Autor: Dopoznania.pl
9 lipca, 2020Porady

Trzy powody, dla których warto kupować meble do salonu od jednego producenta

Gotowe zestawy mebli nie zawsze pasują do salonu, zwłaszcza jeśli pokój ma dość nietypowy kształt lub jest niewielkich rozmiarów. Dobrym pomysłem może być zakup mebli do salonu z tej samej kolekcji lub przynajmniej od jednego producenta. Sprawdź, dlaczego warto poświęcić kilka chwil na urządzenie tego reprezentacyjnego pomieszczenia zamiast wyboru przypadkowych mebli.

Aranżacyjna harmonia

Jedną z najważniejszych zasad, którymi kierują się profesjonalni projektanci wnętrz, jest zachowanie harmonii w aranżacji. Często wybierają meble z jednej kolekcji lub starają się dobrać pasujące do siebie elementy wyposażenia jednego producenta. To najłatwiejszy sposób na uniknięcie aranżacyjnego chaosu i wprowadzenie wrażenia ładu i porządku. Często producenci starają się wyróżnić na rynku charakterystycznym elementem obecnym w różnych kolekcjach.

Bydgoskie Meble mają na przykład w swojej ofercie serie foteli i sof do salonu, które są do siebie dość podobne i mogą czasami stworzyć całkiem udane aranżacje pomimo drobnych różnic w designie. Może to być świetne rozwiązanie, gdy sofa z jednej kolekcji idealnie pasuje rozmiarem do salonu, a jednocześnie tworzy harmonijną całość z fotelami i podnóżkami z innej serii produktów popularnego producenta.

Możliwość dokupienia pasujących mebli w dowolnej chwili

W przypadku wstawienia do salonu przypadkowych mebli znalezienie nowego fotela, który będzie pasował do sofy, komody i stolika do kawy może być niemałym wyzwaniem. Wybór mebli z tej samej kolekcji pozwala na bezproblemowe dokupienie brakującego elementu w dowolnej chwili. Jeśli z kolei dana seria mebli do salonu nie jest już dostępna w sprzedaży, to istnieje spora szansa, że w ofercie producenta można znaleźć kolekcję w podobnym stylu.

Może jednak zdarzyć się tak, że ulubiona firma przestanie funkcjonować na rynku lub nowe kolekcje nie będą zgodne stylistycznie z posiadanymi meblami. Jeśli jednak wszystkie elementy wyposażenia w salonie będą do siebie pasować, to wstawienie oryginalnego fotela lub komody od innego producenta ze sklepu Umebluje.pl będzie dobrym rozwiązaniem. W przypadku dość klasycznych mebli można czasami znaleźć podobny mebel w ofercie innej marki.

Szybsze i tańsze urządzanie mieszkania

Wyszukiwanie oryginalnych i niepowtarzalnych mebli może być ciekawą przygodą, na którą jednak mało kto ma czas oraz pieniądze. Zawężenie poszukiwań do jednej kolekcji lub producenta znacząco ułatwi zadanie i przyspieszy urządzanie salonu. Wiele firm prezentuje w swojej ofercie także przykładowe aranżacje, które mogą pomóc w wyobrażeniu sobie pomieszczenia z konkretnymi meblami.

Zdecydowanie się na meble jednego producenta może również okazać się tańszym rozwiązaniem. Wiele firm oferuje zniżki na zamówienia powyżej określonej kwoty czy też kusi promocjami na konkretne kolekcje. Ponadto zakup mebli do salonu od jednego producenta oznacza zazwyczaj poniesienie jednorazowych kosztów transportu, który często jest darmowy w przypadku większych zamówień.

fot. materiały prasowe