Autor: dopoznania.pl
9 lutego, 2023Porady

Siatka na balkon - dlaczego warto ją zamontować?

Jeśli posiadasz  w domy kota, z pewnością wiesz, że Twój pupil jest ciekawski i żądny przygód, a w szczególności lubi wychylać się przez okno lub przez barierkę balkonu. Takie sytuacje niestety mogą stanowić dla kota niebezpieczeństwo i grożą wypadnięciem. Każdy opiekun chce jak najlepiej zadbać o swojego pupila, dlatego często zostaje podjęta decyzja o ograniczeniu możliwości poruszania się zwierzaka, przede wszystkim po balkonie. Świat zewnętrzny, obserwowany z tarasu lub balkonu kusi pupila, rozbudzając jego ciekawość i powodując niekiedy impuls do ucieczki. Pozostawienie kota na niezabezpieczonym balkonie bez nadzoru, nawet na chwilę, może skończyć się tragicznie. Koty są bardzo zwinne, ale nie mają wielkich szans podczas upadku z dużej wysokości. A jeśli dojdzie do ucieczki, domowy kot ma niewielkie szanse na samodzielne przeżycie poza mieszkaniem. Jeśli zatem chcesz zapobiegać wypadkom i zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila, sprawdź siatki dla kotów. Ich montaż jest prosty, a cena niewygórowana. Korzyści mogą być za to ogromne. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury naszego tekstu. 

Siatka na balkon dla kota 

Montaż siatki balkonowej to decyzja, która znacząco wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa Twojego pupila. Wzmocniona siatka na balkon to inwestycja na lata. Niestety, koty nie zawsze spadają na cztery łapy i nie posiadają dziewięciu żyć. W wyniku upadku z dużej wysokości ich kości mogą się złamać, a narządy wewnętrzne ulec uszkodzeniu. Takie wypadki mogą skończyć się naprawdę tragicznie. Nawet jeśli nie mieszkać na dużej wysokości, Twój kot może po prostu uciec. Na wolności istnieje ryzyko potrącenia przez samochód, poturbowania przez inne zwierzęta lub po prostu zgubienia się pupila, który nie jest w stanie odnaleźć drogi powrotnej. Aktualnie odporna na warunki atmosferyczne siatka to najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa Twojemu ulubieńcowi. Siatki zabezpieczające są skuteczne, łatwe w montażu i niedrogie. Warto jednak pamiętać, żeby nawet po montażu siatki, nie pozostawiać kota na przykład na cały dzień na balkonie bez nadzoru. Przez oczka siatki mogą przedostać się owady, które dotkliwie mogą pogryźć pupila. 

Sposoby montażu siatki 

Dzięki skorzystaniu z montażu bezinwazyjnego zaczepu siatkę ochronną montuje się szybko i łatwo. Zabezpieczenie balkonu warto oddać w ręce profesjonalistów. Po zakupie siatki w sprawdzonym miejscu fachowcy skontaktują się z Tobą w celu ustalenia terminu montażu. Dzięki temu masz pewność, że siatka balkonowa jest zamocowana w pełni prawidłowo i zapewni Twojemu kotu maksymalne bezpieczeństwo. 

Wzmocniona siatka ochronna - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Zastanawiasz się, czy warto zabezpieczyć balkon? Weterynarze i służby zajmujące się bezpieczeństwem zwierząt rekomendują siatki balkonowe, jako sposób na zapobieganie często spotykanym wypadkom. Warto pamiętać, że bezpieczeństwo zwierzaka to Twoja odpowiedzialność. Dlatego pytanie brzmi nie czy, tylko jaka siatka będzie najlepsza, żeby właściwie zabezpieczyć Twój balkon. 

Gdzie kupować siatki ochronne? 

Siatki na balkon kupuj w sprawdzonych miejscach. Tylko wtedy masz pewność, że siatki dla kota są najwyższej jakości i zapewnią mu bezpieczeństwo. Pamiętaj, że nie zawsze najniższa cena to najlepszy czynnik