Autor: Dopoznania.pl
18 maja, 2022Porady

WC z funkcją bidetu - warto inwestować w nowoczesność

Każdy człowiek marzy o tym, by mieć dobrze wyposażone mieszkanie. Sprzęt AGD, odpowiednio dobrane meble, a także armatura kuchenna oraz łazienkowa, w tym np. miska ustępowa czy wanna, powinny być dobrane tak, by zapewnić pełen komfort korzystania z nich wszystkim domownikom. Oczywiście wymaga to pewnych, czasem nawet całkiem sporych, nakładów finansowych. Warto jednak pamiętać, że takie zakupy są robione raz na jakiś czas i od ich jakości zależeć będzie, kiedy będziemy musieli zainwestować w potencjalny remont. Dobrze dobrana kabina prysznicowa albo miska WC to także potencjalne oszczędności, na których z pewnością zależy każdemu, kto płaci rachunki za mieszkanie. Obecnie na rynku są dostępne np. nowoczesne miski WC, zaopatrzone w funkcję myjącą, dzięki którym komfort korzystania z toalety jest o wiele większy. Moda ta przyszła do Polski z dalekiej Japonii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by nowoczesna miska WC z takim udogodnieniem pojawiła się w naszym domu już dziś.

Dobór toalety (miski WC) do nowoczesnej łazienki - gdzie szukać sprawdzonych rozwiązań?

WC z funkcją bidetu, czyli myjąca toaleta coraz częściej staje się normą w niektórych polskich mieszkaniach. Miska WC wyposażona w takie rozwiązanie z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Nadal sporo naszych toalet ma mało miejsca, a więc odrębna miska WC oraz bidet oznaczają, że przestrzeń w ubikacji mocno się skurczy. W niektórych toaletach nie ma po prostu miejsca na dodatkowe udogodnienia. Wówczas warto poszukać wiszącej miski ustępowej, która umożliwi nam umycie się po skorzystaniu z toalety. Miski wiszące typu WC kompakt z pewnością najłatwiej nam będzie znaleźć za pośrednictwem sieci internetowej. Jednym z najlepszych miejsc do tego typu zakupów będzie witryna: www.in360.pl. Znajdziemy tam bowiem wszystko to, co może się przydać do wyposażenia każdego mieszkania czy domu, np. w armaturę, kafelki, oświetlenie, czy też grzejniki. Miskę WC możemy więc nabyć online, bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie znajdziemy tam prawie pięćdziesiąt tego typu toalet. Toaleta podwieszana z funkcją myjącą oznacza, że zbiornik spłuczki zapewni nam mniejsze zużycie wody, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych toalet. Duże zużycie wody generuje dodatkowe koszty, które przez lata mogą urosnąć do całkiem sporych rozmiarów. Codzienna oszczędność wody pozwoli nam je zdecydowanie obniżyć.

Wybierając miskę WC, kupujmy najnowsze modele - ta inwestycja ma sens

Miska WC z funkcją mycia zaopatrzona w solidny stelaż podtynkowy, zapewni nam także dodatkową przestrzeń w naszej często niewielkiej toalecie np. w bloku z lat '80 ubiegłego wieku. Standardem w przypadku takich misek jest deska wolnoopadająca, a mechanizm myjący może być sterowany przy pomocy choćby pilota albo z poziomu specjalnego panelu zamontowanego np. na ścianie. Są to urządzenia, które mogą posiadać odpływ poziomym, które można, w przypadku zaawansowanych modeli, dostosować do potrzeb każdego domownika. Urządzenie zapamięta nasze preferencje i "rozpozna" osobę, która z niego korzysta, dopasowując do jej potrzeb takie parametry, jak temperaturę wody do mycia. Jest ono także skonstruowane tak, że ułatwia czyszczenie miski oraz ułatwia sprzątanie dookoła niego. Na wyżej wymienionej stronie znajdziemy spory wybór misek WC w różnym standardzie i cenach, dzięki czemu z pewnością zaopatrzymy się w taki model, na jakim nam zależy. Warto więc zakupić je do wyposażenia łazienki, gdyż zapewnią nam one maksymalną higienę korzystania z toalety, łatwość utrzymania pomieszczenia w czystości oraz komfort przez wiele lat.