Autor: Dopoznania.pl
16 sierpnia, 2019Porady

Mieszkanie wykończone pod klucz – poznaj wszystkie zalety

Kupno nowego mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Nie zawsze jednak moment odbioru kluczy jest równoznaczny z przeprowadzką. Klientów rynku pierwotnego decydujących się na standard deweloperski czeka akcja wykończenie. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, to postaw na opcję wykończenia pod klucz. Można ją znaleźć w ofercie wielu deweloperów – zarówno jako wariant dodatkowy, realizowany przez tę samą firmę, jak i usługę zleconą zaufanemu podwykonawcy. Firmy zajmujące się profesjonalnym wykańczaniem wnętrz, chętnie nawiązują współpracę z deweloperami, zapewniając preferencyjne warunki usługi.

Dlaczego wykończenie pod klucz pozwala zaoszczędzić czas?
Po pierwsze, nie musisz samodzielnie gromadzić materiałów budowlanych. Korzystając z gotowych pakietów, masz do wyboru katalog produktów, pośród których z łatwością wybierzesz najwłaściwszą dla siebie opcję. W jednym miejscu, często podczas jednego spotkania, możesz zdecydować, jakimi materiałami zostaną wykończone wnętrza Twojego domu lub mieszkania. Po drugie, możliwość skorzystania z pomocy doświadczonego architekta wnętrz, znacząco ułatwia podjęcie decyzji i pozwala wypracować rzeczywiście funkcjonalne rozwiązania. Po trzecie – nad przebiegiem i prawidłową realizacją prac czuwa fachowy nadzór. To znacząco odciąża inwestora z obowiązku częstego odwiedzania miejsca prac.

A co z oszczędnością pieniędzy?
Pakiety proponowane przez deweloperów bazują na określonej grupie asortymentu, która dzięki hurtowemu zakupowi materiałów, pozwalawynegocjować konkurencyjne ceny. Warto jednakże zwrócić uwagę na to, czy pochodzą one od sprawdzonych i godnych zaufania producentów. Kolejnym, niezaprzeczalnym atutem, mającym wpływ na wysokość ceny wykończenia, jest obniżona stawka VAT. Kupując materiały budowlane z montażem obowiązuje Cię 8% VAT. Przy tradycyjnym zakupie stawka ta wynosi 23%. Przy rozmiarze skali, jaki zazwyczaj towarzyszy wykończeniu mieszkania czy domu, kwota ta może okazać się rzeczywiście imponująca.

A co z indywidualnymi potrzebami?
Obawiasz się, że jeżeli skorzystasz z pakietowej opcji wykończenia pod klucz, Twoje mieszkanie będzie wyglądało jak szereg innych, powielanych w katalogach. Nic bardziej mylnego! Wielu deweloperów zapewnia możliwość całkowitej indywidualizacji projektu – zarówno pod względem zastosowanych rozwiązań jak i materiałów wykończeniowych. To propozycja dla szczególnie wymagających klientów, którzy niepowtarzalność projektu, traktują w sposób priorytetowy.

Gwarancja jakości wykonanych prac oraz terminu ich realizacji to aspekty, wobec których także nie można pozostać obojętnym. Kupno wnętrz w stanie deweloperskim to dopiero połowa drogi, ku przeprowadzce do wymarzonej przestrzeni. Pozwól sobie pomóc w realizacji marzeń i przekonaj, że opcja wykończenia pod klucz, jest godna Twojej uwagi.