem i w Twojej sypialni zawita odrobina elegancji. Natomiast jeśli chcesz, by po Twoim przebudzeniu barwy sypialni pobudzały Cię do działania, to postaw na obraz w kolorach takich jak czerwony, żółty i zielony. Spokój wewnętrzny uzyskasz dzięki pastelom, czyli beż, szarość, biel.

Rozmiar

Do pokoju o niewielkich rozmiarach lepiej nie myśleć o modułowych obrazach. Można wtedy osiągnąć efekt zagracenia, a nie tego oczekujemy od wyjątkowej ozdoby naściennej. Jeśli dysponujesz dużym pomieszczeniem, to zasada działa ta w drugą stronę. Obrazy o niewielkich rozmiarach nie będą za bardzo widoczne na tle reszty ozdób i całości wyposażenia pokoju. Znajdź złoty środek między jednym a drugim. Jeśli ściana, na której ma wisieć dekoracja, jest pionowa i wąska, to obraz powinien być podobnych kształtów.

Lokalizacja

Najczęściej niewykorzystana przestrzeń, to ta nad łóżkiem. Wieszając tam wybrany obraz, nadasz sypialni przytulności i romantyczności. Niewykorzystane miejsce często znajduje się również nad komodą. To również dobre rozwiązanie, które doda Twojej sypialni nutkę artystyczności.

Idealny obraz do pokoju dziecka

Stworzenie dziecku odrębnej strefy to nie lada wyzwanie. Obok podstawowego wyposażenia, tj. mebli i zabawek, warto zastanowić się nad subtelnymi dodatkami w postaci obrazów. Stworzą one idealne warunki do rozwijania u dziecka zdolności poznawczych i nadadzą wnętrzu odpowiedni klimat.

 

Obraz do pokoju dziewczynki

Jak wybrać obraz do pokoju córki? Kieruj się jej gustem i upodobaniami. Niekoniecznie przyda się tutaj stereotyp, że dziewczynka, to na pewno obraz w barwach różowych i wszystko, co z różowym związane. Twoja córka ma nietypowe zainteresowania? Górskie piesze wycieczki, lotnictwo, łucznictwo – postaw na takie obrazy. To tylko dekoracja, którą w każdej chwili można zmienić, a jeśli jest to aktualna pasja Twojego dziecka, to sprawisz jej tym radość i w wyjątkowy sposób udekorujesz pokój. Połączysz w ten sposób przyjemne z pożytecznym.   

Obraz do pokoju chłopca

Chłopcy w wieku przedszkolnym interesują się zwykle samochodzikami, sportem lub zwierzętami. Wybierz obraz na podstawie zainteresowań swojej pociechy. Niech będzie on kolorowy i żywy. Obrazy przedstawiające zwierzęta, samochody lub sportowców, to na pewno coś, co kręci płeć męską i pozwala rozwijać ich zdolności poznawcze. W zależności od wieku mogą to być obrazy inaczej przedstawione. Na przykład w stylistyce bajkowej lub bardziej realistycznie. Styl jest bardzo ważny u obu płci i powinno się go dostosować do wieku.

Gdzie szukać inspiracji?

Pomysłów warto szukać w Internecie. Są od tego portale wnętrzarskie lub po prostu sklepy internetowe, które mają na stanie obrazy. Tam można znaleźć ciekawe i oryginalne pomysły. Takie sklepy na pewno dysponują dużym wyborem. Na pewno znajdziesz coś, co będzie się idealnie komponowało ze stylem, w którym urządzony jest pokój, do którego szukasz obrazu.