Autor: Dopoznania.pl
13 sierpnia, 2021Porady

Podstawowe kryteria, którymi powinniśmy się kierować przy zakupie wózka

Chcesz kupić bezpieczny, niezbyt drogi, nowoczesny i praktyczny wózek dla dziecka? Wybranie takiego modelu to nie taka prosta sprawa. W końcu w sklepach dostępnych jest sporo różnych modeli, które z pozoru różnią się jedynie kolorem i wielkości. Jednak wystarczy przyjrzeć się im trochę bliżej, aby odkryć, że różnica jest wręcz kolosalna. Poznaj najważniejsze kryteria, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując wysokiej jakości wózek dla dziecka.

 

 

Kryteria, na które musisz zwrócić uwagę, kupując wózek dla dziecka

Wygoda dla rodzica

Zastanawiasz się, jak wózek dziecięcy może podnieś poziom wygody rodzica? Otóż może i to znacząco. Jeśli wózek prowadzi się łatwo i to niezależnie od nawierzchni, jest lekki, a przy tym bez problemu można go składać i przewozić, to jako rodzic oszczędzasz sporo czasu, nerwów i siły. Wybieraj jedynie modele, które zapewnią komfort tak samo dziecku, jak i rodzicowi. Dobrym przykładem jest tutaj polski producent wózków dziecięcych, oferujący model, który można z łatwością złożyć nawet do rozmiarów torby, co znacząco ułatwia podróżowanie.

Wymiary wózka

Podczas dokonywania zakupu bardzo ważne jest to, aby sprawdzić, jakie wymiary ma w pełni rozłożony wózek, ale też jak duży będzie on już po złożeniu. Dzięki temu będziesz w stanie sprawdzić, czy zmieści się on do bagażnika w Twoim samochodzie. Na pewno zdarzy Ci się niejedna sytuacja, kiedy będziesz chciał przetransportować wózek za miasto, do rodziny czy na wakacje. Najlepiej też, aby po włożeniu wózka nadal w bagażniku pozostało trochę miejsca na inne bagaże.

Waga wózka

Waga wózka dziecięcego to bardzo ważny aspekt i to nie tylko, gdy mieszkasz w bloku. Na pewno zdarzy się sytuacja, kiedy konieczne będzie przeniesienie wózka przez przynajmniej kilka stopni. Dlatego wybierz model, który ma jak najlżejszy stelaż – np. ok. 12 kg, ale wtedy będzie on wyposażony w niepompowane kółka i zabraknie w nim amortyzacji. 

Rodzaj kół

Podczas kupowania wózka na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, po jakim terenie będziesz nim najczęściej jeździć. Jeśli mieszkasz w mieście, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem staną się koła piankowe. Oczywiście, jeśli raz na jakiś czas pojedziesz nim do lasu czy do parku, to nic złego się nie stanie. Po prostu tego typu koła są najlepiej przystosowane do jeżdżenia po dość równych powierzchniach, głównie po chodnikach. Z kolei mieszkając na wsi czy mając w pobliżu więcej obszarów górzystych bądź polnych dróg, warto postawić na koła pompowane.