Autor: Dopoznania.pl
22 października, 2022Inne

Ile kosztuje wynajęcie kontenera w Poznaniu? Jakie kontenery są najbardziej poszukiwane?

Czy wynajęcie kontenera to droga inwestycja w Poznaniu? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy zniechęceni wysokimi kosztami inwestycji budowlanych szukają innych, ciekawych alternatyw. Sprawdźmy, jak pod kątem cenowym wygląda wynajęcie kontenera i które warianty są najpopularniejsze.

Wynajem kontenerów - najważniejsze zalety rozwiązania

Nie bez przyczyny wiele przedsiębiorstw stara się zoptymalizować koszty swojej działalności. Rosnące ceny materiałów, usług, podwyżka płacy minimalnej i wiele więcej - to wszystko wpływa na coraz mniejszą skłonność do inwestowania. Jest to poważny problem dla tych biznesów, które do prowadzenia swojej działalności gospodarczej potrzebują odpowiedniej infrastruktury biurowej, sanitarnej czy socjalnej. 

Jak duża jest skala problemu? Dotyczy ona wszystkich przedsiębiorstw, które swoje usługi świadczą poza siedzibą firmy - budownictwo, przemysł, czy organizatorzy imprez masowych i eventów - to najwięksi przedstawiciele tej grupy. Dlatego też od kilku lat rośnie zainteresowanie kontenerami. Dlaczego? Ze względu na ich niską cenę wynajmu, szerokie możliwości konfiguracji kontenera, dużą elastyczność oraz dostosowanie wielkości obiektu modułowego do biznesowych potrzeb klienta.

Po złożeniu zamówienia kontener w odpowiednim, wybranym przez nas wariancie zostanie przetransportowany, ustawiony, złożony oraz przygotowany do użytkowania. W ciągu kilku dni możemy użytkować nową przestrzeń, nie martwiąc się o szereg formalności i zbyt duże wydatki. 

Jakie kontenery cieszą się największą popularnością?

Oferta wynajmu kontenerów jest niezwykle szeroka, o czym możemy przekonać się, odwiedzając stronę Mobilbox.pl. Wybór jest duży, ale nie oznacza to, że przedsiębiorcy w Poznaniu nie mają swoich ulubionych produktów, które cieszą się największą popularnością. Jakie warianty kontenerów w Poznaniu są najpopularniejsze?

Przede wszystkim kontenery biurowe, socjalne oraz kontenery sanitarne. Pierwsze dwa rodzaje kontenerów doskonale sprawdzają się w każdej firmie, która ze względu na przepisy BHP, ale też własny interes musi zaaranżować szybko i tanio przestrzeń do pracy dla kadry zarządzającej oraz pracowników. Place budowy to najlepszy przykład, który oddaje potrzebę zaaranżowania dodatkowej powierzchni poza siedzibą firmy. Kontenery socjalne oraz kontenery biurowe mogą być pod kątem wyposażenia, oraz wymiarów, dostosowane do oczekiwań biznesowych naszej firmy. Warto jeszcze wspomnieć o kontenerach sanitarnych, które występują w wielu wariantach wyposażenia - toaleta, prysznic, umywalka i bojler elektryczny, stanowiąc znacznie lepszą alternatywę w stosunku do innych rozwiązań. To właśnie kontenery sanitarne, które wyposażone są w zbiorniki na ścieki i fekalia do kontenera, stanowią teraz najlepsze rozwiązanie, które z jednej strony zapewni komfort użytkowania i znacznie mniejszy problem logistyczny związany z wywozem nieczystości.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera w Poznaniu?

Wracając do początkowego pytania - czy kontenery w Poznaniu są drogie? To oczywiście zależy od wielu czynników - rodzaju wynajmowanego kontenera, okresu wynajmu oraz indywidualnej konfiguracji zaplecza, oraz powierzchni obiektu. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to rozwiązanie o wiele tańsze, niż inwestycja w budowę takiej powierzchni w sposób tradycyjny, nie mówiąc już o czasie oczekiwania, formalnościach i innych kwestiach logistyczno-administracyjnych.

Wynajem kontenera w Poznaniu zaczyna się już od kwoty kilkuset złotych i może stanowić jedną z najlepszych inwestycji w firmę, która optymalizuje koszty i zwiększa efektywność procesów biznesowych poprzez wykorzystywanie alternatywnych, znacznie bardziej rentownych rozwiązań w zakresie gospodarowania przestrzennego.