Autor: dopoznania.pl
9 kwietnia, 2024Newsy

Nowa inwestycja od Develii we Wrocławiu

We Wrocławiu ruszyła sprzedaż mieszkań w kolejnym projekcie od Develia. Legnicka Vita powstanie na Popowicach, gdzie w dwubryłowym budynku, liczącym 15 i 17 pięter, powstanie aż 290 nowych „M”. Z lokali położonych na najwyższych piętrach podziwiać będzie można panoramę miasta. Prace nad tą realizacją zakończyć się mają w II kwartale 2026 roku.

Oferta Legnicka Vita, dzięki zróżnicowanym metrażom i układom lokali, będzie odpowiednia dla różnych preferencji klientów. Deweloper postawił na większą ilość mieszkań 3- i 4-pokojowych, co sprawia, że jest to propozycja idealna dla rodzin z dziećmi. Single, dla których ważny jest szybki dojazd do centrum, będą mieli możliwość wyboru jednego z kompaktowych, a przy tym wygodnych lokali o powierzchni ok. 41 m2. Nie brak również „M” idealnych pod inwestycje, z przeznaczeniem na najem. Dużą zaletą każdego z lokali jest przynależny balkon. Na parterze zaplanowano zaś miejsce na lokale usługowe.

Mieszkańcy Legnicka Vita będą mieć do dyspozycji miejsca w podziemnej hali garażowej, gdzie pojawią się zarówno tradycyjne miejsca, jak i platformy parkingowe. Poza tym przygotowanych będzie kilkanaście miejsc naziemnych, w tym sześć dla osób niepełnosprawnych. Na terenie projektu zaplanowano również stojaki na rowery, co ucieszy entuzjastów tego środka transportu. Nie zabraknie również placu zabaw dla najmłodszych, małej architektury oraz nasadzeń traw ozdobnych, krzewów i drzew, w tym również pięknie kwitnących magnolii. Develia planuje również rozbudowę systemu ścieżek pieszych i rowerowych w okolicy.

Legnicka Vita to zupełnie nowa jakość na mieszkaniowej mapie Wrocławia. Blisko 300 zróżnicowanych, komfortowych mieszkań to nasza odpowiedź na szybko kurczącą się we Wrocławiu ofertę lokalową. Tętniące życiem Popowice oferują bogatą infrastrukturę społeczną z placówkami oświatowymi, zdrowia czy obiektami sportowymi. Jesteśmy przekonani, że ten projekt spotka się z dużym zainteresowaniem kupujących – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

- Na elewacjach zaprojektowaliśmy wysokiej jakości dekoracyjne okładziny. W parterze rozcięliśmy bryłę, tworząc przejście bramowe pod budynkiem zapraszające użytkowników do wejścia, a zarazem łączące dwie jego strony. Inwestycja odda do użytku mieszkańcom fragment miasta, który dotychczas był dla nich trudno dostępny – podkreśla Jakub Świerczyński z pracowni architektonicznej SRDK Architekci Studio Śródka, projektant inwestycji.

Warto powiedzieć również kilka słów o samej lokalizacji Legnicka Vita. Budynek znajduje się bowiem bezpośrednio przy popularnym centrum handlowym Magnolia Park. Szeroka oferta sklepów, które można tu znaleźć, uszczęśliwi zapewne każdego. Poza tym nie brak tu urozmaiconej oferty kulinarnej oraz rekreacyjno-sportowej. Zaledwie 1,3 km od Legnicka Vita znajduje się Wrocławska hala widowiskowo-sportowa „Orbita”, a w niej m.in. kryta oraz otwarta pływalnia, siłownia czy sauny.

Inną zaletą tej lokalizacji jest bliskość terenów zielonych – zaledwie 200 m od Legnicka Vita znajduje się zadrzewiony skwer. Zaledwie kilka minut spaceru dzielić będzie zaś mieszkańców od parku Polana Popowicka, który liczy aż 16 ha powierzchni. Tereny rekreacyjne nad Odrą sprzyjają relaksowi i aktywności fizycznej.

Nie można również zapomnieć, że Legnicka Vita będzie również doskonale skomunikowana z pozostałą częścią miasta. Podróże ułatwiają liczne linie komunikacji autobusowej, jak i tramwajowej. Nieopodal znaleźć można również stacje kolejową Mikołajów. Ci, którzy chętnie podróżują rowerem, ucieszy sieć rozbudowanych sieci ścieżek rowerowych.

Prace nad realizacją projektu ruszy. Ceny za m2 w tej lokalizacji rozpoczynają się do 12 300 zł.