Autor: Dopoznania.pl
27 sierpnia, 2021Newsy

Dlaczego warto zamieszkać na Zabłociu?

Znajdujące się na prawym brzegu Wisły Zabłocie to część Krakowa wchodząca w skład Dzielnicy XIII Podgórze. Od kilkunastu lat jest bez wątpienia jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rejonów miasta. Co sprawia, że obszar ten stał się obecnie tak atrakcyjny? 

Nowe mieszkania na sprzedaż w unikatowym sąsiedztwie

Krakowskie Zabłocie określa się jako dzielnicę poprzemysłową. Po 1989 roku zamknięto wiele przedsiębiorstw działających na jej terenie, co szybko doprowadziło do recesji. Potencjał Zabłocia został jednak odkryty na nowo – rejon ten stanowi siedzibę wielu organizacji kulturalno-rekreacyjnych, działających na terenie opuszczonych fabryk i hal produkcyjnych.

Unikalną aurę Zabłocia błyskawicznie doceniły również firmy z różnych gałęzi gospodarki. Zaczęły tutaj powstawać kolejne puby, kawiarnie i restauracje, a wyjątkowy krajobraz tego obszaru coraz częściej przyciąga krajowych i zagranicznych inwestorów, wznoszących obiekty biurowe. Pojawienie się zupełnie nowych mieszkań na sprzedaż stało się więc jedynie kwestią czasu. Wraz z kolejnymi inwestycjami, krakowskie Zabłocie w pełni wkroczyło w proces rewitalizacyjny, podążając ścieżkami wytyczonymi przez Fjord City (Oslo), Granville Island (Vancouver) czy Haffen City (Hamburg).

Zabłocie wciąż się rozwija

Do rosnącej popularności Zabłocia przyczyniły się również inwestycje miejskie, takie jak wybudowany w 2001 roku Most Kotlarski, który połączył Zabłocie i Grzegórzki, usprawniając komunikację ze Śródmieściem. Inną istotną inwestycją była budowa Kładki Ojca Bernatka, która połączyła Podgórze z Kazimierzem, zwiększając ruch turystyczny – do przejścia z jednej dzielnicy na drugą wystarczy jedynie kilkunastominutowy spacer.

W procesie rewitalizacji z pewnością pomogła także decyzja Urzędu Miasta Krakowa z 2006 roku, zgodnie z którą Zabłocie zostało uznane za strategiczny obszar w rozwoju stolicy Małopolski. W rezultacie powstał specjalny program, mający na celu rewitalizację i aktywizację tego poprzemysłowego obszaru.

Istotny punkt na kulturalnej mapie miasta

Zabłocie to miejsce, które zapewnia wiele interesujących perspektyw edukacyjnych. Od 1992 roku działają tam Krakowskie Szkoły Artystyczne, oferujące wiele zróżnicowanych specjalizacji, takich jak kreatywna fotografia, aranżacja wnętrz czy projektowanie ubioru. Rejon ten jest również miejscem funkcjonowania Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Spośród niezliczonych inicjatyw kulturalnych na terenie Zabłocia można wyróżnić przede wszystkim filię Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, które gościło wiele międzynarodowych wystaw i nieustannie prowadzi szereg działań edukacyjno-kulturalnych.

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkania na sprzedaż na Zabłociu?

Rewitalizacja jest bez wątpienia jednym z częściej odmienianych przez przypadki trendów we współczesnej architekturze miejskiej. Deweloperzy przykładają coraz większą wagę do zachowania oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru danego rejonu – projektowane przez nich mieszkania na sprzedaż na Zabłociu są starannie wkomponowane w istniejący krajobraz, wiernie oddając ducha minionych lat.

Jednym z deweloperów, którzy podchodzą do procesu rewitalizacji z największą starannością jest Lokum Deweloper. Budowane przez firmę osiedle Lokum Salsa, położone przy ulicy Stanisława Klimeckiego, wyróżnia się stylowym połączeniem nowoczesnych, prostych form architektonicznych z elementami odnoszącymi się do dziejów Zabłocia. Poprzemysłowy charakter tego miejsca podkreślają balustrady ze szkła i stali, ciemne elementy stolarki okiennej czy klinkierowa okładzina elewacyjna. Minimalistyczna elewacja jest przełamana pasami białych wykuszy, dzięki którym budynki zyskują na elegancji, jasności i dynamice. Na terenie inwestycji powstają komfortowe mieszkania o podwyższonym standardzie oraz kameralne strefy zieleni, zapewniające wiele możliwości relaksu. Zobacz realizację firmy Lokum Deweloper i przekonaj się, że Twoje wymarzone mieszkanie czeka na Ciebie właśnie na Zabłociu.